Wierzyciel GetBacku złożył w sądzie arbitrażowym pozew o zapłatę 49 mln zł

Omawiane walory:

Spółka Globus złożyła pozew do Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan, domagając się od GetBacku zapłaty 48,86 mln zł z odsetkami ustawowymi. Wrocławski windykator kwestionuje zasadność roszczeń.

– Powód domaga się od emitenta zapłaty kwoty 48.861.269 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 17 kwietnia 2019 r. do dnia zapłaty oraz zasądzenie od emitenta na rzecz powodu zwrotu kosztów postępowania arbitrażowego. Emitent nie uznaje zasadności powództwa w całości i zastosuje przeciwko temu powództwu odpowiednie środki prawne – czytamy w komunikacie.

W odrębnym komunikacie GetBack poinformował o ustanowieniu na rzecz Globus zabezpieczenia na aktywach spółki, zgodnie z tytułem wykonawczym wydanym na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie XXVI Wydział Gospodarczy z 3 czerwca 2019 r.

– Wskazane zabezpieczenie związane jest ze sporem o zapłatę, który jest zawisły pomiędzy Globus a spółką. Wskazane zabezpieczenie – o wartości ok. 47,3 mln zł – zostało ustanowione na wierzytelnościach przysługujących spółce względem easyDEBT NSFIZ zarządzanym przez Noble Funds TFI; oraz na instrumentach finansowych znajdujących się w Debito NSFIZ zarządzanym przez Saturn TFI; GetPro NSFIZ zarządzanym przez Saturn TFI; Universe 3 NSFIZ zarządzanym przez Saturn TFI; Centauris 2 NSFIZ zarządzanym przez Saturn TFI – czytamy dalej.

GetBack podał też, że jest w sporze prawnym z Globus w przedmiocie zasadności roszczeń oraz że zawarł z Globus umowę typu stand-still.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR