pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 183,86 zł (+1,58%) 18-06-2021 17:04
szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 12 grudnia 2020 19:26:42 przy kursie: 320,50 zł
Dwa razy pisałem długi post i dwa razy karta ze Stockwatchem mi się zwiesiła. Najwyraźniej albo Chrome'owi albo najprawdopodobniej Stockwatchowi udzieliła się atmosfera CP2077... Sorry, ale trzeci raz pisał nie będę i tak już poświęciłem temu więcej czasu niż chciałem... Więc po prostu wklejam screenshota z części tego co miałem do napisania, poniżej reszta jako tekst:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Pewnie o innych rzeczach, które wycięto, dowiemy się dopiero po przejściu gry i zauważeniu, że "ej, przecież to i tamto było na filmach, a ja w ogóle tego nie zauważyłem".

Podsumowując: obraz jaki mi się z tego wyłania jest taki, że deweloperzy popadli po W3 w samozachwyt i zdecydowanie przecenili swoje możliwości. Wzięli na siebie projekt zbyt ambitny i za późno zorientowali się, że nie są w stanie go wykonać. Generalnie to właśnie ambitnych deweloperów - zarówno programistów jak i tych od kreacji świata i fabuły - ich najbardziej mi żal. Ich ogrom pracy, niezależnie od wyniku, został przyjęty bardzo bardzo źle. To jest absolutnie demotywujące i może zniszczyć człowieka na długi czas.

Przy czym, jako programista oraz perfekcjonista, całkowicie to niestety rozumiem. Estymacja nakładu pracy na wykonanie projektu jest w tej branży trudniejsza niż samo wykonanie projektu :). Podejrzewam, że masę czasu spędzili na wykminienie tego jak w ogóle zrobić dobrze poruszające się samochody i jak się robi FPSy, a czasu na dopieszczenie gry było za mało.

Oczywiście to, jak sytuacja została rozwiązana przez "górę" jest karygodne. Jako inwestor... to ja nawet nie wiem czego mam się teraz spodziewać, jak oni to naprawią. Każdy komunikat od tej pory będzie kwitowany przez "taaa, przy CP też tak miało być". Nie wiem, jakieś oświadczenie, post-mortem, podsumowanie sytuacji, może nawet jakieś głowy powinny polecieć. Kryzys zaufania potężny. Hasła w stylu "bugi są, ale na tyle mało, że gracze ich nie zauważą"... Przecież to jest hasło roku. Gracze mówią niemal wyłącznie o tych bugach. Osoba, która to powiedziała, powinna złożyć rezygnację. Już nie pamiętam kto to mówił, czy Kiciński, czy ktoś inny, ale... COME ON. Albo wprost kłamał, albo oderwał się od rzeczywistości.

Co do marketingu -- jestem ostatnią osobą, która gani kogoś za dobry marketing. Jak w każdej branży, tak i tutaj, prawdziwe jest powiedzenie, że możesz mieć wspaniały produkt ale jeśli nikt o nim nie wiem, to nie masz nic. Za marketing - chapeau bas. Ale. No właśnie. Taki marketing robi się dopiero, gdy ma się wspaniały produkt. Kontrast pomiędzy skalą marketingu a jakością gry na konsolach jest bezprecedensowy. Patrząc z boku, ani jako gracz, ani jako inwestor: ogrom marketingu vs to co się stało na konsolach. OMG. To jest... wręcz ohydne.

Dodatkowo jestem zażenowany, że taka duża ilość contentu pokazywana w różnych filmikach to cutscenki. Ofc, niektóre elementy były ewidentnymi cutscenkami. Ale były tam np. scenki w klubie gdzie zanosimy alkohol striptizerce albo jazda na rollercoasterze. Liczyłem, że to będą elementy gameplayowe. Taka przybudówka pod multiplayer, coś co ludzie będa mogli sobie dla jaj porobić między questami. Po tym co zobaczyłem do tej pory śmiem uważać, że to też będą jakieś cutscenki i tyle. Nt. braku interakcji ze światem już też się wszyscy rozpisują.

Jako gracz i fan CDPR i osoba, która chciałaby widzieć CDPR jako "fan favourite" chyba chciałbym ogólnoświatowej akcji przyjęcia zwrotów wersji na konsole, albo jakiś refund. Nie wiem co to jest możliwe. Przyznanie się do błędu. Przeproszenie za ohydny marketing. Ale z pkt. widzenia inwestora to byłby gwóźdź do trumny.

Na temat tej całej afery możnaby chyba napisać książkę...
Edytowany: 12 grudnia 2020 19:27

mackopl
mackopl PREMIUM
41
Wpisów: 1 081
Wysłane: 12 grudnia 2020 19:40:47 przy kursie: 320,50 zł
Scarry napisał(a):

gdyby korporacje podejmowały tylko sluszne decyzje to wszyscy bylibyśmy bogaczami na wiecznie rosnącym rynku, no to tak nie działa niestety, CDP poległ na skali biznesu.

powiem Wam że "mała" konkurencja spod znaku 11bit czy CRJ wychodzi przy CDP nad podziw poważnie, przesuwając terminy zamiast dopuścić do pokazania tak niedopracowanego produktu.

Problemem korporacji jest to, że często decyzje podejmowane są w oparciu o interes jednostki, bądź wąskiej grupy ludzi, którzy skupiają się na doraźnym interesie, a nie na przyszłości firmy. Liczy się "target" na 2020, a nie to co będzie w 2022. Można mieć wrażenie, że to dotknęło CDR.

jarek_haj
4
Wpisów: 6
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:19:57 przy kursie: 320,50 zł
Obiecałam sobie że nie będę pisał po forach ale zrobię wyjątek.

Wypowiem się jako akcjonariusz CDP ale także jako gracz posiadający CP2077 na konsoli Ps4 pro. Gra w dniu premiery moim zdaniem nie była grywalna z wielu powodów i to jest ogromny minus dla redów, co zauważyłem m.in.

- spadki klatek grubo poniżej 30 fps
- mdłe kolory przez które grafika i doznania bardziej przypominały początek generacji niż jej koniec
- błędy krytyczne zamykające aplikację (i tak lepiej niż AC valhalla na XSX który wyłączał mi całą konsolę)

Sytuacja wygląda całkiem inaczej po zainstalowaniu nowej łatki, gra działa płynniej, kolory wyglądają żywiej i ostrzej a w trakcie paru godzinnej sesji w Night City brak błędów krytycznych. Jest dużo lepiej i jest grywalnie. Jako akcjonariusza boli najbardziej to że gra na konsolę powinna chodzić tak od premiery i pewnie udałoby się uniknąć aż takiej fali niezadowolonych graczy.

Trochę bawią mnie pewne komentarze opisujące brak contentu w grze z wyjaśnieniem że dopiero przeszło się prolog. Gra zasypuje nas zadaniami pobocznymi w takiej ilości że ogranie tego wszystkiego zajmie dużo godzin grania, fakt brakuje większej interakcji z Night City ale sądzę że to się nie długo zmieni i redzi będą nad tym pracować już pod multi. Był zarzut że gra nie jest realistyczna ale nie można zapominać że to jest RPG a nie symulator jazdy na koniu jak w RDR2 bliżej jej do serii fallout.

Dużo osób porównuje CP2077 do gier rockstar to też się odniosę. Gta V jak wyszło na PS3 moim zdaniem było w jeszcze gorszym stanie technicznym, ulice były puste, 20 fps to był standard i ta gra nie powinna się pojawić na ps3 a jednak była a teraz jest sprzedawana na kolejne generacje. Gta ograłem właśnie na ps3 więc to są moje prywatne odczucia.

Ważne teraz będą raporty ilości sprzedanych kopii bo gra jakościowo w bólach i mękach jednak się z czasem obroni i gracze zapomną o problemach tak jak zapomnieli przy GTA V.

Mój pierwszy wpis więc pozdrawiam wszystkich wave

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Dominik_hej
3
Wpisów: 15
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:20:17 przy kursie: 320,50 zł
Emocje nie są dobrym doradcą. Trzymajmy się faktów.
Zainteresowanie grą jest olbrzymie co przełoży się na wysoką sprzedaż. Nawet jak ktoś sam nie kupi to dostanie w prezencie.
Liczba graczy na Steam nie spadła poniżej 650 tyś.Przez trzeci dzień, 24h na dobę jest więcej graczy na samym Steam niż 650 tys. Kolejny dzień z rzędu w szczytach jest około miliona. Nawet nie wiem jak to przeliczyć na sprzedaż.
Konsole ludzie wymienią na nowsze już niedługo. Wystarczą jeszcze 2 tytuły które będą tego wymagać i gracze nie wytrzymają.
Grafika na dobrym sprzęcie jest tak dobra, że każdy kto ją oceniał nie potrafił dać mniej niż 10/10 co oznacza dobrą sprzedaż w długim terminie bo gra nie zrobi się "stara" przez najbliższe klika lat.
Jest bardzo dobra podstawa do dalszej pracy i rozwoju.
Ciężko wyceniać akcje w tym momencie.
Z tym trzeba czekać do raportu i tego co zapowie zarząd jako dalsze priorytety.

ciro
8
Wpisów: 26
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:23:03 przy kursie: 320,50 zł
Hotfix 1.04 na konsole Xbox udostępniony.
www.facebook.com/4660461704928...
Można poczytać o nastrojach przynajmniej polskich użytkowników. Myślę że jest lepiej, a im dalej w czas tym coraz lepiej będzie 😉👍
Edytowany: 12 grudnia 2020 20:34

Piotrek_87
2
Wpisów: 91
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:28:38 przy kursie: 320,50 zł
Jeśli w dniu premiery są już na czysto to chyba jest dobrze, dla nas liczy się sprzedaż, a jeśli chodzi o błędy to będą one poprawiane, sam się zastanawiam czy nie kupić na ps4, 2 najbliższym czasie ma wyjść tryb multiplayer (GTA gra w GTA to wie jak będzie :)) i jeszcze jakieś dodatki, a policzcie gadżety ile na tym zarobią. Sprzedali zapewne ci co mieli plan aby po premierze sprzedać odczekać i pewnie znowu tu się pojawią.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 592
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:37:28 przy kursie: 320,50 zł
Ciekawiłby mnie komentarz od aircanada. Jak widzisz sytuację?

igen
44
Wpisów: 265
Wysłane: 12 grudnia 2020 20:39:44 przy kursie: 320,50 zł
Mam nadzieję, że to co napiszę niektórych nie przerazi....

Jest 2 stycznia a.d. 2013....
Kurs CDR w odniesieniu do ostatniego zamknięcia wynosi 6.2 pln.
Pojawia się pierwszy przeciek i Teaser Trailer z CP2077.
Kurs rośnie jak szalony i w ciągu dwóch sesji rośnie o 10%.

Zaczyna się zabawa.

W między czasie Wiedźmin świętuje kolejne sukcesy. Ostatnia z serii W3 miała premierę w maju 2015 - CDR kosztował wtedy niecałe 25 pln.
Od tamtej pory kurs urósł prawie dwadzieścia razy (do max z przed kilku dni).
Owszem - sukces i wyniki serii Wiedźmina - to jedno. Ale balon cały czas pompowany był przez co rusz pojawiające się PR wrzutki (filmiki, nowe trailery, przecieki, newsy itp) na temat CP2077 - jaki to on nie będzie genialny, cudowny, nowatorski, przełomowy dla branży - wyliczać można by w nieskończoność...
I owszem, firma ma prawo do marketingu, który gloryfikuje dany produkt - ale pod warunkiem, że ten produkt naprawdę taki jest.

Jaki mamy finał ? Każdy widzi....

Kilka suchych faktów:

Kapitalizacja spółki została napompowana do niebotycznych wartości, bijąc na głowę takie firmy jak PKO czy PKN - które regularnie zarabiają setki razy więcej niż CDR.

CDR w indeksie W20 stał się swoistym "manipulatorem kursu" dla grających na kontrakty i do czasu IPO kolejnego balona jakim jest Allegro był w tym niedoścignionym liderem.

Portfele czołowych insajderów z CDR zostały napompowane tak, że sprzedając tylko jeden procent posiadanych udziałów zapewnili sobie i swoim zstępnym (przez co najmniej klika pokoleń) bajeczny byt do końca życia. A to właśnie oni są odpowiedzialni za napompowanie kursu akcji przez eskalację emocji i oczekiwań (cały ten PR i marketing od 7 lat na temat CP2077). Ale to też ONI są odpowiedzialni za końcowy finał i produkt, który wypuścili na rynek. I co mamy ? Przez 7 lat - nie wiedzieli, co robią ? Nie wiedzieli o błędach, problemach technicznych, których nie dało się (albo CDR nie potrafi) ich wyeliminować ? Premiera gry była przesuwana - po co, skoro nie usunięto (albo nie poradzono sobie z ich usuwaniem) masy błędów .....

Można by jeszcze dużo napisać w tej kwestii.
Nie ważne co kto mówi - ważne co robi i jakie są owoce (stara biblijna prawda).

Konkluzja jest słabiutka - CDR (a może i przede wszystkim ichniejsi decydenci) mocno nadszarpnął swój wizerunek - i na pewno częściowo stracili zaufanie rynku.
Bo w najlepszym dla nich scenariuszu porwali się z motyką na słońce i mają problemy z zarządzaniem.
W najgorszym - noc cóż .... Ktoś może powiedzieć, że wszystko co opisałem powyżej nosi znamiona pewnej manipulacji w celu podbicia bębenka i napchania portfeli ....

A wnioski niech każdy wysnuje sam....

P.S. Co do kursu, to tu się nie wypowiem, bo nie ma o czym. Giełda rządzi się swoimi prawami - a raczej tym co zrobią "animatorzy" rynku - czyli kapitał. Cena może spaść do 50 czy 100 pln - równie dobrze może zacząć rosnąć i przekroczyć 1000 pln.
W tym kontekście, ten aspekt może nie mieć wiele wspólnego, z tym co się stało z premierą CP2077......
Edytowany: 12 grudnia 2020 21:00

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:01:17 przy kursie: 320,50 zł
igen: pre-produkcja Cyberpunka rozpoczęła się dopiero w połowie 2016. Kurs rósł po oczekiwaną sprzedaż, a nie uwielbienie fanów.
Podejrzewam, że przez ostatnie lata często używałeś w odniesieniu do CDR słowa "balon" i teraz wydaje ci się, że masz prawo powiedzieć "a nie mówiłem".
Tylko, że monetyzacja produktu póki co nie zawodzi, a założenia "nadmuchanych" rekomendacji są jak najbardziej możliwe do spełnienia. Ciekawe co napiszesz w momencie publikacji kolejnych wyników sprzedażowych. Moim zdaniem nic...

igen
44
Wpisów: 265
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:23:19 przy kursie: 320,50 zł
aircanada15:

Dotychczasowa monetyzacja CP2077 opiera się w głównej mierze na preorderach, które w tak dużej ilości były składane przed premierą gry i w oparciu o piejące z zachwytu recenzje. Nawet obecna sprzedaż, która może być spora jest w dużej mierze pokłosiem milionów dotychczas wydanych na PR i marketing.

Dowodem na jest ilość zwrotów na Steamie....

Poza tym - co z tego, że sprzedaż będzie spora - skoro produkt jest niedopracowany ?
IMO firma straciła wizerunkowo i to bardzo.

Poza tym nie wierzę, że poradzą sobie z szybkim naprawieniem błędów. Dlaczego ? Bo skoro nie zrobili tego do premiery - a mieli sporo czasu na to - to oznacza, że z jakiegoś powodu tego nie potrafili zrobić (nie umieli, nie mogli ?).

Pracuję w IT i mam pojęcie jakie korelacje obiektowe czy klasowe występują w strukturze tak skomplikowanej konstrukcji programu jakim jest gra komputerowa.... Zmiana małego wycinka kodu usuwa pewne błędy - ale taka zmiana bardzo często skutkuje interakcją z innymi strukturami kodu i pojawiają się kolejne problemy, których programiści nie są w stanie przewidzieć. I dlatego nie zawsze jest możliwe aby to naprawić. Jeżeli szkielet gry (w sensie rdzenia konstrukcji) jest źle napisany to nie da się jej naprawić. Musieli by napisać grę od początku - a to jest nierealne (czas, koszty - no i drobiazg - trzeba wiedzieć jak). Dlatego to jest gonienie króliczka w koło Macieju. Koniec. Kropka.

Poza tym opisałem to co widzę i jakie są fakty.
Dlatego oszczędź sobie wycieczek ad persona pod moim adresem.
Sposób w jaki opisuję to co myślę (tak, uważam, że CDR to balon) nie ma tu nic do rzeczy...
...
...
...
Edytowany: 12 grudnia 2020 21:37

bolekinwestorek
1
Wpisów: 6
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:32:01 przy kursie: 320,50 zł
jarek_haj napisał(a):
Obiecałam sobie że nie będę pisał po forach ale zrobię wyjątek.

Wypowiem się jako akcjonariusz CDP ale także jako gracz posiadający CP2077 na konsoli Ps4 pro. Gra w dniu premiery moim zdaniem nie była grywalna z wielu powodów i to jest ogromny minus dla redów, co zauważyłem m.in.

- spadki klatek grubo poniżej 30 fps
- mdłe kolory przez które grafika i doznania bardziej przypominały początek generacji niż jej koniec
- błędy krytyczne zamykające aplikację (i tak lepiej niż AC valhalla na XSX który wyłączał mi całą konsolę)

Sytuacja wygląda całkiem inaczej po zainstalowaniu nowej łatki, gra działa płynniej, kolory wyglądają żywiej i ostrzej a w trakcie paru godzinnej sesji w Night City brak błędów krytycznych. Jest dużo lepiej i jest grywalnie. wave

I to mnie zastanawia. Jak można było wypuścić wersję na premierę z błędami, które ledwie po dwóch dniach istotnie udało się wyeliminować. Co do stosowanych metod marketingu to najbardziej absurdalne biorę pod uwagę. Wiem że to jest to jedna z absurdalnych teorii ale może zasada, że nieważne czy dobrze czy źle ale ważne aby się o produkcie mówiło ma tu zastosowanie. Szczególnie jak się jest przygotowanym do szybkiej naprawy błędów. Może już wkrótce będzie się mówiło "dali d... na premierze ale jak szybko się poprawili". Owszem moment premiery jest ważny ale istotniejsze jest długoterminowa monetyzacja.
Oby się okazało, że taki scenariusz się ziści, nie to żeby miało to dla mnie duże znaczenie, jestem na długiej od piątku ale zwyczajnie im kibicuje

007
007 PREMIUM
16
Wpisów: 325
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:45:49 przy kursie: 320,50 zł
igen, chyba nie bardzo rozumiesz na czym polega spółka wzrostowa, i dlaczego jest lepsza od jakiegoś sasinowego dziada, który w najlepszym wypadku osiąga średniorocznie kilkuprocentowe wzrosty. Bez względu na to jak fatalna jest wersja na PS4 jest niemal pewne, że CDP w ciągu najbliższych 2, 3 lat zwielokrotni swoje kapitały własne.

Bergman
Bergman PREMIUM
44
Wpisów: 93
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:45:52 przy kursie: 320,50 zł
Całe to dramatyzowanie nad odchodzącą generacją konsol wynika z krótkowzrocznej perspektywy i jest dosyć mało poważne, ale świetnie nadaje się pod kręcenie paniki by wzmagać turbulencje na kursie. Według mnie, ta gra jest nieoszlifowanym diamentem. Osobiście dużej wagi do recenzji konsolowych nie przywiązuję bo postęp technologiczny rządzi się swoimi prawami i ludzie będą zmuszeni przesiadać się na PS5 i Xbox SX. Kogo będą interesować stare konsole za rok czasu ? Starych konsol w ciągu 1-2 lat praktycznie już na rynku nie będzie bo przestaną się ukazywać na nie gry więc w perspektywie długoletniej sprzedaży Cyberpunka ten odbiór niczego nie zmienia, a próbuje się stworzyć zupełnie fałszywe wrażenie, że fundamentem pod ten produkt jest PS4 i X Box One i jeżeli tutaj coś nie wypadli to przyszłość jest przekreślona.

O tym jak dobry jest to produkt świadczy liczba graczy na Steam i ogólny pozytywny odbiór.
To jest gra bez precedensu bo żaden produkt single player nie cieszył się jeszcze w historii takim zainteresowaniem.

cmc
39
Wpisów: 379
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:54:06 przy kursie: 320,50 zł
Opinie na Amazon US co do PS4 czy Xbox są coraz lepsze, tylko jakieś nieporozumienie jest na Metacritic, ni wiem czy czasem boty celowo nie piszą negatywnych opinii, na Steam, większość opinii jest rewelacyjna, ja myśle ze najgorsze za nami, CDR pracują cały czas i poprawiaja błędy, było ciśnienie na wydanie gry
przed świetami, nie dziwie się, i uważam ze to było dobre posunięcie, powtarzam większość top gier miała błędy i to bardzo duże.

MR_MONEY
19
Wpisów: 74
Wysłane: 12 grudnia 2020 21:58:38 przy kursie: 320,50 zł
Zgadzam się moim zdaniem to też nie oszlifowany diament im więcej o niej wiem tym bardziej ją doceniam . Jak emocje opadną i streamerzy i gracze wydobędą wszystko co ta gra skrywa to zaczną przebijać się bardziej racjonalne opinie na temat tej gry . No i jak rozwiążą kwestie techniczne .

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 12 grudnia 2020 22:00:56 przy kursie: 320,50 zł
Cytat:

Może nam przybliżysz coś więcej, bo ja akurat jestem zdziwiony jak mało zwrotów jest w negatywnych opiniach. Ale może nie wiem gdzie patrzeć.

resor
23
Wpisów: 395
Wysłane: 12 grudnia 2020 22:04:03 przy kursie: 320,50 zł
moze warto zwrócić uwage na oceny na steam, obecnie 79%, dla grających pow 10h 85%. te oceny uwzględniają hype i to jak ludzie oceniają produkt po długim procesie marketingowania. oczywiście jest to wynik bardzo dobry

sa tez głosy ze nie ma w grze rzeczy z zajawek i obiecywanek, min metra hehe. ze to do konca nie jest rpg, ze auta slabo jezdza, ze headshoty nie zabijaja...

co do ps4, grafika moze byc lepsza i prawdopodobnie wkrótce trafi na xbone i ps4 optymalizacja i tak naprawdę kiepska optymalizacja wkurzyła ludzi

ps4 to lichy sprzęt w obecnych czasach, mozna wygenerować przyzwoita grafikę ale szalu nie będzie. to jedyne 1.85 teraflopa, dla porównania ps5 to dycha, moj 2070s natomiast 9.

wersji na nextgeny jeszcze nie ma, to co widac na ps5 to wersja ze starych konsoli z dodanymi opcjami pod mocniejszy sprzęt. zwykle moc konsol pozwala osiągnąć lepsza grafikę niz na pc wiec pytanie co nextgeny pokaza

moim zdaniem sytuacja jest rozwojowa, jak zepną posla.. i naprawia optymalizacje, bugu, dorzuca kilka dlc, jakis tryb hard z prawdziwymi headshotami ;) to i tryb online rozbije bank

mi doskwiera slabe AI i ogolnie jak dosc kiepsko ten świat zyje. w rdr2 jakies npceki mialy caly cykl dobowy rozpisany od pobudki pracę po chlanie w knajpie do wieczora. graficznie cp2077 jest perelka ale sa obszary gdzie cdr względem Rockstara jest w poprzedniej dekadzie. serio tam nikt przez ten czas jak si3 zajmowali cp nie sprawdził co u konkurencji? geez
Edytowany: 12 grudnia 2020 22:06

bankrucik
54
Wpisów: 4 315
Wysłane: 12 grudnia 2020 23:04:58 przy kursie: 320,50 zł
stracili cnotę, to będzie bardzo kosztowne na przyszłość, przed każdą następną premierą będzie to się odbijało ..zaufanie budowane przez lata, właśnie stracili a to zaufanie miało konkretną wartość dla Spółki i akcjonariuszy.. chciwość zwyciężyła

szkoda, że za #CYBERBUGS2077 zapłacą tylko akcjonariusze mniejszościowi... nikt więcej ..grube miśki z firmy najwyżej zarobią ciut mniej.... a świadoma sprzedaż tak słabego produktu na konsole właściwie chyba podpadałoby pod oszustwo te definiowane w kk? zarówno względem graczy jak i akcjonariuszy..
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 12 grudnia 2020 23:08

thecount
2
Wpisów: 115
Wysłane: 12 grudnia 2020 23:07:43 przy kursie: 320,50 zł
igen napisał(a):
aircanada15:

...
...
...

Jakiś link do danych?

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 12 grudnia 2020 23:28:18 przy kursie: 320,50 zł
igen napisał(a):

obecna sprzedaż, która może być spora jest w dużej mierze pokłosiem milionów dotychczas wydanych na PR i marketing.

Słucham ? To źle, że marketing się sprawdził i bardzo pobudził sprzedaż ? Jakże dziwna logika...

igen napisał(a):

30 tys. negatywów przy ponad milionowym peaku. To ma być ten twój dowód ?

igen napisał(a):

Poza tym - co z tego, że sprzedaż będzie spora - skoro produkt jest niedopracowany ?
IMO firma straciła wizerunkowo i to bardzo.

Czyli firma może super zarabiać, ale skoro produkt ma niedopracowany, to ciągle jest balonem ?
Coraz szerzej się uśmiecham.

igen napisał(a):

Poza tym nie wierzę, że poradzą sobie z szybkim naprawieniem błędów.

A ja obserwuję efekty patchów. Ty możesz kierować się wiarą.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość