3 niespodzianki, jakie CD Projekt ukrył w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077

Omawiane walory:

Cyberpunk 2077 okazał się gwoździem programu konferencji Xbox poprzedzającej rozpoczynające się we wtorek targi E3 w Los Angeles. CD Projekt nie tylko pokazał filmik promujący jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, ale też naszpikował go ukrytymi przekazami. Kilka istotnych udało się już namierzyć i rozszyfrować.

(Fot. Screenshot/E3)

Historia zatacza koło i CD Projekt po pięciu latach znów pojawia się na konferencji Microsoftu z ważnym materiałem. W 2013 r. studio pokazało Wiedźmina 3, a w tym roku pierwszy filmik prezentujący wizję cyberpunkowego świata.

– Świat się rozpada. Megakorporacje kontrolują wszystkie sfery życia z wysokości swoich megalitycznych biurowców. Poniżej, ulicami rządzą naszprycowane gangi, technoszumowiny, i dilerzy nielegalnego braindance’u. Pomiędzy nimi – mieszanina dekadencji, seksu i popkultury na tle okrutnych zbrodni, skrajnego ubóstwa i obietnicy nieosiągalnego American Dream.
Jesteś V, cyberpunkiem. W tętniącym życiem i technologią świecie wzmocnionych cybernetycznie ulicznych wojowników, błyskotliwych netrunnerów i korpohakerów zaczyna się Twoja opowieść. – wprowadzają twórcy gry Cyberpunk 2077.

Kiciński i spółka po raz kolejny pokazali światu, jak powinien wyglądać growy marketing na najwyższym poziomie. Podobnie jak po słynnym beep również i teraz emocje są olbrzymie, a pytań i domysłów znacznie więcej niż odpowiedzi. Efekt jest piorunujący. Równo 100-sekundowy filmik na YouTube tylko w ciągu doby obejrzano już ponad 3 mln razy. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

CD Projekt zadbał, aby niedzielna prezentacja nie była standardowym pokazem filmiku z gry. Całość była zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Fani przez ponad 1,5 godziny w napięciu oglądali kolejne zapowiedzi oraz premiery gier. Najlepsze zostawiono na koniec. Gdy Phil Spencer, szef Xbox One rozpoczął podsumowanie spotkania, jego wypowiedź przerwały zakłócenia świetlne, a na ekranach wyświetlił się błąd systemu. Dopiero po chwili stało się jasne, że wcale nie chodzi tu o atak hakerów. >> Zobacz wideo

CD Projekt ostrożnie dozuje informacje na temat gry. Najnowszy filmik co prawda ukazuje klimat gry, przedstawia głównego bohatera i niebezpieczeństwa, jakie mogą go spotkać w Night City, ale gameplay zachowuje na później. Kolejną wielką niewiadomą jest to, kiedy gra będzie gotowa i trafi na rynek.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Warszawskie studio wie jak budować napięcie. W zaprezentowanym trailerze ukryło kilka ciekawych informacji/wskazówek. Uważni widzowie w ostatnich ujęciach filmiku wyłapali tzw. glitch z komunikatem, w którym zespół tłumaczy, że na zwiastun trzeba było tak długo czekać, ponieważ w poprzednich latach priorytetem był rozwój Wiedźmina 3. CD Projekt rozwiał też wątpliwości, że Cyberpunk będzie prawdziwym RPG-iem napędzanym historią, a nie jak głosiły plotki, grą z gatunku FPS z fabułą w tle. W dalszej części twórcy gry odpowiadają na kilka pytań, m.in. o termin premiery, wielkość gry, darmowe DLC oraz mikropłatności. Niestety, odpowiedź na pytanie o datę premiery sprowadza się do kolejnej prośby o uzbrojenie się w cierpliwość. Z pozostałych odpowiedzi wynika, że gra będzie duża, a wersja na PC nie będzie posiadała systemu zabezpieczeń DRM. Studio przewiduje, że wsparcie po premierze będzie podobne do tego, jakie otrzymał Wiedźmin 3. CD Projekt rozwiał też wątpliwości dotyczące polityki mikrotransakcji – In a single player role-playing game? Are you nuts?

– Before we finish, you probably have some questions.

1 When?

When we told you we would only release the game when it’s ready, we meant it. We’re definitely much, much closer to a release date than we were back then :), but it’s still not the time to confirm anything, so patience is still required. Quality is the only thing that drives us – it’s the beauty of being an independent studio and your own publisher.

2 How Big?

Seriously big, but… to be honest, we have no bloody clue at this point in time. Once we put it all together, we will openly tell you what you can expect. And we promise we’ll do this before we start talking about any pre-orders or ask anything of you.

3 Free DLC/Expansions/DRM?

Expect nothing less than you got with The Witcher 3. As for DRM, CP2077 will be 100% DRM free on PC.

4 Microtransactions?

In a single player role-playing game? Are you nuts?

Rozbity na dwie części komunikat udało się połączyć w jedno ujęcie. (Źródło wykop.pl)

Warto przypomnieć, że CD Projekt podobny manewr zastosował podczas marcowej konferencji wynikowej, gdy z tłumu padło pytanie, kiedy można się spodziewać kolejnego „beep” z Cyberpunka. Samo spotkanie miało dotyczyć wyłącznie wyników za I kwartał, a przedstawiciele spółki niechętnie wypowiadali się na temat produkcji. Jednak gdy Adam Kiciński zaczął odpowiadać na pytanie, na ekranie w tle pojawił się charakterystyczny glitch.

Kolejną ciekawostką wyłapaną przez bacznych obserwatorów jest adres IP (212.91.11.20), który prowadzi do działającej strony internetowej: cyberpunk.net/en/quadra/password. Strona nawiązuje do gry i kultowej Quadry. Adres IP pojawił się jeszcze przed samym trailerem, gdy uczestnicy konferencji obserwowali proces wczytywania filmiku przygotowanego przez CD Projekt RED.

Adres IP pojawił się jeszcze przed samym trailerem, gdy uczestnicy konferencji obserwowali proces wczytywania filmiku przygotowanego przez CD Projekt RED.

Fani od rana próbują znaleźć hasło. Jedno z nich – niestety już wygasłe – ukryto w tablicy rejestracyjnej futurystycznej Quadry (NC20 CP77), którą porusza się główny bohater. Z relacji użytkowników serwisu Reddit wynika, że ci, którzy zalogowali się przed osiągnięciem limitu, zostali poproszeni o wpisanie adresu e-mail, ale jeszcze nic nie otrzymali. Czy może to być zaproszenie w wersji beta?

Trzecią niespodzianką, jaką CD Projekt ukrył w materiale nt. Cyberpunk 2077 są kody do Wiedźmina 3 GOTY Edition. Jeszcze przed zwiastunem gry Cyberpunk 2077 – gdy trwał proces wczytywania filmiku – na ekranie przewinęły się kody, które wcale nie były przypadkowe. Grę za darmo zgarnęła grupka najszybszych fanów.

(Fot. screenshot)

To nie koniec emocji związanych z Cyberpunkiem. Prezes CD Projektu w rozmowie z Pulsem Biznesu przyznał, że w trakcie E3 pokaże gameplay. Fragment rozgrywki ma być prezentowany od wtorku na zamkniętych spotkaniach z mediami i kluczowymi partnerami biznesowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR