24 października akcjonariusze Skarbiec Holdingu zdecydują o wypłacie dywidendy

Omawiane walory:

Skarbiec Holding zwołał na 24 października walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jeden z projektów uchwał dotyczy przeznaczenia 3,41 mln zł z zysku za miniony rok obrotowy na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,50 zł na akcję. 

Skarbiec Holding, dywidenda, akcje

– Zwyczajne walne zgromadzenie Skarbiec Holding […] postanawia przeznaczyć zysk netto osiągnięty w roku obrotowym trwającym od dnia 1 lipca 2018 roku do dnia 30 czerwca 2019 roku w wysokości: 4.377.931,67 zł: – kwoty 3.408.919 zł – na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co przy 6.821.677 akcjach spółki daje 0,5 zł na akcję, – kwoty 967.093,17 zł – na kapitał zapasowy, – kwotę 1.919,5 zł, stanowiącą iloczyn wartości dywidendy przypadającej na jedną akcję i 3.839 akcji własnych posiadanych przez spółkę na dzień ustalenia prawa do dywidendy – na rezerwowy fundusz dywidendowy – czytamy w projekcie uchwały.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zwyczajne walne zgromadzenie ustaliło, że dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 22 listopada 2019, a dniem wypłaty dywidendy – 6 grudnia 2019.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT skarbiec, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prezes Skarbiec TFI: Zaczynają się większe napływy środków do funduszy

  SKARBIEC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych odnotowuje napływy środków do swoich funduszy i liczy, że ujemne saldo aktywów TFI wyraźnie zmniejszy się w kwietniu w porównaniu z marcem, poinformowała ISBnews prezes Anna Milewska. Najwięcej środków w ostatnich tygodniach napływa w Skarbcu do części asset management - wartość tych aktywów przekroczyła 800 mln zł, zwiększając się o ponad 300 mln zł wobec końca ub.r.

 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Skarbiec Holding: Dywidenda na akcję może być wyższa w przyszłym roku

  SKARBIEC Holding oczekuje, że wyniki SKARBIEC TFI w roku kalendarzowym 2019 będą bardzo dobre, co daje podstawy do oczekiwania, że wartość dywidendy na akcję, wypłacona przez SKARBIEC Holding może być wyższa w ujęciu rocznym w 2020 roku, poinformował członek zarządu SKARBIEC TFI Andrzej Sołdek. SKARBIEC jest zainteresowany przejmowaniem wybranych funduszy od innych TFI.

 • Skarbiec Holding jeszcze w tym roku wypłaci 0,50 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze SKARBIEC Holding zdecydowali o przeznaczeniu 3,41 mln zł z zysku netto na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,50 zł na akcję.

 • Skarbiec Holding mocno poprawił zyski

  SKARBIEC Holding odnotował 31,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku finansowym 2018/2019 (zakończonym 30 czerwca 2019 r.) wobec 19,61 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 4 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR