ZM Henryk Kania zarzuca Tarczyńskiemu manipulacje i pisze do KNF

Omawiane walory: ,

Zakłady Mięsne Henryk Kania chcą, aby Komisja Nadzoru Finansowego sprawdziła, czy jego konkurent dopuścił się manipulacji cenami akcji. Zarząd zaprzecza, jakoby pismo Tarczyńskiego stanowiło ważną warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Fot: Spółka

ZM Henryk Kania podkreśla, że ewentualne oferty nabycia aktywów należących do spółki powinny być kierowane do zarządu spółki, a nie do nadzorcy sądowego. W przeciwnym razie takie oferty nie mogą wywoływać żadnych skutków prawnych. Spółka nie zgadza się także ze stwierdzeniem z raportu bieżącego, jakoby trwające obecnie postępowanie restrukturyzacyjne nie prowadziło dotychczas do wypracowania rozwiązania, które mogłoby skutecznie i w największym stopniu zaspokoić interesariuszy.

Zdaniem władz Kania, komunikat opublikowany przez Tarczyńskiego jest niezgodny z faktami i wywołuje mylne wrażenie, że postępowanie restrukturyzacyjne będzie umorzone, a przedsiębiorstwo zostanie sprzedane. Producent wyrobów wędliniarskich uważa, że to wprowadzanie uczestników rynku, inwestorów oraz opinii publicznej w błąd na temat prawnego charakteru złożonej oferty.

Do 30 sierpnia Kania ma przygotować, a nadzorca sądowy złożyć w sądzie plan restrukturyzacyjny, propozycje układowe i spis wierzycieli. Zdaniem spółki, dopiero na podstawie tych dokumentów będzie można określić kierunek dalszych działań i cel procesu restrukturyzacji.

Manifestowanie rzekomej ‚oferty’ w sytuacji, w której nie wiadomo jeszcze, czy w ogóle przewidziana jest sprzedaż jest co najmniej przedwczesne, o ile nie ma na celu wprowadzenia w błąd wierzycieli i akcjonariuszy spółki. Informacje podane przez Tarczyńskiego pozostają w sprzeczności z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku i stanowić mogą manipulację – podsumowano.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Tarczyński podał wczoraj, że złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania. Informacja wywołała euforyczną reakcję inwestorów. Momentami notowania Kani rosły o 30 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, tarczynski, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR