Waluta euro coraz częściej kupowana przez polskich przedsiębiorców

Polscy przedsiębiorcy coraz odważniej wkraczają na rynki międzynarodowe. Podejmowanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami pojmowane jest zwykle jako sukces i znaczący krok ku rozwojowi biznesu. Import i eksport towarów bądź usług wiąże się oczywiście z koniecznością wymiany walut, przy czym kluczowe znaczenie ma tutaj waluta euro , jako że większość polskich firm właśnie w niej rozlicza się z zagranicznymi dostawcami bądź też otrzymuje płatności od odbiorców.

Artykuł sponsorowany

Euro zawsze w zasięgu

Dziś, w dobie ciągłego pośpiechu i dążenia do szybkiego generowania zysków sprawny przepływ pieniędzy nie mógłby odbywać się bez udziału nowoczesnych technologii, zwłaszcza Internetu. Bankowość elektroniczna już na dobre wyparła skomplikowane procedury płatnicze, a tuż za nią doskonale w udział w realizowaniu wymiany walut online oraz przelewów w euro wpisują się kantory internetowe. Ich pozycja  na rynku stale się wzmacnia,  gdyż oferują bardzo korzystne warunki przewalutowań. Doskonałym tego przykładem jest platforma Walutomat.  Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ wyraźnie widzimy, że cena euro jest przynajmniej o 20-25 gr. niższa niżeli w przeciętnym banku.

Jaki kantor do sprzedaży i zakupu euro w biznesie?

W związku z częstymi i zarazem opiewającymi coraz wyższe kwoty transakcjami, sektor biznesowy skłania się ku możliwie najtańszej wymianie walut, a więc korzystaniu z usług e-kantorów. Na dzień dzisiejszy prosperuje ich kilkadziesiąt i wydawać by się mogło, że wystarczy zarejestrować konto w dowolnym z nich aby korzystnie i szybko pozyskiwać walutę. Tymczasem jak w każdej branży mamy do czynienia z usługą w lepszym bądź nieco gorszym wydaniu, zwłaszcza pod kątem obsługi firmowych transakcji. W przypadku przedsiębiorstw tak samo jak cena waluty liczy się bowiem szybkość realizacji przelewów, przede wszystkim międzynarodowych, tych które dotyczą regulowania płatności wobec kontrahentów. Warto więc zdecydować się na kantor internetowy działający z celowym nastawieniem na współpracę z firmami. Taki, który jest w stanie zaraz po przelutowaniu środków przekazać euro do zagranicznego odbiorcy, umożliwiając jednocześnie klientowi biznesowemu dostęp do transakcji przez 24 godziny na dobę. Zwrócić uwagę należy również na koszty przelewu w euro, bo choć płatności w złotych zwykle są darmowe, transfer w walucie może być obciążony różnej wysokości prowizją. Z platformy Walutomat przelew SEPA wykonamy w cenie 4 zł, przy czym oszczędność płynąca z samej wymiany waluty po korzystnym kursie jest niewspółmiernie większa. Możemy zlecić go w trybie zwykłym lub ekspresowym – aby wpływ w euro został zaksięgowany na zagranicznym rachunku jeszcze tego samego dnia. Nie napotkamy tutaj także problemu z wymianą wysokich sum pieniędzy. Walutomat skupia liczną rzeszę klientów i dysponuje narzędziami, dzięki którym tysięczne bądź nawet milionowe transakcje przebiegają bez najmniejszych zakłóceń, bez względu na to czy klient decyduje się na najlepszy dostępny kurs euro  czy też na wymianę społecznościową po tzw. kursie własnym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR