ZM Henryk Kania: Sąd uchylił zarząd własny, a CBŚ zatrzymało wiceprezesa spółki

Omawiane walory:

Katowicki sąd na wniosek rady wierzycieli uchylił zarząd własny ZM Henryk Kania oraz wyznaczył zarządcę w osobie Mirosława Możdżenia. Z kolei Puls Biznesu poinformował, że CBŚ aresztowało byłego prezesa spółki Grzegorza M.

(Fot. ZM Kania/fb)

– Wskutek niniejszego postanowienia, które jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania, zarząd spółki utracił uprawnienia do zaciągania zobowiązań i rozporządzania majątkiem spółki. Od dnia 6 września 2019 roku zarządca obejmuje zarząd masą układową spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jak informuje dzisiejszy Puls Biznesu, Centralne Biuro Śledcze Policji, działając na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, zatrzymało Grzegorza M., który w latach 2014-19 pełnił funkcję prezesa, a ostatnio wiceprezesa spółki (zmiana nastąpiła w czerwcu, kiedy obowiązki prezesa przejął Henryk Kania).

Według ustaleń, zawiadomienie do prokuratury złożył Alior Bank, czyli jeden z głównych wierzycieli spółki. Sprawa dotyczy osób, które w imieniu ZM Henryk Kania miały przekazywać bankowi nierzetelne informacje, gdy spółka ubiegała się o przedłużenie finansowania. Według doniesień, sąd na wniosek prokuratury zdecydował o aresztowaniu Grzegorza M. na trzy miesiące.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR