6 giełdowych misiów z wysokimi wycenami maklerskimi

Omawiane walory: , , , , ,

Zdaniem ekspertów, przedwakacyjna korekta to okazja do ostrożnej akumulacji papierów zdrowych spółek, które mają przesłanki do solidnych wyników w kolejnych kwartałach. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze rekomendacje sprawdził, kto ma najciekawsze perspektywy w segmencie małych i średnich spółek.

Czerwcowy bilans indeksu szerokiego rynku na razie wypada fatalnie. Tylko w tym miesiącu WIG schudł o ponad 2 proc., a od majowego szczytu oddalił się o 5 proc. Mocne spadki uatrakcyjniły wyceny wielu spółek, co w najnowszych raportach analitycznych podkreśla coraz więcej maklerów. StockWatch.pl podsumował czerwcowe rekomendacje i sprawdził, gdzie brokerzy wypatrzyli okazję do akumulacji przecenionych papierów.

Uwagę rynkowych ekspertów zdominował segment małych i średnich firm. Potencjał dostrzeżono m.in. w walorach Sonelu. Analitycy Noble Securities podwyższyli cenę docelową dla akcji spółki do 13,96 zł z 10,10 zł i utrzymali zalecenie kupuj. Nowa wycena daje 21-proc. potencjał powyżej kursu giełdowego. Biuro w raporcie zwróciło uwagę, że producent przyrządów pomiarowych zwiększając skokowo przychody i zyski w 2015 r. wejdzie na trwałe na wyższy poziom generowanych wyników. Spółka umacnia pozycję w kraju oraz rozwija eksport na rynki UE oraz Dalekiego Wschodu. Ponadto rozpoczęła współpracę z dużym koncernem amerykańskim dotyczącą montażu usługowego, którego rentowność wspierana jest korzystnymi relacjami walutowymi.

W czwartek analitycy DM BZ WBK utrzymali zalecenie kupuj dla Votum i podwyższyli cenę docelową z 20,40 zł do 25,80 zł. Przy takiej wycenie potencjał wzrostu wynosi 35 proc. Giełdowa kancelaria odszkodowawcza opublikowała w miniony piątek prognozy finansowe na ten rok. Zysk netto grupy przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej miałby wynieść 13,66 mln zł, a przychody 90,68 mln zł. W zeszłym roku było to odpowiednio 9,5 mln zł i 74,3 mln zł. W tym tygodniu walne zdecydowało o wypłacie dywidendy w kwocie 0,67 zł na walor – stopa 3,5 proc. Dniem dywidendy jest 19 czerwca. 

W gronie docenionych misiów parkietu znalazła się PA Nova. Zalecenie kupuj i podwyższoną cenę z 19,10 zł do 23,70 zł wydał DM BDM. Dystans do kursu giełdowego to 17 proc.

DM BDM zwraca uwagę, że PA Nova jest notowania ze znacznym dyskontem względem innych spółek deweloperskich z GPW (podobne pułapy wykazuje jedynie PHN, mediana grupy porównawczej na lata 2015-16 wynosi ok. 0,8x). Źródło: DM BDM

DM BDM zwraca uwagę, że PA Nova jest notowania ze znacznym dyskontem względem innych spółek deweloperskich z GPW (podobne pułapy wykazuje jedynie PHN, mediana grupy porównawczej na lata 2015-16 wynosi ok. 0,8x). Źródło: DM BDM

Biuro prognozuje, że najbliższe kwartały będą stały pod znakiem odbudowy wyników. Dużą wartość dodaną dostrzeżono w realizowanych obiektach własnych, szczególnie w galerii Galena. W przyszłym roku może dojść do sprzedaży galerii Sanowa w Przemyślu, co powinno pozwolić przynieść około 100 mln zł wolnej gotówki – analitycy oczekują, że zostanie ona wypłacona w 60-70 proc. w formie dywidendy. Obecny rok jest również ostatnim, w którym ponoszone nakłady inwestycyjne będą tak wysokie. DM BDM zakłada, że po oddaniu do użytku planowanych projektów (Galena, parki handlowe w Krośnie, Kamiennej Górze, Sosnowcu, hala produkcyjna w Wilkowicach), strumień dywidendy będzie większy. Finalnym argumentem maklerów jest wysokie dyskonto PA Nova względem krajowych deweloperów komercyjnych.

To samo biuro widzi blisko 60-proc. potencjał w akcjach Arctic Paper. Wycena DM BDM to 5,50 zł za walor. Uwagę analityków zwróciła w I kwartale 2015 r. oczyszczona EBITDA spółki wyższa od oczekiwań o 60 proc. W części papierniczej pozytywną niespodzianką były podwyżki cen papierów o 1,2 proc. kw/kw oraz najwyższy od dwóch lat wolumen sprzedaży (+2,5 proc. r/r, +8,9 proc. kw/kw). Z kolei Rottneros – spółka zależna – wykazał się dużą dyscypliną kosztową. Biorąc pod uwagę korzystniejsze otoczenie walutowe, silniejszy rynek papierniczy (zapowiedziane kolejne podwyżki cen) i szanse na zmianę negatywnego trendu na celulozie (otwarcie nowych mocy produkcyjnych) biuro podniosło zalecenie dla akcji do kupuj>> Zobacz szczegółową analizę raportu Arctic Paper za I kwartał

Marża EBITDA Arctic Paper na tle spółek porównawczych. Źródło: DM BDM

Marża EBITDA Arctic Paper na tle spółek porównawczych. Źródło: DM BDM

Wysoką wycenę dostał także dystrybutor elektroniki użytkowej – AB. Autorem jest DM PKO BP. Cena docelowa na poziomie 49 zł (podwyższona z 43,20 zł) daje 24-proc. potencjał powyżej ceny rynkowej. Broker prognozuje dla spółki na rok obrotowy 2014/2015 osiągniecie 6,95 mld zł przychodów (+21 proc.) oraz 67,3 mln zł zysku netto (+17 proc.). Przed AB przeprowadzka do nowego centrum logistycznego, które poprawi możliwości dystrybucyjne w kanałach e-commerce, do sieci franczyzowych i mniejszych resellerów. Zdaniem analityków, strategia oparta na rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych jest słuszna. Biuro uwzględniło ryzyko związane z wprowadzeniem mechanizmu odwróconego VAT-u i skorygowało przychody na poziomie 54 mln zł kwartalnie, w kolejnych czterech kwartałach po wprowadzeniu ustawy. Jednocześnie oczekiwana jest kontynuacja polityki dywidendowej i wypłata 0,80 zł na akcję z zysku za rok obrotowy 2014/2015.

Świeżą rekomendację kupuj ma też na koncie CD Projekt. Jednak tu równolegle pojawił się raport z wskazaniem sprzedaj. Pierwsze zalecenie pochodzi z Trigon DM. Biuro wyceniło jedną akcję producenta gier na 38 zł, czyli 62 proc. powyżej kursu giełdowego. Autorzy raportu uwzględniając informację o dotychczasowej wielkości sprzedaży Wiedźmina 3 uważają, że w tym roku CD Projekt może sprzedać 10 mln sztuk swojej najnowszej gry. Dodatkowo, analitycy spodziewają się, iż po uwzględnieniu potrzeb kapitałowych spółki na kolejne produkcje, możliwa będzie wypłata dywidendy z zysku za 2015 rok, a stopa dywidendy może przekroczyć 10 proc. W kontrze jest dzisiejszy raport DM BZ WBK. Biuro obniżyło zalecenie dla CD Projektu do sprzedaj. Takie wskazanie argumentuje tym, że akcje przesadnie zareagowały na doniesienia odnośnie sprzedaży Wiedźmina 3, co stwarza okazję do realizacji zysku z inwestycji. DM BZ WBK wskazuje, że sprzedaż gry może w tym roku wynieść 7,5 mln sztuk. We wtorek spółka podała, że przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii Wiedźmina 3. 

>> Nasi analitycy na bieżąco śledzą zmiany w sytuacji fundamentalnej spółek giełdowych. >> Aktualną listę analiz przygotowanych w oparciu o wyniki za I kwartał 2015 roku znajdziesz tutaj

Powyżej stopy zwrotu z akcji sześciu omawianych spółek na przestrzeni ostatniego półrocza.

Powyżej stopy zwrotu z akcji sześciu omawianych spółek na przestrzeni ostatniego półrocza.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, arctic, CDPROJEKT, panova, sonel, Votum, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR