pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 178,00 zł (+0,12%) 23-06-2021 17:04
GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 7 stycznia 2021 11:21:05 przy kursie: 248,00 zł
ja jako maszt widzę ruch 400->320, a chorągiewka ma kształt trójkąta o lewym boku wysokosci w przybliżeniu 80 (320-240)
Edytowany: 7 stycznia 2021 11:25

Miloszdobro
4
Wpisów: 63
Wysłane: 7 stycznia 2021 11:25:00 przy kursie: 248,00 zł
charts.stockwatch.pl/chart/Lp6...
Ja widzę jeszcze że może się skończyć na wybiciu dołem z kanału wzrostowego. Wtedy zasięg spadku to wysokość kanału, także trochę poniżej 250. Wskaźniki kierunkowe dosyć jednoznacznie się wyrysowały i pokazały duży impet , więc dobicie do 238,5 również jest w tym przypadku realne

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 142
Wysłane: 7 stycznia 2021 11:26:57 przy kursie: 248,00 zł
Ok, a gdzie w takim razie widzisz chorągiewkę? Twój maszt zaznaczyłem na czerwono

edit: chorągiewkę dobrze rozrysowałem?

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 7 stycznia 2021 11:31

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 7 stycznia 2021 11:41:04 przy kursie: 248,00 zł
Ok, żeby nikt przypadkiem nie brał powyższego wykresu na poważnie.

1. Flaga/chorągiewka - to są formacje liniowe. Jeżeli ma się wątpliwości w ocenie wykresu świecowego, polecam przełączyć się na wykres liniowy.

2. Nie wolno wyznaczać zasięgu w oparciu o długość masztu wyrażoną w PLN. Ruch cenowy 300-200 zł nie jest równy ruchowi 250-150 zł. Rozpatrzmy hipotetyczną sytuację: kurs spadł z 100 zł na 20 zł (ruch 80 zł) a następnie utworzyła się formacja kontynuacji trendu i nastąpiło wybicie na poziomie powiedzmy 30 zł. I co, wyznaczamy zasięg spadków wg wzoru 30-80=-50???
Edytowany: 7 stycznia 2021 11:41

GRAF78
45
Wpisów: 1 243
Wysłane: 7 stycznia 2021 11:58:32 przy kursie: 248,00 zł

tak to mniej wiecej widzialem, w innej skali (bardziej rozciągniety wykres na bok) wyglada bardziej czytelnie

rozumiem już że nie należy brać wielkości ruchu nominalnie tylko wyrażonym jako ruch %, jeśli zatem zakładamy że wybicie nastąpiło dziś z poziomu 265PLN to zasięg mniej wiecej jest na poziomie ok 212. (luźno licząc ruch 400->320 to 20% spadku, 265->212 to też 20% spadku)
Edytowany: 7 stycznia 2021 13:12

cmc
39
Wpisów: 400
Wysłane: 7 stycznia 2021 12:50:47 przy kursie: 248,00 zł
@Krewa czyli z ewentualnym kupnem należy się wstrzymać do okolic 205, czy raczej 238?

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 7 stycznia 2021 13:11:58 przy kursie: 248,00 zł
Na wykresie z 31 grudnia rozrysowałem minimalny zasięg przeceny w oparciu o hipotetyczną wówczas formację. Wyczerpuje się on w okolicy 216-218 zł i nie widzę powodów do angażowania się na wyższych poziomach cenowych.

Generalnie nie widzę powodów do angażowania się po stronie kupna, gdyż obowiązuje średnioterminowy trend spadkowy

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 930
Wysłane: 7 stycznia 2021 13:46:07 przy kursie: 248,00 zł
I słowo komentarza prawnika na okoliczność pozwów w US

www.prawo.egospodarka.pl/16805...

Pytaniem otwartym jest jednak to, czy i ewentualnie jak dużo wiedział zarząd o tym, że gra jest aż tak niedopracowana. Zdaje się, że taka wiedza musiała być, mówimy przecież o dużym i renomowany deweloperze gier. Jeśli więc taka była dopuszczałbym, że jakaś odpowiedzialność za komunikację z inwestorami może niestety nastąpić. Pytanie czy akurat w formie jaką proponują obie amerykańskie kancelarie, które wcześniej pozywały innych znanych deweloperów, m. in. studio Activision Blizzard. Od 2019 nie ma publicznie dostępnych informacji na temat jak ten spór się zakończył.

Według opinii r.pr M. Szal który specjalizuje się w owej tematyce uznanie przez sąd roszczeń inwestorów jest wysoce prawdopodobne. Jednakże tu pojawiają różnorodne problemy poboczne. Proces ten na pewno nie będzie krótki, ani prosty.

Zapewne CD Projekt będzie korzystał ze wszelkich możliwych form apelacji. Poza tym wyrok sądu trzeba jeszcze wyegzekwować, aby nie pozostał jedynie na papierze. Tu pojawiają się kolejne problemy natury prawnej, jakim jest wzajemne uznawanie orzeczeń sądów dwóch państw. Jak wskazuje specjalista -kwestia ta nie zostanie zakończona w najbliższych miesiącach, a być może i latach.

Abstrahując od tego, że Amerykanie mają chyba we krwi procesowanie się ze wszystkimi i o wszystko, ja gdybym była potencjalną klientką tych kancelarii zapytałabym się przede wszystkim: 'a ile już wywalczyliście dla swoich klientów w podobnych sprawach od amerykańskich i nie amerykańskich producentów gier?". Jak słusznie zostało po raz n-ty zauważone na temat ewentualnego sukcesu w podobnej sprawie jest cisza od 2 lat. A jak się sukcesami nie chwalą szukając klientów do nowej sprawy o podobnym charakterze to chyba tych sukcesów nie było.

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:10:36 przy kursie: 248,00 zł
@Maupa_w_niebieskim
jak jest cisza - to raczej jakiś sukces był, a nie go nie było. W tego typu sprawach bardzo rzadko dochodzi do procesów. Z reguły zawierane są ugody, w których strony m.in. zobowiązują się do zachowania w tajemnicy warunków tych ugód.

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:19:11 przy kursie: 248,00 zł
krewa napisał(a):
Na wykresie z 31 grudnia rozrysowałem minimalny zasięg przeceny w oparciu o hipotetyczną wówczas formację. Wyczerpuje się on w okolicy 216-218 zł i nie widzę powodów do angażowania się na wyższych poziomach cenowych.

Generalnie nie widzę powodów do angażowania się po stronie kupna, gdyż obowiązuje średnioterminowy trend spadkowy

Panie krewa, czy jest coś co sugeruje możliwy rozstrzał czasu na ta korektę? Rozumiem, że w przypadku pojawienia się informacji typu sprzedaż, analiza będzie nieaktualna że względu na nowe trendy, które mogą się stworzyć?

DJ1910
32
Wpisów: 161
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:28:13 przy kursie: 248,00 zł
Wytlumaczcie mi cos, laikowi...

Jaka wartosc ma analiza techniczna, te wszystkie choragiewki czy kominy czy chust wie co jesli wreszcie zarzad przestanie sie chowac pod woda i padna konkretne info dot. sprzedazy, nadchodzacych poprawek i ewentualnego powrotu CP2077 do sklepu Sony ?

Czy tez mleko sie rozlalo i zadne dobre info nic juz nie zmieni ?
Edytowany: 7 stycznia 2021 14:33

igen
44
Wpisów: 267
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:30:09 przy kursie: 248,00 zł
Ralfi....

Słupy i maszty są na ogół pionowo ustawione....
Więc....

P.S. To są formacje na ogół z dużymi (%) wahaniami kursu.
Stąd duży wpływ SL, kapitalizacji (a w tym wypadku jest b. duża) - wskaźnik beta.
Dlatego prawie pion....

...
Edytowany: 7 stycznia 2021 14:33

igen
44
Wpisów: 267
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:37:27 przy kursie: 248,00 zł
DJ1910 napisał(a):
Wytlumaczcie mi cos, laikowi...

Jaka wartosc ma analiza techniczna, te wszystkie choragiewki czy kominy czy chust wie co jesli wreszcie zarzad przestanie sie chowac pod woda i padna konkretne info dot. sprzedazy, nadchodzacych poprawek i ewentualnego powrotu CP2077 do sklepu Sony ?

Czy tez mleko sie rozlalo i zadne dobre info nic juz nie zmieni ?

Oczywiście (primo) jest to pytanie retoryczne.....

Oczywiście (secundo) może się tak zdarzyć, że jutro premier Mambuko (czy jakiej innej cholery) stwierdzi, że dofinansuje CDR w wysokości 1 MLD $.

Teoretycznie jest to możliwe, ..... ale.....

Może nie tak małe szanse są na to, w przypadku o którym mówisz - ale są jednak bardzo małe w porównaniu z tym, że jednak nic takiego się nie stanie...

I to historycznie opisuje AT.

cmc
39
Wpisów: 400
Wysłane: 7 stycznia 2021 14:47:19 przy kursie: 248,00 zł
250 wydaje się jakimś silnym wsparciem, podaż ma problem z rozbiciem tego poziomu.

krzysztofk83
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 35
Wysłane: 7 stycznia 2021 15:36:19 przy kursie: 248,00 zł
swiezaczek napisał(a):
co sie dzieje ludzie ze tak leci? :(

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.

Z jednej stronyt inwestorzy nie wytrzmują presji i nie chcą ryzykować. Jak narazie przecież słyszy i czyta sie o spadkach wartości akcji. Dlatego nie każdy chce ryzykować.

Z drugiej strony od świąt Spółka nie przekazała ani inwestorom ani publicznie jakichkolwiek informacji jakie sa ich plany na naprawienie tego całego g.wna co spowodowali, więc inwestorzy sa tuytaj nie ufni.

Po trzecie mógł się uruchomić łańcuszek Stop-Loss u akconarjuszy.

CD RED po tym co zrobiło od wydania Cyberpunku stała się z bardzo stabilnej do bardzo ryzykownej spółki. Ja mam nadzjeje że uda im sie przywrócić gre na PS Store dość szybko, naprawić ją i kontynuowac oryginalne plany związane z tą grą (DLC, Muliplayer, dodanie wszystkich elementów co zostały usinięte w kodzie, dodanie wszelkich elementów co były obiecane na początku)

Mam też nadzieje że za 2-3 miesiące ujrzymy kolejne plany na kolejną grę i mam nadzieje że tą grą będzie Wiedzmin 4 albo inne Fantasy RPG.

CD Red ma także obecnie ten problem że stracili zaufanie u graczy. Gdyby jutro pokazali zwiastun nowej gry i jak świetnie będzie wyglądać to google musialo by nowe Data Center otwierać aby unieść wszystkie mema,

Jeżeli masz akcje CD Red to jest to teraz twój wybór. Albo ryzykujesz z myślą że morzesz stracić więcej i nie bedziesz patrzył spowrotem fgdy okaże się ze dwa miesiące akcja wraca do normalności, albo trzymasz akcje i masz nadzieje że CD Red dobrze to rozegra.

Sprzedaże jak narazie są. Jest szansa że po naprawie ry sprzedaże będą wciąż po roku od premiery. Jest szansa że firma ogłosi kolejny tytuł i nie powtózy błędów marketingowych jakie zrobiło przy Cyberpunk.

d2fan
28
Wpisów: 127
Wysłane: 7 stycznia 2021 17:01:01 przy kursie: 248,00 zł
Marshall Wace LLP zmniejszył krótką z 0,82 na 0,73.

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 7 stycznia 2021 17:21:40 przy kursie: 248,00 zł
Taak... A ja się spodziewałem, że 5-go fundy powiększyły pozycje. Ech. Zmniejszyli shorta i tego dnia było prawie 4% spadków. Dzisiaj na mocno wzrostowej sesji, bez złych newsów dla CDR mamy 6.66% spadku. Ech. 9.5% w dwa dni, sam chyba sobie zaraz dam spokój, a jeszcze pod koniec roku byłem optymistą.

niedźwiedź
43
Wpisów: 510
Wysłane: 7 stycznia 2021 17:49:01 przy kursie: 248,00 zł
Sentyment do spółki upadł. Technicznie idzie na dołek w okolicach 200 zł.
Ta spółka już nie będzie miała tak wyciągniętych wartości ceny do zysku jak do tej pory.

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
4
Wpisów: 112
Wysłane: 7 stycznia 2021 18:43:28 przy kursie: 248,00 zł
ile razy było tak, że CDR ratował indeks - nie może to trwać wiecznie. Dziś banki szalały. Jest zmniejszenie pozycji krótkiej. Dziś bardzo duży wolumen na zamknięciu. Zmniejszenie pozycji z tego co dobrze pamiętam musi zostać zgłoszone w ciągu 48h, więc nie wiadomo czy dziś też ktoś nie zamykał.
Edytowany: 7 stycznia 2021 18:48

d2fan
28
Wpisów: 127
Wysłane: 7 stycznia 2021 18:51:30 przy kursie: 248,00 zł
anty_teresa napisał(a):

Popełniasz merytoryczne błędy i z toku myślowego wychodzą bzdury. P/E w rekomendacji patrzy do przodu, także dla spółek porównawczych, uwzględnione są zyski z kolejnych projektów.

Zgoda, niedoczytałem. Oznacza to tyle, że P/E z reko to "estymowane" P/E z "estymowanych" przychodów z przyszłych projektów więc nie jest już twardą daną tylko estymacją/predykcją biura maklerskiego, która wzięła się bezpośrednio z estymacji przychodów. Estymowanie przychodów dla spółek gamedev na dwa lata do przodu jest dość karkołomne ponieważ zyski/przychody zależą od tego jak kolejne projekty zostaną przyjęte przez graczy - często nieprzewidywalna zmnienna. Dlatego cała analiza porównawcza oparta na estymowanym P/E w reko moim zdaniem nie ma sensu bo jest wróżeniem z fusów. Dla potwierdzenia absurdalności tej reko wystarczy się dogrzebać poprzedniej ich rekomendacji. Teraz przekręcili wajchę w drugą stronę.

anty_teresa napisał(a):

Ty natomiast pokazuje mnożniki historyczne, czyli gdzie wycena patrzy w przód, a wyniki są z tyłu (...) W tej branży, gdzie występuje duża zmienność zysku w kolejnych latach patrzenie na P/E z jednego roku jest zupełnie bez sensu, bo w tej chwili P/E CD projektu jest ponad 100 i takie było przez lata.

OK, historyczny P/E dla dużych spółek z dużym portfolio gier jest wskaźnikiem, który jak najbardziej da się analizować mimo, że jak mówisz - cena patrzy do przodu. Aktualne wskaźniki P/E oraz "estymowane" na rok do przodu dla Blizzarda:
www.nasdaq.com/market-activity...

A tutaj są P/E dla CapCom
www.gurufocus.com/term/pe/CCOE...

Szczególnie ciekawe jest zestawienie Competitive Comparison Data gdzie większość spółek ma "historyczne" P/E powyżej 30.

W przypadku CD Projektu ten historyczny wskaźnik (=100) jest zaburzony ze względu na oparcie wyników na dużych premierach AAA raz na parę lat dlatego nigdzie w moich postach go nie przytoczyłem. Wskaźnik P/E dla CD Projektu urealnia się po analizie zysków po premierach i o takim wskaźniku pisałem w poście. Zakładając 1,2 mld zł zysku za 2020 rok (zbieżny z rekomendacją) przy obecnym kursie P/E wynosi 20,8. W 2021 roku zysku będzie tyle samo albo i więcej bo spółka już uporała się z największymi problemami po premierze i ma jasno zakreślony plan działania (w styczniu wersja na nowe konsole a więc pewnie również przywrócenie do sklepu Sony, jakiś mini dodatek darmowy a w Q1 wyjawienie planu na przyszłe lata). Pisząc o P/E odnośnie CDR właśnie tak liczony wskaźnik miałem na myśli. Moim zdaniem on powinien być powyżej 30. A gdyby tak było to kurs powinien być w okolicach 350+.

Dla porównania dodam jeszcze jaką kapitalizację ma taki CapCom umieszczony w analizie porównawczej. Obecnie kapitalizacja na poziomie 6,5 mld dol a zysk z raportów za Q1-3 2020r. wraz z estymacją za ostatni kwartał to 18 mld jenów czyli jakieś 650 mln zł.

CDR na tą chwilę ma kapitalizację na poziomie 5,7 mld dol i zysk pewnie zbliżony do dwukrotności CapCom.

Do tego dochodzi dzisiejsza redukcja krótkiej przez jeden z funduszy, co może oznaczać, że obecny poziom jest dla nich bliski dna i przy tych poziomach będą zamykać pozycje realizując zysk.

Wsparciem jest obecnie poziom podwójnego dna czyli ok. 238,50, jak go nie przebijemy to będzie trzecie dno na wykresie i wyraźny sygnał odwrócenia krótkoterminowego trendu spadkowego.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość