Wartość kontraktów Mercator Medical z Australii, USA i UK wzrosła o 264 mln zł

Omawiane walory:

Mercator Medical zawarł nowe umowy handlowe do Australii, USA i Wlk. Brytanii. Wartość kontraktów segmentu produkcyjnego z istotnymi odbiorcami wzrosła łącznie o ponad 264 mln zł. Realizacja tych umów zakończy się w przyszłym roku. Kurs akcji Mercatora wystrzelił w poniedziałek rano o ponad 10 proc., a za jedną akcję zapłacimy 105 zł.

mercator, medical, kontrakty, akcje,

Wartość kontraktów Mercator Medical z Australii, USA i UK wzrosła o 264 mln zł

– Mercator Medical (Thailand) Ltd., produkcyjna spółka Grupy Mercator Medical, zawarła kontrakt z Unispace Health Pty Limited z siedzibą w Sydney o wartości, w przeliczeniu, około 169 mln zł. Jednocześnie podtrzymane zostały dostawy do Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie, z tym, że wartość umów z tym podmiotem (RB 25/2020 i 27/2020) została skorygowana w dół o około 10,5 mln zł, do 159,3 mln zł. Z kolei 3 mln zł to wartość kontraktów z Unispace of North America. Znacznie większe dostawy do Ameryki Północnej są jednak realizowane na bazie umów z Ammex Corp. z siedzibą w stanie Waszyngton. Aktualizacja umów zawieranych od października zeszłego roku do 3 kwietnia br. (RB 6/2020 i 13/2020) oznacza dodatkowe około 44,4 mln zł sprzedaży, a umowy zawarte po tej dacie opiewają na 58,2 mln zł – czytamy w komunikacie.

Wartość omawianych umów ze spółkami Unispace i Ammex to około 552,5 mln zł.

– Umowy dotyczą dostaw kontenerowych z naszej tajskiej fabryki, która cały czas pracuje na pełnych mocach. Cieszy nas korzystna sytuacja rynkowa, w szczególności duży popyt i środowisko rosnących cen. Wykorzystujemy również możliwości biznesowe w zakresie segmentu dystrybucyjnego, który jest naszym drugim głównym obszarem działalności – powiedział członek zarządu Mercator Medical ds. finansowych Witold Kruszewski.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

    Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

  • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się MERCATOR Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.
  • Mercator Medical ma umowy na dostawy rękawic o wartości 350 mln zł

    MERCATOR Medical Thailand, spółka zależna MERCATOR Medical, zawarł z Unispace Health Pty Limited dwie umowy dostawy rękawic swojej produkcji. Łączna wartość dostaw objętych umowami wynosi ok. 350,17 mln zł, tj. przekracza 10 proc. wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży MERCATOR Medical za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych.

  • Fala wyprzedaży dotarła na europejskie giełdy, w grze Gaming Factory i Lotos Piątkowa sesja w Warszawie nie mogła rozpocząć się inaczej niż od spadków. Wyboru inwestorom nie pozostawiło Wall Street, gdzie dzień wcześniej główne indeksy zanotowały ponad 1-proc. spadki.
  • Kontrofensywa podaży na WIG20, w grze Mercator, XTB i Altus TFI Warszawskie byki zderzyły się z falą wyprzedaży na europejskich parkietach. Jeszcze rano próbowały walczyć o wzrostową sesję, ale ostatecznie musiały odpuścić. Oby tylko nie za bardzo, bo sytuacja na wykresie WIG20 mocno się skomplikuje.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR