X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Znamy wyniki pierwszego tygodnia edukacyjnego konkursu inwestycyjnego TMS Brokers!

Opublikowano: 2019-02-27 09:58:32

Właśnie zakończyła się pierwsza runda edukacyjnego konkursu inwestycyjnego w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Mimo niewielkiej zmienności na szerokim rynku, konkursowicze potrafili osiągnąć stopę zwrotu w wysokości nawet 60 proc. StockWatch jest partnerem medialnym konkursu.

Mobilny konkurs inwestycyjny

Przypomnijmy, że konkurs, w którym do wygrania są wartościowe nagrody (iPhone XS MAX) i gotówka trwać będzie trzy tygodnie. Rywalizacja składa się z klasyfikacji generalnej oraz tygodniowej, co oznacza, że wciąż można do niej dołączyć i mieć szansę na wygraną. Aby wziąć udział w konkursie należy zainstalować na swoim smartfonie aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers, zarejestrować się i rozpocząć inwestowanie w wersji demo. Dołączenie do rywalizacji nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ wszelkie transakcje są realizowane za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Tymczasem przedstawiamy instrumenty, na jakie decydowali się najlepsi gracze pierwszego tygodnia konkursu:

I miejsce

W pierwszym tygodniu konkursu prowadzenie objął inwestor ze stopą zwrotu 62,04 proc. Oznacza to, że jego saldo na rachunku na zamknięciu giełd w piątek było na poziomie 16 204,41 euro. Zaangażowanie tradera każdego dnia rywalizacji rosło. Wykonał on 103 transakcje, z czego najwięcej odbyło się w piątek. Oznacza to, że walczył do końca i tak naprawdę rzutem na taśmę prześcignął drugiego gracza. Spoglądając na krzywą kapitału, widzimy, że na rachunku nie było względnie dużych obsunięć kapitału. Średnia stratna transakcja była na poziomie – 47.42 euro, natomiast średnia zyskowna oscylowała wokół 140,52 euro. W 99 proc. handel lidera odbywał się na niemieckim indeksie DAX (dokładnie mówiąc, na kontrakcie CFD na indeks DAX).  

II miejsce

Drugie miejsce w pierwszym tygodniu rywalizacji objął uczestnik z wynikiem 57.95 proc. Jego zaangażowanie liczone w liczbie transakcji było niemalże o połowę mniejsze. 58 transakcji daje średnią ponad 11,5 transakcji na dzień. Początek rywalizacji był bardzo spokojny. Dopiero transakcja sprzedaży  AUD/JPY wywindowała rachunek na wyższy poziom. Była ona jednocześnie najlepszą jednorazową transakcją w portfelu gracza. Inwestor „załapał się” na zniżkę kursu pary walutowej we wczesnych godzinach porannych polskiego czasu. Widzimy, że wicelider po tej transakcji „złapał wiatr w żagle”. W ostatnich dniach pierwszego tygodnia skupił swoją uwagę na bardzo egzotycznej parze walutowej USD/ZAR – dolar amerykański w relacji do randa południowoafrykańskiego.

III miejsce

Trzecie miejsce przypadło graczowi, którego rachunek jest zbliżony pod kilkoma względami do portfela lidera. Widzimy tutaj podobną liczbę transakcji (97) oraz skupienie się jedynie na kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX. To, co różni oba rachunki to obsunięcia kapitału. Brązowy medalista pierwszej rundy miał je zdecydowanie większe.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Powstanie polski hub technologiczny w USA

  Notowana na rynku NewConnect spółka Apollo Capital utworzy w Stanach Zjednoczonych hub dla polskich przedsiębiorstw, w tym dla najlepszych startupów. Hub ma ułatwić przedsiębiorstwom znad Wisły prowadzenie biznesu w USA, a Apollo Capital zamierza zbudować na jego bazie unikalny portfel inwestycyjny.

 • Marazm po wygaśnięciu kontraktów

  Weekend nie przyniósł przełomowych dla rynków informacji, co nie przeszkodziło giełdzie w Hong Kongu wzrosnąć w poniedziałek o 1,4 proc., a w Szanghaju o 2,5 proc.

 • Zapraszamy na GAMING WEEK, czyli serię czatów z przedstawicielami spółek gamingowych w StockWatch.pl

  Już od wtorku w StockWatch.pl rusza seria czatów inwestorskich z przedstawicielami spółek gamingowych. W spotkaniach udział wezmą prezesi spółek notowanych na rynku głównym, NewConnect oraz firm, które już wkrótce mogą zadebiutować na giełdzie.

 • Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.

 • PGG planuje 3,18 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2019 r.

  Polska Grupa Górnicza (PGG) planuje 3.179 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2019 r. wobec 2.418 mln zł w 2018 r., poinformował wiceprezes Piotr Bojarski.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku