Przychody Auxilia wzrosły o 15 proc. w trzech kwartałach 2016 r.

Omawiane walory:

Auxilia, notowany na GPW lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, podsumował trzy kwartały 2016 r. Zgodnie ze strategią Spółki, Zarząd koncentruje się na wzroście biznesu. Od początku roku otwarto nowe oddziały i rozbudowano istniejące zespoły sprzedażowe, poszerzono ofertę dla Klientów oraz zaimplementowano rozwiązania związane z polepszeniem obsługi posprzedażowej. Grupa Auxilia kontynuuje wzrosty przychodów, które w trzech pierwszych kwartałach wyniosły ponad 7 mln zł.

Informacja prasowa, 14 listopada 2016 r.

W trzech kwartałach 2016 r. przychody Grupy Auxilia wyniosły 7 152 tys. zł, co oznacza 15 proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Wynik EBITDA w okresie styczeń-wrzesień sięgnął 990 tys. zł wobec 1 484 tys. zł wypracowanych w trzech kwartałach 2015 r. Zysk netto w tym okresie wyniósł 364 tys. zł wobec 999 tys. zł w tym samym okresie poprzedniego roku.
Od początku roku Grupa zwiększa skalę działalności. Wartość pozyskanego portfela spraw odszkodowawczych od stycznia do września 2016 r. wyniosła 33 293 tys. zł, co oznacza 12 proc. wzrost wobec tego okresu rok wcześniej. W III kwartale 2016 r. zakontraktowane roszczenia z pozyskanych spraw odszkodowawczych wyniosły 8 504 tys. zł, a w samym wrześniu wyniosły 4 233 tys. zł, co oznacza 40 proc. wzrost wobec tego okresu poprzedniego roku.

– Minione trzy kwartały 2016 roku były dla nas bardzo intensywne. Działania, które zrealizowaliśmy mają przygotować Grupę do dalszych wzrostów. Postawiliśmy na rozwój sieci sprzedaży i pracowników, by w pełni móc realizować założone cele biznesowe. Dzięki otwarciu kolejnych oddziałów dotarliśmy do nowych rynków geograficznych. Jesteśmy już obecni w całej Polsce i zebraliśmy silny zespół specjalistów. Polepszyliśmy również procesy w sferze technologii informacyjnych. Dodatkowo pracowaliśmy nad szeregiem usług i rozwiązań, które są dostosowane do potrzeb naszych klientów. – powiedział Krzysztof Górka, Wiceprezes Zarządu Auxilia.

W samym III kwartale 2016 roku przychody ze sprzedaży osiągnęły 2 131 tys. zł i były wyższe o 7,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Wynik EBITDA w tym okresie wyniósł -395 tys. zł, na poziomie netto odnotowano stratę w wysokości 531 tys. zł. Na osiągnięte wyniki wypływ miały jednorazowe koszty związane z przeprowadzoną emisją obligacji oraz utworzeniem nowych oddziałów regionalnych. Zwiększone koszty w tym okresie związane były również ze wzrostem zatrudnienia w nowych oraz istniejących oddziałach.
Auxilia zgodnie ze swoją strategią postawiła na dalszy rozwój skali działalności. Dzięki unikalnemu systemowi budowy i funkcjonowania sieci sprzedaży Auxilia S.A. podejmowała prace rozwojowe związane z utworzeniem dwóch nowych oddziałów regionalnych dedykowanych odpowiednio regionom Podlasia i Lubelszczyzny oraz Pomorza. W nowo otwartych oddziałach zrektrutowano dyrektorów sprzedaży oraz doradców do nowych oraz istniejących już biur regionalnych. Zwiększenie zatrudnienia ma przełożyć się na większą kontraktację portfela odszkodowań, a w konsekwencji wyższe przychody ze sprzedaży netto. Auxilia utworzyła również wewnętrzny dział marketingu dedykowany wsparciu działu sprzedaży i PR Spółki.
W III kwartale Auxilia wprowadziła do oferty usługę Natychmiastowej Pomocy Finansowej, która ma na celu wsparcie osób poszkodowanych na najwcześneijszym etapie współpracy ze Spółką. Dodatkowo w minionym okresie Grupa podjęła szereg działań w celu wprowadzenia nowych rozwiązań i usług.
Wsparciem dla zwiększenia wyników w przyszłych kwartałach mają być równie działania podjęte w obszarze obsługi prawnej, które mają na celu wdrożenie trybu przyspieszonej wyceny kwotowej sprawy dla klienta oraz zwiekszenie skuteczności w zakresie kwot odszkodowań uzyskiwanych dla klientów na etapie przedsądowym. Dodatkowo Auxilia prowadziła prace rozwojowe w obszarze IT i systemów informatycznych, oraz procedur związanych z obsugą posprzedażową Klientów.
W minionym okresie, Auxilia z sukcesem przeprowadziła również emisję obligacji o wartości 2,77 mln zł – w trudnych warynkach rynkowych udało się zrealizować cel w 92,4 proc. Pozyskane środki przeznaczone zostały na stworzenie dwóch nowych oddziałów w rejonie Lubelszczyzny oraz Pomorza.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Auxilia, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Zysk netto Grupy Auxilia wzrósł trzykrotnie w I półroczu 2016 r.

    AUXILIA, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, w pierwszym półroczu koncentrowała się na dynamicznym wzroście biznesu – otworzyła dwa nowe oddziały, rozbudowała zespoły sprzedażowe. W wyniku prowadzenia unikatowego modelu biznesowego, GK AUXILIA S.A. osiągnęła trzykrotny wzrost zysku netto w I półroczu 2016 r.

  • Sukces publicznej emisji obligacji Auxilia

    AUXILIA, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, zakończyła publiczną emisję obligacji z sukcesem. Spółka pozyskała 2,773 mln zł, co oznacza realizację celu w 92,4 proc.

  • Auxilia rozpoczyna publiczną emisję obligacji

    AUXILIA, lider w segmencie najwyższych kwotowo odszkodowań, chce pozyskać 3 mln zł w ramach Publicznej Emisji Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 16 czerwca, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski S.A.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR