X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Złota kostka – sztabka najszlachetniejszego z kruszców w nietuzinkowej formie

Opublikowano: 2018-10-05 10:18:12

pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Złota kostka – sztabka najszlachetniejszego z kruszców w nietuzinkowej formie

Zakup złota na upominek lub wyjątkowy prezent biznesowy, wielu osobom nie wydaje się dobrym pomysłem. Sztabka złota czy moneta bulionowa, pomimo swojej wartości, może wydawać się zbyt mało subtelna i pozbawiona waloru estetycznego. Warto jednak pamiętać, że złoto dostępne jest w wielu różnych formach, które sprawiają, że ten drogocenny kruszec zyskuje wyjątkowy charakter. Przykładem może być pięknie wykonana złota kostka do gry. Jak prezentuje się ten upominek i w jakich okolicznościach sprawdzi się jako prezent?

Złota kostka – nietypowa sztabka drogocennego kruszcu

Kostkę wykonaną ze złota (z jej projektem można zapoznać się pod tym linkiem: https://inwestycje.mennica.com.pl/zlota-kostka-au-93g/) można uznać za dość nietypową formę sztabki tego szlachetnego kruszcu. Wykonana jest bowiem z czystego złota próby 999,9. Warto to podkreślić, bo bardzo często w wypadku nietypowych form sprzedaży złota, na przykład biżuterii, nie ma się do czynienia ze złotem, a jego stopami z różnymi metalami, które zdecydowanie obniżają rzeczywistą wartość produktu. W wypadku kostki ze złota takie zjawisko nie ma miejsca. Kostka jest sześcianem z lekko zaokrąglonymi krawędziami o wymiarach 17 x 17 x 17 milimetrów – jest to więc typowy rozmiar kości do gry. Na ściankach natomiast wytłoczono odpowiednią liczbę oczek. Waga kostki zdradza jednak, że materiał, z której ją wykonano, jest wyjątkowy. Przy niewielkich wymiarach waży bowiem ponad 93,3 grama, czyli dokładnie 3 uncje.

Kostka ze złota, czyli nietypowy podarunek biznesowy

Złoto, oprócz wartości materialnej, posiada również wartość symboliczną. Ofiarowane komuś jako podarunek, w zależności od formy, może być uznane za przejaw najwyższego uznania, docenienia lub szacunku. Kostka ze złota może być bardzo dobrym pomysłem na podarunek biznesowy. Z jednej strony z pewnością zostanie doceniony za dużą wartość, z drugiej – za nietuzinkowy design i oryginalność. Dodatkowym argumentem za wyborem złotej kostki na prezent biznesowy jest też z pewnością wyjątkowe etui. Sprawia ono, że kostkę można wyeksponować na biurku, szafce czy w gablocie. W takiej formie złota kostka z pewnością będzie przyciągać wzrok i pomimo niewielkich rozmiarów, będzie robić duże wrażenie.

Kosta do gry ze złota – wyjątkowy upominek na wyjątkową okazję

Kostka ze złota to bez najmniejszych wątpliwości przedmiot o wyjątkowej wartości i wielkich walorach estetycznych. Biorąc to pod uwagę, należy uznać, że, jako podarunek powinna być zarezerwowana dla wyjątkowych osób i okazji – uczczenia wielkiego sukcesu, podziękowaniu za bardzo owocną współpracę, podpisaniu korzystnej i lukratywnej umowy lub aby docenić partnera biznesowego albo pracownika. To tylko kilka przykładów, bo w codziennej praktyce biznesowej okoliczności do wręczenia takiego wyjątkowego prezentu będzie z pewnością wiele. Bez względu na to, komu i w jakiej sytuacji wręczy się kostkę do gry ze złota, z całą pewnością zostanie doceniona i uznana za wyjątkowy upominek.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Carbon Studio: Virtual Reality jest technologią przyszłości [RELACJA Z CZATU]

  W StockWatch.pl wystartował GAMING WEEK, czyli seria czatów z przedstawicielami spółek gamingowych. Gośćmi pierwszego spotkania online z inwestorami byli Błażej Szaflik i Karolina Koszuta, założyciele pionierskiej na polskim rynku firmy w dziedzinie developmentu gier i aplikacji dedykowanych technologii VR. Podczas czatu przedstawiciele Carbon Studio na gorąco omówili m.in. plany debiutu na NewConnect i perspektywy branży VR.

 • Atal chce przeznaczyć na dywidendę ponad 180 mln zł

  Zarząd Atalu zarekomendował przeznaczenie 181,96 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy. Proponowana stawka na akcję wynosi 4,70 zł, a stopa dywidendy przy obecnym kursie przekracza 12,5 proc.

 • Trudna końcówka sesji

  Pierwsza połowa wtorkowej sesji na GPW prezentowała się dość obiecująco. Polski indeks blue chipów przebił piątkowy lokalny szczyt na poziomie 2.360 pkt., jednak w okolicach godziny 14:00 obraz rynku uległ diametralnej zmianie. Zaledwie godzina wystarczyła do tego, by WIG20 powrócił w okolice poziomu neutralnego.

 • Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych

  Ciech rozpoczął szczegółowy przegląd opcji strategicznych w zakresie zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy Ciech, ze szczególnym uwzględnieniem docelowego modelu w postaci holdingu z podziałem kompetencji pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi i centralą oraz zmian w strukturze aktywów grupy.

 • KGHM i Dino Polska ciągną w górę WIG20. W tle temat obniżenia podatku miedziowego

  Perspektywa obniżenia podatku od kopalin winduje kurs KGHM-u na roczne maksima. Razem z nim rośnie indeks WIG20 i cała warszawska giełda. Pomagają dobre nastroje w Europie. Na szerokim rynku wyróżnia się Dino Polska i spółki publikujące wyniki finansowe. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku