pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

29 30 31 32 33 34 35 36

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 72,40 zł (+4,93%) 17-06-2021 14:24
Stockinger
7
Wpisów: 39
Wysłane: 13 kwietnia 2021 13:28:35 przy kursie: 80,00 zł
Rif napisał(a):
Gry na podstawie Herberta i jego Diuny? Heinlein i niszowe gry na podstawie mimo wszystko filmu "Starship troopers"? No i sporo niszowych, bardziej artystycznych tytułów bym wymienił związanych z innymi autorami, którym jednak daleko do komercyjnego sukcesu. Jak już to autorzy gier kradną pewną idee jak np. "Halo" było bardzo luźno inspirowane "Pierścieniem" Larry'ego Nivena, ale pewnie margines graczy 'Halo" kojarzy nazwisko Niven

Jakaż różnica czy oryginalna koncepcja była książką, komiksem czy dowolnym innym środkiem przekazu?
Jeśli studio nie chce lub nie umie czy nie czuje się na siłach wytworzyć wiarygodny świat, bohaterów, styl literacki, otoczenie JEDNOCZEŚNIE z tworzeniem kodu gry i contentu, to po prostu sięga po coś gotowego. Ważniejsze co z tym zrobi a nie ile osób wcześniej czytało czy oglądało. Większa szansa na dobry odbiór gry po prostu jeżeli bazuje na dopracowanym i zawodowo stworzonym materiale zamiast uprawiania zabawy w pisarza.
Inna sprawa co i jak wykorzysta. Przecież były gry Gwiezdnych Wojen tak dobre jak i złe, czyli każdy temat da się spaprać chociaż akurat Gwiezdne Wojny to dziecinada i płycizna, ciekawsze gry były te które poszły w bardziej dorosłe tematy.

Vox
134
Wpisów: 6 637
Wysłane: 13 kwietnia 2021 13:36:39 przy kursie: 80,00 zł
gra będzie adaptacją książki - książki zwykle mają liniową fabułę.
wszystko rozbija się o jakość adaptacji, a że będziemy odbiegać twórczo od oryginału jest pewne, bowiem gra ma być nieliniowa.

W raporcie rocznym jest też informacja o pisarzu sci-fi który nadzoruje adaptację, wcześniej mi ta informacja umknęła. Może gdyby Lem żył, poproszono by samego Mistrza.

KamiLPArsenal
8
Wpisów: 67
Wysłane: 13 kwietnia 2021 13:43:48 przy kursie: 80,00 zł
Grę można mocno fabularnie pociągnąć do przodu. Kto czytał ten wie jaki był koniec....

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 13 kwietnia 2021 22:09:05 przy kursie: 80,00 zł
1ketjoW napisał(a):

Jak wiadomo z ekonomii zwiększenie podaży powoduje spadek ceny z wyjątkiem dóbr Giffena.

Moderator:
...

Nie wiem czy wiesz ale dopuszczenie akcji do obroty i wygaśnięcie lock up-ów nie oznacza powstania automatycznych zleceń sprzedaży PKC ... a może nie wiesz? - polecam mniej książkowej teorii a więcej giełdowej praktyki. Nowicjusze na rynku powinni zrozumieć że kilkuset % zysk na akcjach nie powoduje w doświadczonych inwestorach automatycznej i natychmiastowej chęci sprzedaży akcji.
Edytowany: 13 kwietnia 2021 22:16

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 14 kwietnia 2021 09:36:01 przy kursie: 90,00 zł
Pojawiła się dziś rano informacja o transakcjach insidera.

Przewodniczący RN zebrał trochę akcji ze średnią ok. 80 zł.

Jestem na Twitterze

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 592
Wysłane: 14 kwietnia 2021 09:50:29 przy kursie: 90,00 zł
GRAF78 napisał(a):
1ketjoW napisał(a):

Jak wiadomo z ekonomii zwiększenie podaży powoduje spadek ceny z wyjątkiem dóbr Giffena.

Moderator:
...

Nie wiem czy wiesz ale dopuszczenie akcji do obroty i wygaśnięcie lock up-ów nie oznacza powstania automatycznych zleceń sprzedaży PKC ... a może nie wiesz? - polecam mniej książkowej teorii a więcej giełdowej praktyki. Nowicjusze na rynku powinni zrozumieć że kilkuset % zysk na akcjach nie powoduje w doświadczonych inwestorach automatycznej i natychmiastowej chęci sprzedaży akcji.

Zgadzam się z tym co napisałeś.

Problem w tym, że nie rozumiesz moich intencji. Ja piszę o ryzyku dla kursu akcji, a ty próbujesz być "dowcipny", z jakim skutkiem do oceny przez innych na forum.

Ostatnio jedna z serii została uwolniona w lutym 2021 r. Sprawdź zanim zaczniesz pisać fikcje literacką, czy kurs jest wyżej czy niżej po zwolnieniu ostatniego lock-up-u i jaki był zanim pojawiło się info o zmianie terminu premiery gry.

Edytowany: 14 kwietnia 2021 09:53

KamiLPArsenal
8
Wpisów: 67
Wysłane: 21 kwietnia 2021 19:27:18 przy kursie: 79,60 zł
"W dniu 19 kwietnia 2021 r. KDPW podjęło uchwałę o warunkowej rejestracji akcji serii I.

Warunkiem rejestracji jest wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań w alternatywnym systemie obrotu, w którym notowane są inne akcje spółki (seria A, B, C, D, E, F, G i H)."

www.ir.starwardindustries.com/...

Czyżby fundusz chciał już handlować swoimi akcjami?

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
9
Wpisów: 123
Wysłane: 21 kwietnia 2021 21:17:04 przy kursie: 79,60 zł
Może widzieli grę.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wpisów: 1 592
Wysłane: 21 kwietnia 2021 22:55:34 przy kursie: 79,60 zł
Ja myślę, że kupili ten pakiecik akcji aby go trzymać i nie móc sprzedać na GPW. Angel

optimafinanse
2
Wpisów: 148
Wysłane: 30 kwietnia 2021 14:16:42 przy kursie: 79,00 zł
Kiedy kolejne jakiekolwiek materiały reklamowe pójdą w świat?

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 2 maja 2021 15:13:15 przy kursie: 79,00 zł
No przecież były: grafika i muzyczka. WL wzrosła wtedy o 37 osób w ciągu tygodnia, a może 39 osób, ale to rzecznik akcjonariuszy musiałby sprawdzić, bo notuje w kajecie wahnięcia hehe

Elemis
Elemis PREMIUM
76
Wpisów: 316
Wysłane: 2 maja 2021 18:00:36 przy kursie: 79,00 zł
Rif napisał(a):
No przecież były: grafika i muzyczka. WL wzrosła wtedy o 37 osób w ciągu tygodnia, a może 39 osób, ale to rzecznik akcjonariuszy musiałby sprawdzić, bo notuje w kajecie wahnięcia hehe

Cześć @Rif,

Ty akurat o tym wiesz, bo pisaliśmy o tym w listopadzie. Dla osób które są jednak z nami krócej - pozwolę sobie napisać. Nie jestem członkiem departamentu PR lub IR. Nie jestem rzecznikiem spółki ani akcjonariuszy. Nie jestem pracownikiem Starwarda. Nie pobieram wynagrodzenia. Jestem niezależnym członkiem Rady Nadzorczej - reprezentantem inwestorów indywidualnych w tym gremium. Akcjonariuszem, dla którego sukces gry jest wyznacznikiem także jego sukcesu. Jestem także inwestorem branżowym - podobnie jak Ty.

Mój "kajet" służy mi do wypisywania w jednym miejscu dużej ilości parametrów dzięki którym mogę mierzyć zainteresowanie grą. Grupa na Steam to jeden z nich. Nie musisz być jednak zdany na moją pomoc. Z przyjemnością podziele się z Tobą jednym ze źródeł w którym będziesz mógł samodzielnie sprawdzić ilość osób w grupie oraz jej przyrosty:

steamdb.info/app/731040/graphs...

Szczególnych wahnięć tutaj nie widzę. Raczej  bardzo mocny jak na ilość prezentowanych materiałów wzrost a następnie stabilne budowanie zainteresowania przeplatane mocniejszymi przyrostami ( np. wywiad pana prezesa dla niemieckojęzycznej prasy mocno widać na wykresie ).

Na ten moment jest nas 4295. Po tygodniu od jedynego mocniejszego uderzenia marketingowego było 2784.

Aktualna dla nas liczba osób w grupie to jeden z wyższych wyników na Steamie, wśród gier bez ujawnionych materiałów filmowych. Porównujmy proszę rzeczy porównywalne.

Dla porównania zatem Twojego stosunku do jednych "nieodkrytych" projektów z innymi przypomnę, że za tydzień miną równe 3 lata od momentu kiedy na innej spółce komuś się wymsknęło, że najbliższej premiery gry akcjonariusze powinni się spodziewać za.... 3 lata. Co akurat Ty wyśmiałeś, jako niedorzeczne spodziewając się, że nastąpi to znacznie wcześniej. Do dziś nie mamy ani graficzki, ani muzyczki ani tytułu a wspomniana spółka przestała nawet numerować swoje kolejne gry bo nie wiadomo, która z nich wyjdzie pierwsza. Co z tego co się orientuję nie przeszkadza zupełnie ani Tobie, ani mnie, wychodzić z założenia, że rzeczona spółka dowiezie bardzo wysoko jakościowe produkty. Bo zespół prezentuje sobą odpowiednią jakość.

Miłej majówki

kmsc2
8
Wpisów: 266
Wysłane: 3 maja 2021 15:25:24 przy kursie: 79,00 zł
"Aktualna dla nas liczba osób w grupie to jeden z wyższych wyników na Steamie, wśród gier bez ujawnionych materiałów filmowych. Porównujmy proszę rzeczy porównywalne."

Wiele gier PlayWaya bez "materiałów filmowych" ma o wiele lepsze wyniki w społeczności.
Pierwszy z góry to Tribe:Primitive Builder od Polyslash.

Swoją drogą co do porównania to Unholy od Duality zapowiada się o wiele lepiej nie mówiąc o wygórowanej kapitalizacji Starwards Industries i braku rentowności.

Exar
5
Wpisów: 332
Wysłane: 3 maja 2021 17:50:38 przy kursie: 79,00 zł
WatchDog napisał(a):

Wysłane: 24 listopada 2019 11:05:03
Ewentualni kosmonauci, pamiętajcie, że inwestycje w gamedev są podobnie ryzykowne co podróże międzyplanetarne.

elemis napisał(a):

Wysłane: 2 maja 2021 18:00:36
wśród gier bez ujawnionych materiałów filmowych

Daje do myślenia.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 3 maja 2021 21:01:00 przy kursie: 79,00 zł
Lepszy cytat będzie z Hegla: "Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła.".

Trudno o ciekawszy rok dla gamedevu niż 2020 pod kątem ilustracji ryzyka. To nie pandemia sprawiła, że firma X, która wcześniej latami produkowała gry z regularnością zegarka szwajcarskiego zacięła się i stoi w miejscu - chociaż wydaje dźwięki, wskazówki tkwią w bezruchu. To nie pandemia sprawiła, że firma Y cofnęła się w rozwoju o 15 lat i nie umie wydać działającej gry. To nie pandemia sprawiła, że firma Z szybciej traci pracowników niż podczas inwazji zombie. A to tylko czubek góry lodowej tego co dzieje się w branży. Z drugiej strony jest bardzo dużo pozytywnych case'ów, głównie w wykonaniu nowych zespołów.

Zastanawiam się nad tym nie za często, przypominając sobie wtedy cytat z Ehrmanna:
"Czy to jasne dla ciebie, czy nie, wszechświat rozwija się we właściwy sposób"

Jedyna materialna różnica, jaką widzę między studiami gamedev, to czy są prowadzone przez trzydziestolatków czy przez pięćdziesięciolatków.
Edytowany: 3 maja 2021 21:07

Vox
134
Wysłane: 3 maja 2021 22:21:27 przy kursie: 79,00 zł
Stonowana i enigmatyczna wypowiedź.
jednak pandemia zmniejsza tempo prac w różnych spółkach. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

P.S
Starward zwiększa zatrudnienie - kolejne 2 osoby które tworzą...
www.skillshot.pl/jobs/20097-un...
www.skillshot.pl/jobs/20098-vf...

@Elemis, zatrudnieni?
Edytowany: 3 maja 2021 22:27

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 652
Wysłane: 4 maja 2021 00:51:51 przy kursie: 79,00 zł
Powiem więcej - nie ma tak nieprzewidywalnej branży jaką jest branża rozrywkowa, a jej częścią jest gamedev... Wiele jest przykładów amerykańskiego snu, jak paru kolesi potrafi stworzyć hit, jak z polowiki w szkole wskoczyć do światowej czołówki, ale w drugą stronę również - jak można położyć marki wyceniane na setki milionów. Ot, gamedev. Warto być tego świadomym inwestując w spółki z branży... A stopy kapitalizacji na poziomie 5 proc. między bajki można włożyć (C/Z=20 dla mniej zorientowanych). Jest moda, jest hype, a na końcu i tak się okaże kto bez gaci pływa ;)

kmsc2
8
Wysłane: 4 maja 2021 10:28:08 przy kursie: 78,20 zł
A ja myślę odwrotnie- branża jest bardzo przewidywalna. Wiele można wyliczyc z dostępnych danych, ale...

Ale naroiło się w chwili obecnej mnóstwo spółek oszukujących poprzez kupowanie wishlist,ogrom spółek których zarządy obiecują premiery Very Soon(a trwa to trzy lata!), masa oszustów i oszuścików od szpicy aż do samego dołu.
Kto zna rynek gier ten mógł się domyślić, że co-op do Green Hella namiesza, że zespoły które potrafią produkować dobre gry takie będą produkować, a te które nigdy nie stworzyły dobrej gry prawie na pewno jej nie stworzą w przyszłości(Jujubee).
Przy StarWards ani tematyka nie jest nowoczesna(XX wieczne fantazje pokoleń o kosmosie vs teraźniejszość) ani nie mają niczego co by pociągnęło rzesze graczy za sobą(co-op albo nawalanka).

StarWards ma jedynie szansę zdobyć graczy niszowych, zainteresowanych tematyką Lema. Jeśli im się to uda to mają szansę na mały sukces. Trzeba podkreślić, że mały, bo gra swoje kosztuje,a nie ma tu szans na okupowanie czołówki steam przez dłuższy czas.

Uczciwe 4tys społeczności na grze to dobry wynik- Do Barn Finders nie kupowano ani wishlist ani społeczności a gra przy 3tys społeczności osiągnęła peak 3000.
Ale panowie tu trzeba mocnego marketingu, bo rynek graczy tej gry nie wchłania jak sucha gąbka wody.

Vox
134
Wysłane: 4 maja 2021 11:45:44 przy kursie: 78,20 zł
kolega widzę mocno inwestuje w spółki playway.
z całym szacunkiem do symulatorów, są to gry tanie, proste i mało ambitne.

inna jest też strategia budowania wishlist - gdzie u PLW jest to obowiązkowo trailer, potem jest obowiązkowo demo i prolog, a na końcu early access.

tak więc ciężko porównywać kartofle i pomarańcze. Angel

kmsc2
8
Wysłane: 4 maja 2021 13:05:31 przy kursie: 78,20 zł
Podałem tylko jeden symulator(tribe:primitive builder- bez "materiałów filmowych"). Barn finders to nie symulator, Unholy to produkcja nie gorsza niż The Invincible, a przynajmniej tańsza.
Czy STA dostało grant od Epic?
Edytowany: 4 maja 2021 13:11

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
29 30 31 32 33 34 35 36