Żywiec wypłaci 15 zł dywidendy zaliczkowej na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Grupa Żywiec wypłaci akcjonariuszom zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2019 w kwocie 15 zł za jedną akcję.

Żywiec, dywidenda

Żywiec wypłaci 15 zł dywidendy zaliczkowej na akcję za 2019 r.

– Zarząd spółki oświadcza, że zatwierdzone sprawozdanie finansowe spółki za 2018 rok wykazało zysk, a łączna kwota 154.070.055 zł przeznaczonych na wypłatę zaliczki nie przekracza połowy zysku osiągniętego przez spółkę od końca roku obrotowego 2018, wykazanego w sprawozdaniu finansowym spółki sporządzonym na dzień 30 września 2019 roku, które zostało pozytywnie zbadane przez biegłego rewidenta, co zostało stwierdzone stosowną opinią z dnia 24 października 2019 roku, powiększonego o kapitały rezerwowe utworzone z zysku, którymi w celu wypłaty zaliczek może dysponować zarząd, oraz pomniejszonego o niepokryte straty i akcje własne – czytamy w komunikacie.

Postanowiono także, że uprawnionymi do zaliczki będą akcjonariusze spółki na dzień 10 grudnia 2019 roku (dzień ustalenia prawa do zaliczki), a rozpoczęcie wypłaty zaliczki nastąpi 17 grudnia 2019 roku (dzień wypłaty zaliczki).

– Wypłata zaliczki na poczet dywidendy za rok 2019 wymaga wyrażenia zgody przez radę nadzorczą, o czym spółka poinformuje w odrębnym komunikacie – zastrzegła spółka.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2018 roku grupa sprzedała 11,3 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Zamkowym Cieszyn, Elblągu, Leżajsku, Warce. Od 2019 roku do grupy należą także browary w Braniewie i Namysłowie. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1991 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ZYWIEC)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR