1C Entertainment zawiesza IPO, debiut na GPW w późniejszym terminie

Omawiane walory:

1C Entertainment złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia jej prospektu emisyjnego. Zarząd postanowił przesunąć debiut na warszawskiej giełdzie na późniejszy okres.

1CEntertainment,IPO,GPW,DEBIUT

Nikolay Baryshnikov, prezes 1C Entertainment

Nikolay Baryshnikov, prezes zarządu 1C Entertainment jeszcze na początku sierpnia deklarował, że debiut na GPW nastąpi przed końcem roku.

– Podtrzymujemy plan debiutu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nasza decyzja o zawieszeniu postępowania prospektowego i przesunięciu oferty na późniejszy termin jest wypadkową kilku uwarunkowań, zarówno biznesowych, jak i rynkowych. Z uwagi na przedłużające się prace nad prospektem i brak możliwości realizacji oferty w pierwotnie planowanym terminie (koniec pierwszego półrocza 2019 roku), nie pozyskaliśmy z giełdy finansowania na istotne dla nas projekty w zakładanym czasie. W związku z tym zdecydowaliśmy się sfinansować część planowanych projektów ze środków pochodzących z Grupy – powiedział prezes 1C Entertainment Nikolay Baryshnikov, cytowany w komunikacie.

>> Warszawska Giełda Gamingowa. Do debiutu szykuje się 20 producentów gier wideo

Dodał, że mając na względzie obecną sytuację na rynku kapitałowym oraz to, że firma jest już relatywnie blisko ważnych premier swoich produkcji własnych (zaplanowanych m.in. na 2020 rok), w porozumieniu z oferującym uznano, że przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji 1C Entertainment w późniejszym terminie będzie lepszym rozwiązaniem.

1C Entertainment to międzynarodowa grupa kapitałowa, kojarzona przede wszystkim z Cenegą, czyli jednym z największych i najstarszych polskich wydawców gier na PC-ty i konsole. Poprzez spółki zależne zlokalizowane w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji i na Cyprze, od ponad 20 lat jest związana z branżą gier wideo. Grupa współpracuje z największymi producentami gier wideo we wszystkich obszarach działalności oraz realizuje własne projekty deweloperskie i wydawnicze. Grupa prowadzi działalność w trzech segmentach związanych z branżą gier wideo tj. dystrybucji tradycyjnej i cyfrowej, specjalistycznych usług oraz produkcji gier wideo w oparciu o własne oraz zewnętrzne IP.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 1CEntertainment, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR