pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dominior5

dominior5

Ostatnie 10 wpisów
Uchwała Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia nr 21/06/2021
ANSWEAR.COM SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Krakowie („Spółka”)
z dnia 22 czerwca 2021 r.
w sprawie zmiany Polityki wynagrodzeń członków Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Answear.com Spółka Akcyjna uchwala, co następuje:
§ 1
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki zmienia § 8 ust. 5 Polityki Wynagrodzeń
Członków Zarządu i Rady Nadzorczej Answear.com S.A., który zyskuje nowe brzmienie:
„Wysokość wynagrodzenia zmiennego w ciągu roku nie może przekroczyć sześciokrotności
stałego miesięcznego wynagrodzenia Członka Zarządu (niezależnie od tytułu) z okresu
ostatnich dwunastu miesięcy.”
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia


A jak brzmiał poprzedni zapis w sprawie wynagrodzeń ?

Chyba jednak jest problem ze zrozumieniem tego. Pisząc o opłacalności tego rodzaju podziału zysku chodziło o przyszłych inwestorów ( tych którzy zamierzają kupić walor ). Dla nich skup będzie korzystny ( przy odpowiedniej niższej cenie ). Decyzja co do podziału została już podjęta i nie warto do tego wracać

Ja to inaczej postrzegam. W przypadku epidemii ryzyko się już "ziściło". Epidemia trwa, ( III fala ), ludzie chorują, coraz więcej umiera - konsekwencją jest to, że oswoiliśmy się z epidemią ( możemy z nią żyć ). Natomiast jeżeli chodzi o ryzyko dotyczące Kernela to ono jeszcze się nie ziściło - wojna nie wybuchła. Aby się z nią oswoić musiałaby trwać i toczyć się.

No tak ..... komunikat ukazał się po 23.00, a kurs zdyskontował to kilkanaście godzin wcześniej Sick

Każde ryzyko może się "zmaterializować". Weźmy pierwszy lepszy przykład - ryzyko epidemii na skalę światową - kto takie przewidywał w 2019 r. ??.

Gdzieś wyczytałem w jakiejś mądrej książce ( jak dobrze pamiętam ), że skup akcji własnych jest opłacalny ( uzasadniony z punktu indywidualnego inwestora ) tylko wówczas , gdy wartość akcji jest poniżej wartości księgowej spółki. Może dlatego kurs idzie w tym kierunku aby osiągnąć tą wartość.

Czy ktoś orientuje się dlaczego dzisiaj widzimy takie spadki na walorze ?

mimo tych dobrych informacji o wzroście cen towarów rolnych, inwestorzy boją się jednak angażować w akcje tej spółki. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać ...

A jest już statut tego Zrzeszenia ?

Co to znaczy "sędziowie nie odpuszczą" ? Sądy w tej sprawie nie są stroną. Pozwany i powód siedzą na innych ławach sali. Proszę zauważyć, że w Polsce wszyscy chcą mieć rację, a jak jest problem to udają się do sądów. W sądach rozstrzygają nawet sprawy o takie głupoty jak "posadzone za blisko płotu sąsiada krzaki". Po wyroku, jaki by on nie był, zawsze któraś strona ponosi straty - większe, bądź mniejsze. Wszystkich sąd nie zadowoli.

Notowania miedzi dochodzą do maximum cen z lutego, a kurs KGHM nie może uporać się z przebiciem 200 zł ?

Formację tą bardziej opisałbym jako "ważka doji". Niemniej w trendzie spadkowym formacje "doji" nie mają dużej siły prognostycznej z wyjątkiem właśnie "ważki". Jest jeden warunek musi być ona sporych rozmiarów.

Wydaje mi się, że jest jeszcze sporo akcjonariuszy, którzy kupowali akcje w przedziale 15-160 zł. Mimo spadków dalej mają na nich zysk, a zatem chcąc ratować pozostający jeszcze zysk w dalszym ciągu będą generować podaż, co w konsekwencji doprowadzi do dalszej wyprzedaży waloru. W tej chwili liczy się psychologia rynku ( emocje inwestora ) niż ocena fundamentalna spółki. Takie jest moje zdanie bo nie mam innego racjonalnego wytłumaczenia.

Jak wzrośnie eskalacja konfliktu na granicy Ukrainy to i wsparcie elastyczne nie pomoże. Zwycięży niestety strach.

Odpowiedź na dzisiejsze wzrosty jest prosta. Wielu inwestorów zakłada, że luka hossy stanowi silne wsparcie, więc warto upatrywać tam odbicia, co się w praktyce sprawdza.

Możliwe, że kurs zaczyna próbować dyskontować najbliższe wyniki, jednakże, jak widać, w sposób pesymistyczny.

Wycena spółki w rekomendacji dotyczy wartości w okresie 10 lat naprzód ( i w nieskończoność ), przy czym analitycy tą wartość obliczają na podstawie przewidywanych danych co do pierwszych 2 - 3 lat, co do pozostałych 7 - 8 lat przyjmują jakieś stałe wartości ( średnie ) i tak im wychodzi wartość "godziwa". Nie jestem analitykiem ( nawet nie ekonomistą ) ale przypuszczam, że aby zrobić taką wycenę to wymaga to kilkudziesięciu godzin pracy, zatem nowe dane które pojawią się po ZW mogłyby spowodować wielogodzinne poprawki nad rekomendacją, a przecież są inne spółki do wyceny. Jeżeli ktoś ma inne wnioski, to proszę się podzielić uwagami.

Widzę, że co niektórzy obrażają się na aktualny kurs spółki. Zalecam wyciszenie emocji i dużo cierpliwości.

Zgadzam się z powyższym wpisem. Mój kolega pracował w KGHM przez 10 lat na stanowisku dyrektorskim. To co opowiadał mi na temat zatrudniania wskazanych ludzi z klucza partyjnego na fikcyjnych stanowiskach to zakrawa na "szok". Byli nawet tacy pracownicy, którzy zarabiali po 10.000 zł za samo tylko doradztwo nie związane w ogóle z branżą.

Twierdzenie, że rynek wszystko wie ( dyskontuje ) to mit. Przecież nikt nie spodziewał się pandemii, a co za tym idzie wysokich zysków Mercatora. Wyceny analityków zawsze są dopasowywane do bieżącej sytuacji jaka panuje na rynkach. Sprawa jest jasna, jeżeli ktoś z was uważa, że cena jest niska to winien kupować akcje.

Emocje i strach nie mijają, ciągle nam towarzyszą. To właśnie chciwość i strach wyznacza ceny akcji.

Mamy teraz przykład dlaczego w wycenie DCF analitycy przy tej spółce biorą wysokie stopy dyskontowe.

Kurs spada prawdopodobnie z powodu koncentracji wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.

Święta prawda, na giełdzie zarabiają cierpliwi.

Różnica jest taka, że akcjonariusz widzi, że spółka dzieli się zyskiem z każdym akcjonariuszem. Zatem będzie trzymał akcje na przyszłość z myślą o kolejnych dywidendach.

Stopa zwrotu, przy braku dywidendy, jest tylko wtedy, gdy się upłynnia akcje. Czyli innymi słowy zysk będzie jak się sprzeda akcje. Rozumując w ten sposób duża część akcjonariuszy przy braku dywidendy zdecyduje się na sprzedaż, a to spowoduje większa podaż, a co za tym idzie spadek ceny. Dla małych akcjonariuszy lepsza jest zatem dywidenda, bo otrzymuje konkretny, namacalny zysk - gotówkę na koncie. Inne manipulacje moim zdaniem przysparzają korzyści większościowym udziałowcom.

Co za ironia losu. Spółka która najwięcej powinna zarabiać w dobie rozprzestrzeniania się wirusa, traci najwięcej właśnie w chwili gdy mają ogłaszać lockdown ...

Dla jednych drogo, dla drugich tanio. Każdy ma inne cele inwestycyjne i stąd te różne wyceny. Cena akcji zależy tylko i wyłącznie od podaży i popytu. Jak są chętni to rośnie, jak nie ma to spada. Do tego dochodzą emocje i chciwość oraz co najważniejsze strach .... stąd te dzisiejsze spadki. Nawet najniższe C/Z nie pomoże jak na giełdzie zapanuje strach.

Moim zdaniem nie liczyłbym na jakieś duże wzrosty. W każdej giełdowej gazecie, jedyny temat jaki się powtarza to powstająca bańka na giełdach światowych ( szczególnie w USA ). Który rozsądny inwestor zdecyduje się wejść na giełdę ? raczej większość czeka aż giełdy się przecenią.

Sprzedają ci, których nie interesuje w ogóle dywidenda, a zatem inwestorzy krótkoterminowi, liczący na szybki zysk.

Można zadać sobie pytanie, czy zatem kwota 60 zł za akcję, jest tą wartością idealną ?

KGHM też urosło. W zeszłym roku można było kupić papier w okolicach 50 zł.

Jeżeli wskaźnik c/wk będzie wysoki to spółka nie będzie atrakcyjna dla inwestorów.

Pytanie w jakim horyzoncie czasowym miałoby to się zrealizować

Mimo tak dużej podaży, ktoś to jednak kupuje. Możliwe, że za kilka tygodni będziemy widzieli zieleń

Potężny obrót ponad 130 milionów. Inwestorzy liczyli na łatwy zysk ... i przeliczyli się.

Ruszyło, bo banki mają coraz lepsze perspektywy, zwłaszcza jeżeli chodzi o kredyty frankowe.

Po co się martwić, czy kurs wzrośnie, czy spadnie. Jak dla mnie może on przez cały czas oscylować przy aktualnych cenach, tyle tylko aby nie były to duże wahnięcia. Najważniejsza przy takich spółkach jest dywidenda, a zwłaszcza jej wysoki procent i powtarzalność. Wówczas człowiek śpi spokojniej i nie martwi się na co dzień co zrobić z posiadanymi akcjami ... sprzedać, czy dalej trzymać.

Przyszłość będzie oczywiście różowa, ale w cieniu będzie z nami na zawsze Covid-19

Dyrektor generalny Moderny stwierdził, że koronawirus pozostanie z nami "na zawsze"

pl.investing.com/news/economy/...

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 3 marca 2009
Ostatnia wizyta: 24 czerwca 2021 12:21:47
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,884 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło