Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

XTB wycofało się z oferty CFD na Bitcoina, Ethereum, Ripple, Litecoina i Dashcoina

Opublikowano: 2017-12-20 14:36:51

Omawiane walory: ,

We wtorek X-Trade Brokers wygasił handel kontraktami CFD opartymi o kryptowaluty. Dla wcześniej otwartych pozycji pozostaje jedynie możliwość ich zamknięcia za pośrednictwem platformy brokera.

XTB poinformowało również, że pracuje nad stworzeniem nowej atrakcyjniejszej oferty dla handlujących kryptowalutami. Spółka nie podała przyczyn wycofania się oferty CFD na kryptowaluty.

Jednym z czynników, który mógł spowodować taką decyzję brokera mogło być zbyt duże ryzyko, jakie ponosił podczas zabezpieczania transakcji na kryptowalutach. Należy również pamiętać, że rynek kryptowalut ciągle jest bardzo młody, dlatego mogły występować problemy z dostawcami płynności. Dzień wcześniej na podobny krok zdecydował się inny broker – AvaTrade, który zawiesił przyjmowanie nowych klientów kryptowalutowych.

Notowania BTC/USD

Jak informuje serwis Finance Magnates, trend zmniejszania oferty CFD opartych o kryptowaluty przybiera na sile. Po początkowym zainteresowaniu ze strony brokerów nowymi produktami, obecnie coraz częściej wygaszają oni takie CFD. Najczęściej wskazywanym powodem jest charakter rynku, który firmy brokerskie nazywają „jednokierunkowym” jak i problemy z zarządzaniem ryzykiem, szczególnie ze względu na możliwość sporej zmienności w okresie weekendów. Oferujący krypto-CFD mogą zabezpieczać pozycje na giełdach CME i Cboe, co jednak wiąże się ze sporymi wymaganiami odnośnie depozytu zabezpieczającego. Obecnie giełdy te wymagają depozytów w wysokości odpowiednio 35 proc. i 44 proc. wartości kontraktu. Dla oferujących CFD oznacza to znaczne zwiększenie ryzyka dla otwieranych pozycji bądź też zamrożenie sporego kapitału na zabezpieczenie transakcji.

>> Najniższe spready, transparentne warunki, ponad 300 instrumentów – sprawdź rachunek Connect Premium >>

Notowany na GPW Dom maklerski X-Trade Brokers wszedł na rynek kryptowalut w połowie bieżącego roku. Od 25 czerwca broker oferował możliwość handlu CFD na m.in Ethereum, Ripple, Litecoinie, Dashcoinie czy najszerzej znanym – Bitcoinie. Lewar dla pozycji wynosił od 10 do 30 procent. Od soboty 9 września 2017 roku, za pośrednictwem platformy XTB możliwy był handel na instrumentach opartych o kursy kryptowalut przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom XTB

W środę akcje XTB tanieją 1 proc. do 4,30 zł. Od początku roku kurs akcji notowanego na GPW brokera spadł o przeszło 36 proc.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Bitcoin, xtb)

 • Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?

  BITCOIN na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w BITCOINa są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w wypadku większości produktów finansowych, inwestujący zawsze ryzykują, ale tylko od nich zależy, gdzie zdecydują się zainwestować swój kapitał, aby zminimalizować ryzyko dostawcy. 

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Trzy Wiedźmy zdecydują o losach piątkowej sesji, w grze CCC, JSW i XTB

  Udana sesja na rynkach w Europie. Ponad 1-proc. wzrosty notują główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie. O losach sesji i indeksu WIG20 zdecydują jednak nie nastroje w Europie czy na Wall Street, ale wygasające marcowe kontrakty terminowe.

 • Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w WIG20

  Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.

 • X-Trade Brokers miał wstępnie 4,5 mln zł zysku netto w IV kw. 2018 r.

  X-Trade Brokers odnotował 4,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 32,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie, powołując się na wstępne wyniki. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o 2,5 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku