Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Znamy wyniki pierwszego tygodnia edukacyjnego konkursu inwestycyjnego TMS Brokers!

Opublikowano: 2019-02-27 09:58:32

Właśnie zakończyła się pierwsza runda edukacyjnego konkursu inwestycyjnego w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Mimo niewielkiej zmienności na szerokim rynku, konkursowicze potrafili osiągnąć stopę zwrotu w wysokości nawet 60 proc. StockWatch jest partnerem medialnym konkursu.

Mobilny konkurs inwestycyjny

Przypomnijmy, że konkurs, w którym do wygrania są wartościowe nagrody (iPhone XS MAX) i gotówka trwać będzie trzy tygodnie. Rywalizacja składa się z klasyfikacji generalnej oraz tygodniowej, co oznacza, że wciąż można do niej dołączyć i mieć szansę na wygraną. Aby wziąć udział w konkursie należy zainstalować na swoim smartfonie aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers, zarejestrować się i rozpocząć inwestowanie w wersji demo. Dołączenie do rywalizacji nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ wszelkie transakcje są realizowane za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Tymczasem przedstawiamy instrumenty, na jakie decydowali się najlepsi gracze pierwszego tygodnia konkursu:

I miejsce

W pierwszym tygodniu konkursu prowadzenie objął inwestor ze stopą zwrotu 62,04 proc. Oznacza to, że jego saldo na rachunku na zamknięciu giełd w piątek było na poziomie 16 204,41 euro. Zaangażowanie tradera każdego dnia rywalizacji rosło. Wykonał on 103 transakcje, z czego najwięcej odbyło się w piątek. Oznacza to, że walczył do końca i tak naprawdę rzutem na taśmę prześcignął drugiego gracza. Spoglądając na krzywą kapitału, widzimy, że na rachunku nie było względnie dużych obsunięć kapitału. Średnia stratna transakcja była na poziomie – 47.42 euro, natomiast średnia zyskowna oscylowała wokół 140,52 euro. W 99 proc. handel lidera odbywał się na niemieckim indeksie DAX (dokładnie mówiąc, na kontrakcie CFD na indeks DAX).  

II miejsce

Drugie miejsce w pierwszym tygodniu rywalizacji objął uczestnik z wynikiem 57.95 proc. Jego zaangażowanie liczone w liczbie transakcji było niemalże o połowę mniejsze. 58 transakcji daje średnią ponad 11,5 transakcji na dzień. Początek rywalizacji był bardzo spokojny. Dopiero transakcja sprzedaży  AUD/JPY wywindowała rachunek na wyższy poziom. Była ona jednocześnie najlepszą jednorazową transakcją w portfelu gracza. Inwestor „załapał się” na zniżkę kursu pary walutowej we wczesnych godzinach porannych polskiego czasu. Widzimy, że wicelider po tej transakcji „złapał wiatr w żagle”. W ostatnich dniach pierwszego tygodnia skupił swoją uwagę na bardzo egzotycznej parze walutowej USD/ZAR – dolar amerykański w relacji do randa południowoafrykańskiego.

III miejsce

Trzecie miejsce przypadło graczowi, którego rachunek jest zbliżony pod kilkoma względami do portfela lidera. Widzimy tutaj podobną liczbę transakcji (97) oraz skupienie się jedynie na kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX. To, co różni oba rachunki to obsunięcia kapitału. Brązowy medalista pierwszej rundy miał je zdecydowanie większe.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Odbicie na GPW, przy spadkach sWIG80 i ewakuacji z akcji Trakcji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach wspiera odbicie warszawskich indeksów. Liderem wzrostów jest mWIG40, prowadzony w górę przez akcje Banku Millennium i Grupy Azoty. Czarną owcą jest natomiast Trakcja.

 • FPP: Płaca minimalna powinna wzrosnąć do 2.500 zł brutto od 2020 r.

  Płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2.500 zł brutto (z 2.250 zł w br.), uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP). Federacja szacuje, że podwyższenie płacy minimalnej do 2.500 zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.

 • Sunex rekomenduje wypłatę 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Sunex zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,09 zł na akcję, tj. łącznie kwoty 365,247 tys. zł z zysku netto za rok obrotowy 2018. Producent rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej podał również wyniki za I kw. 2019 r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 14 proc.

 • PGNiG proponuje miliard złotych dywidendy za 2018 r.

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 1.040 mln zł z zysku netto za 2018 rok na wypłatę dywidendy. Proponowana stawka na akcję wynosi 0,18 zł, przy czym część z tej kwoty już trafiła na konta akcjonariuszy w formie zaliczki.

 • NCBiR podtrzymuje decyzję o odstąpieniu od dofinansowania projektu Ursusa

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) podtrzymało wyrażone wcześniej stanowisko o odstąpieniu od podpisania z Ursusem w restrukturyzacji umowy o dofinansowanie projektu pt. "Opracowanie i demonstracja innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony".Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku