Wniosek Ursusa o kolejne postępowanie układowe trafił do kosza

Omawiane walory:

Sąd Rejonowy w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy, sekcja ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych odrzucił wniosek Ursusa o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

Ursus,upadłość,wniosek

(Fot. fb/Ursus)

Przyczyną jest fakt, że poprzednio prowadzone wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe nie jest prawomocnie zakończone (…) oraz że przed Sądem Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych toczy się kolejne takie postępowanie (w tym postępowaniu emitent skierował szeroko uzasadniony wniosek o przekazanie sprawy do sądu w Olsztynie).

– Wobec powyższego, dla pełnej ochrony praw wierzycieli, emitent w najbliższych dniach podejmie działania, aby jedynym toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym wobec niego było postępowanie wszczęte nowym wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w sądzie miejscowo właściwym dla jego siedziby, tj. w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy, Sekcja ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych. Emitent podejmuje wszelkie działania, aby przeprowadzić pomyślną restrukturyzację i osiągnąć jak najlepsze efekty dla wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR