18,59 proc. zysku w 2019 r. – podsumowanie VII edycji konkursu inwestycyjnego StockWatch.pl

Omawiane walory: , , , , , , , ,

W siódmej edycji konkursu StockWatch.pl  portfel użytkowników znacząco pobił rynek i osiągnął stopę zwrotu na poziomie ponad 18 proc. Zwycięzcy rywalizacji udało się zwiększyć początkowy kapitał niemal pięciokrotnie.

Portfel użytkowników StockWatch.pl, konkurs inwestycyjny stockwatch,

Portfel użytkowników StockWatch.pl ponownie pokonał rynek.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje za podjęcie wyzwania. Siódma edycja konkursu choć łatwiejsza od poprzedniej i tak stanowiła spore wyzwanie, gdyż indeks szerokiego rynku w ciągu 2019 roku zyskał zaledwie 0,25 proc. Lepiej poradził sobie indeks małych spółek, sWIG80, który wzrósł o 8,89 proc. Portfel złożony z typów uczestników konkursu okazał się na tym tle znacznie lepszy i osiągnął stopę zwrotu na poziomie +18,59 proc.

Ogromne uznanie należy się przede wszystkim zwycięzcy konkursu, użytkownikowi gandalfp, którego stopa zwrotu (+379,52 proc.) była drugim najwyższym w historii organizowanych konkursów przez StockWatch.pl. Wyższy wynik osiągnął tylko w 2014 roku użytkownik topfacet (691 proc. stopy zwrotu). Spółką, która zapewniła zwycięstwo w ubiegłorocznym konkursie okazała się notowana na rynku NewConnect Aforti Holding. Warto dodać, że uczestnicy konkursu potrafili znaleźć perełki również z rynku głównego. Firmy takie jak Enter, Unimot, Delko czy 11 bit studios również dały nieźle zarobić.

Na czym polegał konkurs? Uczestnicy konkursu StockWatch.pl zarządzali wirtualnym portfelem o wartości 200 tys. zł. Każdy z 40 graczy miał do dyspozycji kwotę 5 tys. zł i mógł inwestować w spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, z wyjątkiem tych, których kurs akcji w momencie zakupu był niższy niż 0,50 zł oraz tych, które w danym momencie znajdowały się w portfelu innego uczestnika. W ciągu całej zabawy każdy gracz mógł dokonać maksymalnie 7 zmian, tj. sprzedać posiadaną spółkę i wystawić zlecenie zakupu kolejnej. Konkurs trwał od pierwszej do ostatniej sesji giełdowej 2019 roku.

Pierwsza piątka

Poz. Nick uczestnika Stopa zwrotu Spółki
1 gandalfp +379,52 proc. Aforti Holding
2 brutalp +108,82 proc. Enter
3 bankrucik +92,61 proc. PCM, Ceramika Nowa Gala, Datawalk
4 dekoza +80,03 proc. Vivid, Vivid, Medapp
5 Wojetek +70,21 proc. Work Service, Polwax, Work Service, Scope Fluidics, Erbud, Grodno

Czołowa piątka uczestników pod względem rocznych stóp zwrotu otrzymała w ramach nagrody roczne abonamenty Premium StockWatch.pl. Dodatkowo zwycięzca konkursu wygrał roczny abonament portfela Cztery Fazy Rynku.

Najlepsze i najgorsze inwestycje

Znów zwycięstwo w konkursie zapewniła spółka notowana na „małej giełdzie” czyli rynku NewConnect. Była to zajmująca się komplementarnymi usługami finansowymi dla przedsiębiorców Aforti Holding.

Druga z najlepszych inwestycji konkursu przypadła również notowanemu na NC – Scope Fluidics. Biotechnologiczna firma pracująca obecnie nad projektami PCR One oraz BacterOMIC dała stopę zwrotu na poziomie 117,28 proc.

Kolejne miejsca na liście najlepszych inwestycji zajęły zajmujący się obrotem paliw Unimot (+110,98 proc.) oraz firma obsługująca największe rynki czarterowe Europy – Enter (+108,82 proc.).

W konkursowym portfelu pojawiły się również nietrafione inwestycje. Z pewnością należy do nich zaliczyć Trakcję (-59,45 proc.), LUG (-51,18 proc.) oraz Medicalgorithmics (-48,29 proc.).

VIII edycja konkursu StockWatch.pl

Od 1 stycznia 2020 roku trwa kolejna, VIII edycja konkursu. 4500 uczestników, którzy zgłosili się do rywalizacji jeszcze w grudniu 2019 roku inwestuje wirtualne 225 tys. zł. Początek rywalizacji gracze mogą zaliczyć do bardzo udanych, gdyż portfel konkursowy notuje stopę zwrotu na poziomie 8,71 proc. Najlepszym z uczestników udało się w ciągu pierwszych tygodni trwania rywalizacji popisać się przeszło 80 proc. stopą zwrotu. Aktualne wyniki uczestników VIII edycji konkursu StockWatch.pl można śledzić na specjalnej podstronie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, AFHOL, delko, ENTER, lug, medicalg, scpfl, trakcja, UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Unimot podtrzymuje prognozę na 2020 rok pomimo koronawirusa

  UNIMOT podtrzymuje prognozę 62,3 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w 2020 roku pomimo spadku sprzedaży wywołanego epidemią koronawirusa, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

 • Unimot: Średni spadek sprzedaży paliw na stacjach Avia wynosi 20 proc.

  Przeciętny spadek sprzedaży paliw na stacjach Avia od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z walką z koronawirusem wynosi ok. 20%, poinformował ISBnews prezes UNIMOTu, zarządzającego siecią Avia w Polsce, Adam Sikorski.

 • Unimot z najlepszymi wynikami w historii

  UNIMOT opublikował wyniki finansowe za 2019 r. Grupa osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o ponad 30 proc. r/r, a skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 63,7 mln zł, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w stosunku do rezultatu za 2018 r.

 • 11 bit studios wypracowało 21,7 mln zł zysku netto w 2019 r.

  W ubiegłym roku 11 bit studios wypracowało 71,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, 30,3 mln zł wyniku EBITDA, 23,9 mln zł zysku operacyjnego i ponad 21,7 mln zł zysku netto. Jedyną premierą w tym okresie był jesienny debiut gry Children of Morta, czyli tytuł zewnętrzny z wydawnictwa 11 bit publishing.

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

  Zarząd niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2019 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 11 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR