StockWatch.pl

24 października akcjonariusze Skarbiec Holdingu zdecydują o wypłacie dywidendy

Omawiane walory:

Skarbiec Holding zwołał na 24 października walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jeden z projektów uchwał dotyczy przeznaczenia 3,41 mln zł z zysku za miniony rok obrotowy na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,50 zł na akcję. 

Skarbiec Holding, dywidenda, akcje

– Zwyczajne walne zgromadzenie Skarbiec Holding […] postanawia przeznaczyć zysk netto osiągnięty w roku obrotowym trwającym od dnia 1 lipca 2018 roku do dnia 30 czerwca 2019 roku w wysokości: 4.377.931,67 zł: – kwoty 3.408.919 zł – na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co przy 6.821.677 akcjach spółki daje 0,5 zł na akcję, – kwoty 967.093,17 zł – na kapitał zapasowy, – kwotę 1.919,5 zł, stanowiącą iloczyn wartości dywidendy przypadającej na jedną akcję i 3.839 akcji własnych posiadanych przez spółkę na dzień ustalenia prawa do dywidendy – na rezerwowy fundusz dywidendowy – czytamy w projekcie uchwały.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zwyczajne walne zgromadzenie ustaliło, że dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 22 listopada 2019, a dniem wypłaty dywidendy – 6 grudnia 2019.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT skarbiec, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Skarbiec Holding mocno poprawił zyski

  SKARBIEC Holding odnotował 31,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku finansowym 2018/2019 (zakończonym 30 czerwca 2019 r.) wobec 19,61 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 4 proc.

 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.

 • 3 najlepsze fundusze za ostatnie 3 lata wg Analizy Online

  Według rankingu funduszy Analiz Online, najwięcej funduszy z najwyższą oceną (4a lub 5a) w horyzoncie 36-miesięcznym miały następujące towarzystwa: SKARBIEC TFI (15 funduszy), PKO TFI (13) i Santander (12). Średnie oceny tych funduszy na koniec maja br. wyniosły odpowiednio: 4,4; 3,5 oraz 3,4.

 • 4 ciekawe spółki, w których grube ryby ukryły się pod progiem 5 proc.

  Fundusze dzięki bezpośrednim kontaktom z zarządami lepiej niż reszta rynku wiedzą, co dzieje się w biznesach poszczególnych spółek. Dlatego wzrost lub spadek ich zaangażowania, a szczególnie przejście progu 5 proc., jest cenną wskazówką lub wręcz nieformalną rekomendacją. Sprawdziliśmy, gdzie w styczniu doszło do najciekawszych roszad z udziałem grubych ryb.

 • Europa może jeszcze pociągnąć GPW w górę, w grze Skarbiec i Work Service

  Giełda w Warszawie jest obecnie jednym z najsłabszych parkietów w Europie. Jest jednak szansa, że przy utrzymujących się dobrych nastrojach we Frankfurcie i w Paryżu, a także przy realnych szansach na wzrosty w Stanach, klimat inwestycyjny na GPW poprawi się w drugiej połowie dnia. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR