Włochy sprzedały wszystkie oferowane bony skarbowe

Na rynek po godzinie 11 trafiła informacja o sprzedaży 12-miesięcznych bonów skarbowych o łącznej wartości 5 mld euro. Średnia rentowność wynosi 6,08 proc. Jest najwyższa od 1997 r.

Popyt na bony był prawie dwa razy większy niż ich podaż. Mimo bardzo wysokiej rentowności sprzedanych papierów rynki zareagowały krótkotrwałymi wzrostami. Następnie zaczęły się osuwać.

Uspokojeniu sytuacji na rynkach sprzyja spadająca rentowność 10-letnich włoskich obligacji. W wyniku interwencji EBC spadła z wczorajszych poziomów ok. 7,5 proc do ok. 7 proc. dzisiaj.

Ponad kreską znajdują się aktualnie główne indeksy europejskie oraz kontrakty na giełdy amerykańskie. WIG20 traci 0,45 proc.

Najbliższa aukcja włoskich papierów dłużnych odbędzie się 14 listopada. Zaoferowane będą wtedy 5-letnie obligacje o wartości 1,5-3 mld euro.

 

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Grupa Azoty: Kiedy Polimery Police ruszą, rynek będzie w trendzie wzrostowym

  Grupa Azoty na bieżąco aktualizuje analizy dotyczące spodziewanego popytu na polipropylen, mającego wpływ na rentowność inwestycji Polimery Police. Wynika z nich, że w 2023 roku, kiedy inwestycja ma już produkować, rynek polipropylenu powinien być na fali wzrostowej, poinformował ISBnews wiceprezes Grupy Azoty ds. finansowych Paweł Łapiński.

 • Polska spadła o 7 miejsc na 27. pozycję w Global Startup Ranking 2020

  Polska spadła z 20. na 27. lokatę w Global Startup Ranking 2020, wynika z raportu StartupBlink, platformy zrzeszającej globalne ekosystemy startupowe. Negatywnie na Polskę wpływa zbyt duży w sektorze udział środków publicznych. W rankingu metropolii sklasyfikowano również 11 miast z Polski.

 • Unibep weźmie udział w programie budowy mieszkań w technologii modułowej w Szwecji

  Unibep zawarł umowę ramową na udział w programie budowy standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej dla szwedzkich spółek gminnych. Kursa akcji spółki zareagował wzrostem o 9,81 proc., a jeden walor kosztuje w poniedziałkowe południe 9,18 zł.

 • sWIG80 coraz bliżej poziomów sprzed epidemii, w grze JSW, PGE i Tauron Giełdy wciąż ignorują liczne zagrożenia i sytuację w odmrażanej gospodarce. W poniedziałek przed południem wszystkie warszawskie indeksy idą w górę. Pytanie tylko, czy bykom uda się dowieźć tę sporą przewagę do końca sesji? Poranne zachowanie indeksu WIG20 jest złą wróżbą na dalszą część dnia.
 • ZCh Police mają dokumentację transakcyjną dot. finansowania Polimerów Police

  ZCh Police, Grupa Azoty (jednostka dominująca, a łącznie z ZCh Police jako pierwotni sponsorzy) oraz spółka zależna od pierwotnych sponsorów - Grupa Azoty Polyolefins zawarły ze spółką Grupa Lotos, Hyundai Engineering Co., Ltd oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND, łącznie z Grupą Lotos i Hyundai współsponsorzy, a łącznie z pierwotnymi sponsorami i Polyolefins strony) umowy dotyczące warunków inwestycji equity oraz finansowania dłużnego podporządkowanego (dokumentacja transakcyjna) w związku z realizacją przez Polyolefins projektu inwestycyjnego "Polimery Police".


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR