twyefjdt
Advertisement
PARTNER SERWISU
gmcjsfbh

Rada Europejska postanowiła przyznać Ukrainie i Mołdawii status kraju kandydującego do UE

Rada Europejska postanowiła przyznać Ukrainie i Mołdawii status kraju kandydującego do Unii Europejskiej.

Fot. pexels.com

– Rada Europejska uznaje europejską perspektywę Ukrainy, Republiki Mołdawii i Gruzji. Przyszłość tych krajów i ich obywateli jest związana z Unią Europejską. Rada Europejska postanowiła przyznać Ukrainie i Republice Mołdawii status kraju kandydującego – czytamy w komunikacie.

Rada zwróciła się do Komisji o przedstawienie – w ramach swojego regularnego pakietu „rozszerzenie” – sprawozdania na temat spełnienia warunków określonych w opiniach Komisji w sprawie wniosków tych krajów o członkostwo. Rada podejmie decyzję o dalszych krokach, gdy wszystkie te warunki zostaną całkowicie spełnione.

Rada poinformowała, że jest gotowa przyznać Gruzji status kraju kandydującego, gdy Gruzja zajmie się priorytetami określonymi w opinii Komisji w sprawie wniosku tego kraju o członkostwo.

– Postępy każdego kraju na drodze do Unii Europejskiej będą zależeć od jego indywidualnych osiągnięć w spełnianiu kryteriów kopenhaskich, przy czym należy uwzględnić zdolność UE do przyjmowania nowych członków – podsumowano w komunikacie.

Unia Europejska w mocy 1 marca oficjalnie uruchomiła procedurę rozpatrywania akcesyjnego wniosku Ukrainy.

Po rosyjskiej inwazji kilka krajów UE, kila państw w tym Polska, zaapelowały o perspektywę członkostwa dla Ukrainy, a Słowacja zaproponowała specjalną przyspieszoną procedurę przystąpienia Ukrainy do Wspólnoty. Ponadto prezydenci ośmiu państw członkowskich UE – Polski, Bułgarii, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Słowenii – podpisali list otwarty wzywający UE do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Ukrainą.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Najnowsze wiadomości (aktualności, giełda, akcje)
  • KGHM zdominował piątkowy handel, w grze także Pepco, Lubawa i Apator

    Czwartkowe rekordy na Wall Street i dzisiejsze w Azji nie stały się dla europejskich inwestorów dostateczną zachętą do kupna akcji. W piątek w Europie dominują lekkie spadki. Giełda w Warszawie nie jest tu wyjątkiem. Inwestorzy zdają się już czekać na przyszłotygodniową decyzję Fed i wysyp danych z polskiej gospodarki.

  • Zapaść na rynku pracy USA zwiastuje gołębi zwrot Fedu

    Zbliża się niecierpliwie wyczekiwane wrześniowe posiedzenie Fedu (17.09). Pierwsza w tym roku obniżka stóp procentowych jest nie tyle prawdopodobna, co pewna. Dla rynków kluczowa będzie więc skala rewizji dot plotu, świadcząca o planowanej skali dalszych obniżek.

  • Deweloperzy zaczęli dawkować podaż mieszkań, ale cen nie podnieśli

    Sierpień był w tym roku pierwszym miesiącem, w którym zmniejszyła się liczba mieszkań oferowanych przez deweloperów w siedmiu największych metropoliach. Dobra wiadomość jest taka, że nie miało to wpływu na średnie ceny metra kwadratowego - drugi miesiąc z rzędu nie wzrosły one w żadnej z tych metropolii.

  • Synektik udzielił licencji na Glunektik łotewskiej spółce Nucleo

    Synektik podpisał trzyletnią umowę z łotewską firmą Nucleo, dotyczącą licencji na produkcję i dystrybucję radiofarmaceutyku Glunektik na Łotwie i w Estonii.

  • SDS Optic, MedApp i Accrea MR łączą siły w projekcie robotycznej biopsji

    SDS Optic rozpoczęła współpracę z MedApp i Accrea Medical Robotics, której celem jest stworzenie nowego narzędzia do robotycznej biopsji z możliwością badania molekularnego tkanek. Jeśli testy potwierdzą kompatybilność technologii, spółki planują rozwój innowacyjnego wyrobu medycznego.




Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat