Zbigniew Jagiełło został powołany do rady nadzorczej PSP – operatora BLIK-a

Do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności - operatora systemu BLIK - powołany został Zbigniew Jagiełło - pomysłodawca oraz jeden z współtwórców mobilnego systemu płatności.

blik, zbigniew, jagiełło

Zbigniew Jagiełło został powołany do rady nadzorczej PSP – operatora BLIK-a

– Rada nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIK-a – systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej – powiedział prezes Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

Rada nadzorcza składa się z przedstawicieli 6 banków założycieli PSP oraz Mastecarda – udziałowców spółki. Obecnie do tego grona dołączył – jako niezależny członek i ekspert – Zbigniew Jagiełło, podano także.

Zbigniew Jagiełło z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez ostatnich 12 lat był prezesem zarządu PKO Banku Polskiego. Jest pomysłodawcą i współtwórcą systemu płatności mobilnych BLIK. System powstał na bazie rozwiązania IKO stworzonego przez PKO BP w ramach unikalnego na skalę świata modelu współpracy największych banków, które zdecydowały się na budowę wspólnego, jednolitego rozwiązania dla klientów bankowości mobilnej, podano także.

Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. Z BLIKA-a mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Banku, Banku Pocztowego i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR