X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Złota kostka – sztabka najszlachetniejszego z kruszców w nietuzinkowej formie

Opublikowano: 2018-10-05 10:18:12

pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Złota kostka – sztabka najszlachetniejszego z kruszców w nietuzinkowej formie

Zakup złota na upominek lub wyjątkowy prezent biznesowy, wielu osobom nie wydaje się dobrym pomysłem. Sztabka złota czy moneta bulionowa, pomimo swojej wartości, może wydawać się zbyt mało subtelna i pozbawiona waloru estetycznego. Warto jednak pamiętać, że złoto dostępne jest w wielu różnych formach, które sprawiają, że ten drogocenny kruszec zyskuje wyjątkowy charakter. Przykładem może być pięknie wykonana złota kostka do gry. Jak prezentuje się ten upominek i w jakich okolicznościach sprawdzi się jako prezent?

Złota kostka – nietypowa sztabka drogocennego kruszcu

Kostkę wykonaną ze złota (z jej projektem można zapoznać się pod tym linkiem: https://inwestycje.mennica.com.pl/zlota-kostka-au-93g/) można uznać za dość nietypową formę sztabki tego szlachetnego kruszcu. Wykonana jest bowiem z czystego złota próby 999,9. Warto to podkreślić, bo bardzo często w wypadku nietypowych form sprzedaży złota, na przykład biżuterii, nie ma się do czynienia ze złotem, a jego stopami z różnymi metalami, które zdecydowanie obniżają rzeczywistą wartość produktu. W wypadku kostki ze złota takie zjawisko nie ma miejsca. Kostka jest sześcianem z lekko zaokrąglonymi krawędziami o wymiarach 17 x 17 x 17 milimetrów – jest to więc typowy rozmiar kości do gry. Na ściankach natomiast wytłoczono odpowiednią liczbę oczek. Waga kostki zdradza jednak, że materiał, z której ją wykonano, jest wyjątkowy. Przy niewielkich wymiarach waży bowiem ponad 93,3 grama, czyli dokładnie 3 uncje.

Kostka ze złota, czyli nietypowy podarunek biznesowy

Złoto, oprócz wartości materialnej, posiada również wartość symboliczną. Ofiarowane komuś jako podarunek, w zależności od formy, może być uznane za przejaw najwyższego uznania, docenienia lub szacunku. Kostka ze złota może być bardzo dobrym pomysłem na podarunek biznesowy. Z jednej strony z pewnością zostanie doceniony za dużą wartość, z drugiej – za nietuzinkowy design i oryginalność. Dodatkowym argumentem za wyborem złotej kostki na prezent biznesowy jest też z pewnością wyjątkowe etui. Sprawia ono, że kostkę można wyeksponować na biurku, szafce czy w gablocie. W takiej formie złota kostka z pewnością będzie przyciągać wzrok i pomimo niewielkich rozmiarów, będzie robić duże wrażenie.

Kosta do gry ze złota – wyjątkowy upominek na wyjątkową okazję

Kostka ze złota to bez najmniejszych wątpliwości przedmiot o wyjątkowej wartości i wielkich walorach estetycznych. Biorąc to pod uwagę, należy uznać, że, jako podarunek powinna być zarezerwowana dla wyjątkowych osób i okazji – uczczenia wielkiego sukcesu, podziękowaniu za bardzo owocną współpracę, podpisaniu korzystnej i lukratywnej umowy lub aby docenić partnera biznesowego albo pracownika. To tylko kilka przykładów, bo w codziennej praktyce biznesowej okoliczności do wręczenia takiego wyjątkowego prezentu będzie z pewnością wiele. Bez względu na to, komu i w jakiej sytuacji wręczy się kostkę do gry ze złota, z całą pewnością zostanie doceniona i uznana za wyjątkowy upominek.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku