11 bit studios ma trzy projekty wydawnicze w portfelu

Omawiane walory:
11 bit studios uchyliło rąbka tajemnicy w kwestii planów wydawniczych. Spółka będzie wydawcą najnowszych produkcji polskiego studia Fool’s Theory i hiszpańskiego studia Digital Sun Games.
11bit,studios,gry,plany,wydawnicze

(Fot. screenshot/11 bit studios)

11 bit studios powiększa portfel wydawniczy, którego najważniejszymi pozycjami do tej pory były: Moonlighter (trafił do sprzedaży w 2018 roku) i Children of Morta (2019 r.).

– Sukcesy sprzedażowe i finansowe obu wymienionych tytułów zachęciły nas do agresywniejszych inwestycji na polu wydawniczym. Dlatego budżety kolejnych projektów, w tym już podpisanych przez Spółkę, będą daleko wyższe niż w przypadku Moonlightera czy Children of Morta. Na każdą z tych gier wyłożyliśmy po ok. 2-3 mln zł i bardzo szybko odzyskaliśmy zainwestowane pieniądze. W naszej ocenie potencjał komercyjny nowych tytułów jest istotnie większy – mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

11 bit studios ma parafowane trzy umowy dotyczące wydania gier komputerowych tworzonych przez zewnętrzne studia deweloperskie. Za pierwszym projektem, z gatunku RPG, o roboczej nazwie Vitriol stoi studio Fool’s Theory (z Bielska-Białej), które na koncie ma m.in. bardzo dobrze przyjętą przez rynek grę Seven: The Days Long Gone.

– 11 bit studios znane jest z umiejętności odnajdywania niepowtarzalnego ducha w grach. Uważam, że „Vitriol” idealnie pasuje do tytułów, nad którymi nasz partner lubi pracować – mówi Jakub Rokosz, stojący na czele Fool’s Theory.

Drugi projekt realizuje hiszpańskie studio Digital Sun Games, czyli producent Moonlightera.

– 11 bit studios wykonało świetną robotę jako wydawca Moonlightera. Dlatego współpraca przy kolejnym tytule, opartym o całkowicie nowe IP, jest dla nas czymś zupełnie naturalnym – stwierdza Javier Gimenez, szef Digital Sun Games.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nowa produkcja hiszpańskiego studia nosi nazwę roboczą Foxhole. 11 bit studios nie ujawnia szczegółów na temat trzeciego z projektów wydawniczych. Wiadomo jedynie, że za produkcję gry odpowiada zagraniczne studio deweloperskie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR