Warren Buffett znów spadł w rankingu najbogatszych ludzi na świecie

W styczniu najsłynniejszego amerykańskiego inwestora wyprzedziło już dwóch multimiliarderów. Obecnie Warren Buffett jest 8. najbogatszym człowiekiem na świecie wg Bloomberg Billionaires Index z majątkiem wycenianym na ponad 88 mld dolarów.

Warren,Buffett,ranking,najbogatsi,majątek

Warren Buffett spadł na 8. miejsce w rankingu Bloomberg Billionaires Index

Na początku stycznia Warrena Buffetta wyprzedził Zhong Shanshan. Najbogatszy Chińczyk przebojem wdarł się na listę multimiliarderów, dzięki ubiegłorocznemu debiutowi giełdowemu swojej firmy Nongfu Spring, która produkuje butelkowaną wodę do picia. Obecnie Shanshan zajmuje 6. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem wycenianym na 93,3 mld USD.

W środę „Wyrocznię z Omaha” wyprzedził Larry Page. Współzałożyciel Google ma aktywa wyceniane na 89 mld USD, czyli o 0,8 mld USD więcej niż Buffett.

Liderem na liście krezusów pozostaje Elon Musk. Majątek twórcy Tesli i SpaceX wyceniany jest na 210 mld USD. Na drugim miejscu plasuje się Jeff Bezos z portfelem wartym 194 mld USD. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Bill Gates.

5 najbogatszych ludzi na świecie

Miejsce Inwestor Wartość majątku
1. Elon Musk 210 mld USD
2. Jeff Bezos 194 mld USD
3. Bill Gates 134 mld USD
4. Bernard Arnault 112 mld USD
5. Mark Zuckerberg 107 mld USD
6. Zhong Shanshan 93,3 mld USD
7. Larry Page 89 mld USD
8. Warren Buffett 88,2 mld USD
9. Sergey Brin 86,2 mld USD
10. Steve Ballmer 83,8 mld USD

Źródło: Bloomberg Billionaires Index

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Co ciekawe, spadek w rankingu najsłynniejszego amerykańskiego inwestora wcale nie jest wynikiem dramatycznej przeceny Berkshire Hathaway. Dziś co prawda przez Wall Street przetoczyła się potężna fala wyprzedaży, a wycena wehikułu inwestycyjnego Buffetta skurczyła się o 2 proc. Jednak w szerszej perspektywie uszczerbek jest symboliczny. Na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy Buffett skrupulatnie odrabiał straty wywołane koronabessą. Tuz przed wybuchem pandemii jego majątek był wart ok. 90 mld USD, co dawało mu 2. miejsce na liście krezusów.

Źródło: Bloomberg

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR