Zysk netto Grupy Auxilia wzrósł trzykrotnie w I półroczu 2016 r.

Omawiane walory:

Auxilia, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, w pierwszym półroczu koncentrowała się na dynamicznym wzroście biznesu – otworzyła dwa nowe oddziały, rozbudowała zespoły sprzedażowe. W wyniku prowadzenia unikatowego modelu biznesowego, GK Auxilia S.A. osiągnęła trzykrotny wzrost zysku netto w I półroczu 2016 r.

Informacja prasowa, 11.08.2016 r.
Zysk netto Grupy Auxilia w I półroczu 2016 r. wyniósł 896 tys. zł wobec 298 tys. zł, co oznacza 200% wzrost w porównaniu do porównywalnego okresu rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 1 385 tys. zł, co oznacza wzrost o 169 proc. r/r. Przychody wyniosły 5 021 tys. zł, czyli o 19 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Ostatnie półrocze przyniosło znaczące zwiększenie dynamiki działalności – pozyskany portfel spraw odszkodowawczych w I półroczu 2016 r. wyniósł 24,8 mln zł, co oznacza 28 proc. wzrost wobec tego okresu rok wcześniej. W samym kwietniu 2016 r. zakontraktowane roszczenia z pozyskanych spraw odszkodowawczych wyniosły 4,3 mln zł.

– Jesteśmy na bardzo ważnym etapie rozwoju, który jest kluczowy z punktu przygotowania Grupy do dalszych wzrostów. Osiągnięte wyniki dowodzą, że przyjęta strategia, która zakłada rozwijanie modelu działalności oraz dalszy dynamiczny wzrost wartości naszego portfela, doskonale się sprawdza. Koncentrujemy się na segmencie premium naszego rynku, który zapewnia najwyższy poziom rentowności . Stworzenie nowych oddziałów pozwala nam docierać do nowych geograficznie rynków i w konsekwencji zwiększyć skalę działalności – powiedział Krzysztof Górka, Wiceprezes Zarządu Auxilia.

Wzrost wyników osiagnięty został w znacznej mierze za sprawą unikalnego systemu budowy i funkcjonowania sieci sprzedaży. Auxilia dynamicznie rozbudowuje tę sieć, a jej fundamentem są oddziały stacjonarne, zlokalizowane w ośmiu miastach w Polsce – w ostatnim czasie otworzyła dwa nowe dedykowane odpowiednio obszarowi Polski Wschodniej i Pomorza. Wokół tych oddziałów budowane są zespoły doradców. Siłą spółki jest rozbudowana strategia współpracy z obecnymi i potencjalnymi pracownikami działu sprzedaży, która równolegle realizuje cel budowania stabilnej kadry doradców, a jednocześnie w sposób elastyczny tworzy szybko rosnącą siatkę informatorów i doradców funkcjonujących w tzw. „sieciach” pod nadzorem koordynatorów.

– Bardzo dobrze znamy rynek oraz potencjał rozwoju naszej Spółki. Nasz portfel odszkodowań wynosi 64,7 mln zł, a dzięki wprowadzeniu sprawdzonego modelu, nasza skuteczność w oszacowaniu wartości spraw wynosi 90%. W I półroczu 2016 r. obsłużyliśmy 6 tys. spraw w tym ponad 1 tys. procesów sądowych, a w 2015 r. naszym klientom wypłacono 1,5 tys. odszkodowań o wartości ponad 31,4 mln zł. Skuteczność naszych zespołów potwierdza rekordowe odszkodowanie pozyskane dla naszego klienta, które wyniosło 1,6 mln zł, a średnia wartość sprawy w 2015 r. wyniosła ponad 55 tys. zł – dodał Krzysztof Górka, Wiceprezes Zarządu Auxilia.

Połączenie kompetencji sprzedażowych profesjonalnych doradców oraz wiedzy prawniczej zespołu Kancelarii LEXBRIDGE sprawia, że Auxilia zajmuje mocną pozycję w segmencie szkód osobowych, cechujących się wysoką rentownością i jednostkową wartością sprawy. Auxilia S.A. jest prężnie rozwijającym się graczem, który należy do grona TOP 5 firm z rynku odszkodowawczego z szacowanym udziałem w rynku w granicach 6-8%. Z tytułu odszkodowań pozyskała jak dotąd ponad 250 mln zł wykazując się skutecznością blisko 85% wygranych spraw prowadzonych w postępowaniu sądowym.
W minionym półroczu Auxilia zakończyła sukcesem publiczną emisję obligacji, w której pozyskała 2,773 mln zł, co oznacza realizację celu w 92,4%, w trudnych warunkach rynkowych. Jej celem było pozyskanie środków na stworzenie dwóch nowych oddziałów w rejonie Lubelszczyzny oraz Pomorza. Dodatkowo pozyskany kapitał ma posłużyć zwiększaniu zespołów sprzedażowych w istniejących oddziałach, a także na finansowaniu obsługi spraw klientów, pozyskanych w wyniku rozbudowy działu sprzedaży. Dodatkowo Auxilia otworzyła dział marketingu, który ma wspierać działania Grupy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Auxilia, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Przychody Auxilia wzrosły o 15 proc. w trzech kwartałach 2016 r.

    AUXILIA, notowany na GPW lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, podsumował trzy kwartały 2016 r. Zgodnie ze strategią Spółki, Zarząd koncentruje się na wzroście biznesu. Od początku roku otwarto nowe oddziały i rozbudowano istniejące zespoły sprzedażowe, poszerzono ofertę dla Klientów oraz zaimplementowano rozwiązania związane z polepszeniem obsługi posprzedażowej. Grupa AUXILIA kontynuuje wzrosty przychodów, które w trzech pierwszych kwartałach wyniosły ponad 7 mln zł.

  • Sukces publicznej emisji obligacji Auxilia

    AUXILIA, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, zakończyła publiczną emisję obligacji z sukcesem. Spółka pozyskała 2,773 mln zł, co oznacza realizację celu w 92,4 proc.

  • Auxilia rozpoczyna publiczną emisję obligacji

    AUXILIA, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, chce pozyskać 3 mln zł w ramach Publicznej Emisji Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 16 czerwca, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski S.A.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR