Zyski City Interactive dostały kulkę w łeb, kurs nadal krwawi

Omawiane walory:

To już kolejny nieudany kwartał w wydaniu giełdowego producenta gier. Spółka w I kwartale zanotowała stratę, a w drugim jeszcze ją powiększyła. Wyniki nie są wielką niespodzianką - rynek już wcześniej wyczuł problemy, co widać po solidnej przecenie akcji z ostatnich miesięcy. Bez debiutu nowych gier ciężko będzie o dobre rezultaty.

W II kwartale strata netto City Interactive wyniosła 2,59 mln zł w stosunku do 8,99 mln zł zysku w analogicznym okresie 2011 roku. Marnym pocieszeniem jest fakt, że analitycy przepowiadali jeszcze większa stratę – konsensus PAP zakładał 2,8 mln zł na minusie. Wynik EBIT także jest ujemny i wynosi –2,51 mln zł wobec 10,96 mln zł zysku poprzednio. Rynek obstawiał kwotę 3 mln zł. Mocno stopniały także przychody spółki – rok temu w II kwartale wynosiły 29,85 mln zł, a teraz 8,37 mln zł>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną spółki po wynikach.

Podobną tendencję wykazuje też całe I półrocze. Przychody spadły z 43,23 mln zł do 18,01 mln zł, a ponad 10 mln zł zysku netto zamieniło się w 4,64 mln zł straty. Ten dużo słabszy wynik był przede wszystkim rezultatem braku dużych premier nowych gier. Natomiast w I półroczu 2011 roku odbyła się premiera gry Sniper: Ghost Warrior na platformę Sony PlayStation 3. Do tego dołożyła się obniżka cen sprzedaży tej flagowej dla spółki gry na większości rynkach, wynikającej z typowego dla gier cyklu życia produktu. W wynik uderzyły także ujemne różnice kursowe.

– Na poziom wyniku netto osiągniętego przez grupę w raportowanym okresie istotny wpływ miały również koszty finansowe, które wyniosły 2,2 mln zł, będące głównie efektem niekorzystnego kształtowania się kursów walut w okresie sprawozdawczym w porównaniu do ich wysokiego poziomu na koniec 2011 roku. – czytamy w raporcie. >> Komunikat wraz z raportem znajdziesz tutaj.

Na koniec czerwca środki finansowe na rachunkach bankowych grupy wynosiły 8,6 mln zł i spadły w porównaniu do stanu z końca 2011 roku o 8,1 mln zł. W pierwszym półroczu 2012 roku wygenerowano nadwyżkę gotówki z działalności operacyjnej w wysokości 7,4 mln zł. Jednocześnie spółka poniosła wydatki inwestycyjne w kwocie 15,5 mln zł, w tym na sfinansowanie prac rozwojowych w zakresie tworzenia nowych gier w wysokości 14,1 mln zł.

Z zamieszczonego planu wydawniczego wynika, że 4 września spółka chce wprowadzić do sprzedaży grę lotniczą osadzoną w realiach II Wojny Światowej Dogfight 1942. Natomiast w grudniu 2012 roku będzie miała miejsce premiera gry Alien Fear – gry z gatunku FPS osadzonej w realiach science-fiction. Duże nadzieje spółka wiąże z wprowadzeniem na rynek gry Sniper 2, nad którą prace trwają już ponad 2 lata. Miesiąc temu City Interactive poinformował o kolejnej zmianie daty globalnej premiery tego tytułu. Ostatecznie ma się ukazać się 15 stycznia 2013 roku jednocześnie w wersji na platformę PS3, Xbox360 oraz komputery PC.

>> Eksperci z DM BZ WBK już wcześniej zwracali uwagę, że opóźnienia związane z debiutem drugiej części Snajpera mocno odbiją się na wynikach spółki. >> Nowa rekomendacja dla City Interactive prognozuje stratę roczną.

Na piątkowej sesji nie widać objawów panicznej wyprzedaży akcji spółki – rynek był przygotowany na takie straty. Kurs już od dłuższego czasu zachowuje się słabo. Jeszcze na początku wakacji za akcje City Interactive płacono ponad 26 zł, a obecnie są wyceniane poniżej 17 zł. W piątek walory wydawcy gier komputerowych są przeceniane nawet o blisko 4 proc., ale wartość handlu pozostaje niewielka.

>> W serwisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny wydawcy gier po wynikach w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games sfinansuje produkcję dwóch tytułów emisją obligacji

  Producent i dystrybutor gier pozyskał z emisji papierów dłużnych 5,7 mln zł. Środki mają być wydane głównie na dokończenie produkcji, promocji i dystrybucji gier Enemy Front oraz Lord of the Fallen.

 • Kursy CD Projekt i CI Games szukają równowagi po wynikach

  Giełdowi producenci gier z głównego parkietu zaprezentowali wyniki lepsze niż oczekiwał rynek. W efekcie zdołowany kurs CI Games próbuje odbijać, a notowania CD Projektu starają okopać się na wysokich poziomach.

 • Konflikt w Syrii szkodzi rynkom, w grze PZU, CI Games i ZM Kania

  We wtorek na giełdach obserwujemy solidne spadki. Jednym z głównych czynników ryzyka jest wzrost napięcia związanego z sytuacją w Syrii, gdzie użyto broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Na dzisiaj zaplanowano również publikację ważnych danych makro, takich jak indeks IFO w Niemczech oraz Conference Board w USA.

 • Małe spółki utrzymują formę, w grze KGHM, Hawe i City Interactive

  W poniedziałek rano obserwujemy na warszawskiej giełdzie nieznaczne spadki. Osiągnięcie przez indeksy lokalnych szczytów w połączeniu ze znacznym wykupieniem rynku sugeruje, że przyszedł czas na mocniejszą korektę. W kalendarzu makro brakuje publikacji, które mogłyby dać impuls do kontynuacji zwyżki.

 • Raport: Polskie gry jadą na Gamescom 2013

  Już pod koniec sierpnia polscy producenci gier pokażą na targach w Kolonii swoje tytuły, którymi chcą zawojować świat. Rynek już ruszył do gry pod sukcesy niektórych z nich. Sprawdziliśmy co zabiorą do Niemiec polskie spółki z branży elektronicznej rozrywki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR