Francuzi przejmują Play. Telekom wkrótce zniknie z GPW

Omawiane walory:

Iliad dopiął swego. W ramach wezwania zwiększy swój udział w Play do 96,7 proc. Zgodnie z zapowiedziami, Francuzi najpierw przeprowadzą przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofają telekom z GPW.

Play,wezwanie,przejęcie,2020,Iliad

(Fot. Play/fb)

Jedno z największych przejęć na GPW zakończyło się po myśli wzywającego. Francuska grupa Iliad za 10 mld zł przejmuje Play Communications, właściciela spółki P4, do której należy sieć Play. W ramach samego wezwania Iliad kupi 143.809.764 akcji (ok. 56 proc.). Jeszcze przed wezwaniem dwóch głównych akcjonariuszy – Kenbourne Invest i Tollerton Investment – zadeklarowało sprzedaż pakietu ok. 42 proc. akcji. Ta transakcja została sfinalizowana w środę. Po rozliczeniu wezwania Iliad będzie posiadać 246.131.028 akcji telekomu, stanowiących 96,7 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów.

Rozliczenie transakcji w ramach wezwania nastąpi 25 listopada. Zgodnie z zapowiedziami, francuski inwestor niebawem ogłosi przymusowy wykup papierów należących do akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofa spółkę z obrotu na GPW.

– Cieszymy się, że nasza oferta została przyjęta przez zdecydowaną większość dotychczasowych akcjonariuszy Play Communications. Iliad, dzięki posiadanemu doświadczeniu i silnej pozycji finansowej, wesprze Play w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku telefonii komórkowej oraz ułatwi mu wejście na rynek usług stacjonarnych. Dzięki temu polscy klienci detaliczni oraz przedsiębiorcy zyskają dostęp do jeszcze bardziej atrakcyjnej i kompleksowej oferty. Nabycie większościowego pakietu akcji Play Communications i wejście na polski rynek to także ważny krok w międzynarodowym rozwoju Grupy iliad – powiedział Thomas Reynaud, prezes Grupy Iliad.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej, aby odzwierciedlić przejęcie kontroli nad spółką przez Iliad zmieniona została rada dyrektorów Play. Obecnie liczy ona sześciu dyrektorów zaproponowanych przez Iliad i trzech niezależnych dyrektorów.

– Cieszymy się z ogromnego sukcesu wezwania. Ten nowy rozdział w historii Play przypada na 15-lecie istnienia i niezwykłego wzrostu firmy, która osiągnęła pozycję wiodącego operatora na polskim rynku telefonii komórkowej, zdobywając ponad 15 milionów abonentów. Pragnę wyrazić moje serdeczne podziękowania dla naszych 2800 pracowników, którzy pomogli Play osiągnąć tak wysoki poziom doskonałości – dodał Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Play Communications świadczy usługi telefonii komórkowej, przesyłania wiadomości, danych i wideo dla klientów indywidualnych oraz firm (w szczególności MŚP) na podstawie umów abonenckich i ofert przedpłaconych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o play)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR