Wikana ogłosiła buy back po cenie dużo niższej od rynkowej

Omawiane walory:

Wikana chce skupić z rynku 1,5 mln akcji własnych, w celu ich zamierza i obniżenia kapitału zakładowego. Spółka oferuje 1 zł za akcję, czyli o 13 gorszy mniej niż środowy kurs na GPW.

Wikana, akcje, skup, buyback

Wikana zaprosiła do sprzedaży do 1,5 mln akcji po 1 zł sztuka

Deweloper mieszkaniowy chce skupić 1,5 mln akcji, czyli 7,5 proc. kapitału zakładowego. Oferta jest skąpa, bo oferowane 1 zł za akcję to 11,5 proc. mniej niż wczorajszy kurs akcji na GPW. Nawet po kursie 1,13 zł wskaźnik C/WK wynosi zaledwie 0,47, wobec średniej dla sektora na poziomie 0,75. Pozostałe serwisowe wskaźniki również wskazują na mocne niedowartościowanie spółki. Rynek zareagował przeceną akcji Wikany. W czwartek rano notowania spółki przy symbolicznych obrotach spadają o blisko 8 proc. do 1,04 zł.

Przyjmowanie ofert ma ruszyć 20 września i potrwać do 3 października. Przewidywany termin transakcji nabycia akcji to 9 październik. Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu oferty oraz ofert sprzedaży, przyjmowaniu zapisów i zawarciu transakcji jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wikana, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Zielono na GPW: Medicalghoritmics, Bioton, Wikana i banki Czarneckiego mocno w górę, CCC nadal spada

    Ostatnie rekordy amerykańskich indeksów, w połączeniu z oczekiwaniem na podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami oraz start sezonu na Wall Street, wspiera nastroje na GPW. Pomagają informacje ze spółek. Mocno drożeją akcje m.in. Medicalalghoritmisc, Biotonu, Wikany i banków z portfela Leszka Czarneckiego. Nadal w odwrocie jest natomiast CCC.

  • Kary KNFu dla czterech spółek za spóźnienie z raportami

    Komisja Nadzoru Finansowego wstrzymała handel akcjami czterech spółek. Nie można obracać akcjami m.in. Cormaya i Alterco. StockWatch.pl sprawdził, z jakiego powodu emitenci trafili do zamrażarki i kiedy mogą się z niej uwolnić.

  • UOKiK wytargał za ucho 13 giełdowych deweloperów

    Wstyd. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zmiażdżył branżę deweloperską, wszczynając aż 85 postępowań w ochronie naruszonych interesów osób kupujących mieszkania. Nieprzyjemności grożą 13 spółkom giełdowym lub firmom będącym pod kontrolą emitentów notowanych na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR