StockWatch.pl

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca wyniosło ok. 947 mld zł

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2018 r. spadło o 1 proc. m/m do ok. 947 mld zł, podało Ministerstwo Finansów (MF), prezentując szacunkowe dane. Od początku roku zadłużenie wzrosło o 2 proc.

– Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na koniec lipca 2018 r. wyniosło ok. 947,1 mld zł, co oznaczało spadek o 9,1 mld zł (-1 proc.) m/m i wzrost o 18,6 mld zł (+2 proc.) wobec końca 2017 r. Zadłużenie w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło:
– dług krajowy: ok. 660,8 mld zł,
– dług w walutach obcych: ok. 286,3 mld zł (tj. 30,2 proc. całego długu SP) – czytamy w komunikacie.

Resort podał dziś także, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec na koniec czerwca 2018 r. spadło o 0,6 proc. m/m i wyniosło 956.144,6 mln zł.

W lipcu resort szacował, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2018 r. spadło o 0,6 proc. m/m do ok. 956 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Niełaskawe wiedźmy

  Trzeci piątek miesiąca jest zazwyczaj tym z najuboższym kalendarzem publikacji makroekonomicznych, ale cztery razy w roku wiąże się z uwagi na zapadalność kontraktów futures i opcji z bardzo zazwyczaj ciekawą sesją. 

 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • MILLENIUM – analiza techniczna
 • Getin Noble Bank złoży plan naprawy do KNF na początku października

  Getin Noble Bank zamierza złożyć plan naprawy do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego na początku października i liczy na zatwierdzenie tego dokumentu do końca tego roku, poinformował prezes Artur Klimczak.

 • Koreańczycy zainwestują 130 mln dolarów w projekt Polimery Police

  Grupa Azoty i Zakłady Chemiczne Police podpisały porozumienie dotyczące warunków finansowania equity projektu Polimery z Hyundai Engineering i Korean Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation. Koreańczycy zainwestują 130 mln dolarów w projekt w Policach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR