Waluta euro coraz częściej kupowana przez polskich przedsiębiorców

Polscy przedsiębiorcy coraz odważniej wkraczają na rynki międzynarodowe. Podejmowanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami pojmowane jest zwykle jako sukces i znaczący krok ku rozwojowi biznesu. Import i eksport towarów bądź usług wiąże się oczywiście z koniecznością wymiany walut, przy czym kluczowe znaczenie ma tutaj waluta euro , jako że większość polskich firm właśnie w niej rozlicza się z zagranicznymi dostawcami bądź też otrzymuje płatności od odbiorców.

Artykuł sponsorowany

Euro zawsze w zasięgu

Dziś, w dobie ciągłego pośpiechu i dążenia do szybkiego generowania zysków sprawny przepływ pieniędzy nie mógłby odbywać się bez udziału nowoczesnych technologii, zwłaszcza Internetu. Bankowość elektroniczna już na dobre wyparła skomplikowane procedury płatnicze, a tuż za nią doskonale w udział w realizowaniu wymiany walut online oraz przelewów w euro wpisują się kantory internetowe. Ich pozycja  na rynku stale się wzmacnia,  gdyż oferują bardzo korzystne warunki przewalutowań. Doskonałym tego przykładem jest platforma Walutomat.  Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ wyraźnie widzimy, że cena euro jest przynajmniej o 20-25 gr. niższa niżeli w przeciętnym banku.

Jaki kantor do sprzedaży i zakupu euro w biznesie?

W związku z częstymi i zarazem opiewającymi coraz wyższe kwoty transakcjami, sektor biznesowy skłania się ku możliwie najtańszej wymianie walut, a więc korzystaniu z usług e-kantorów. Na dzień dzisiejszy prosperuje ich kilkadziesiąt i wydawać by się mogło, że wystarczy zarejestrować konto w dowolnym z nich aby korzystnie i szybko pozyskiwać walutę. Tymczasem jak w każdej branży mamy do czynienia z usługą w lepszym bądź nieco gorszym wydaniu, zwłaszcza pod kątem obsługi firmowych transakcji. W przypadku przedsiębiorstw tak samo jak cena waluty liczy się bowiem szybkość realizacji przelewów, przede wszystkim międzynarodowych, tych które dotyczą regulowania płatności wobec kontrahentów. Warto więc zdecydować się na kantor internetowy działający z celowym nastawieniem na współpracę z firmami. Taki, który jest w stanie zaraz po przelutowaniu środków przekazać euro do zagranicznego odbiorcy, umożliwiając jednocześnie klientowi biznesowemu dostęp do transakcji przez 24 godziny na dobę. Zwrócić uwagę należy również na koszty przelewu w euro, bo choć płatności w złotych zwykle są darmowe, transfer w walucie może być obciążony różnej wysokości prowizją. Z platformy Walutomat przelew SEPA wykonamy w cenie 4 zł, przy czym oszczędność płynąca z samej wymiany waluty po korzystnym kursie jest niewspółmiernie większa. Możemy zlecić go w trybie zwykłym lub ekspresowym – aby wpływ w euro został zaksięgowany na zagranicznym rachunku jeszcze tego samego dnia. Nie napotkamy tutaj także problemu z wymianą wysokich sum pieniędzy. Walutomat skupia liczną rzeszę klientów i dysponuje narzędziami, dzięki którym tysięczne bądź nawet milionowe transakcje przebiegają bez najmniejszych zakłóceń, bez względu na to czy klient decyduje się na najlepszy dostępny kurs euro  czy też na wymianę społecznościową po tzw. kursie własnym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR