Akcjonariusze Neuki zdecydowali o skupie do 100 tys. akcji za maks. 90 mln zł

Omawiane walory:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Neuka zmieniło wcześniejsze uchwały ws. programu skupu akcji własnych tak, że obecnie zarząd jest upoważniony do nabywania w terminie do 31 grudnia 2021 roku nie więcej niż 100 tys. sztuk akcji własnych za kwotę do 90 mln zł. Cena maksymalna za akcje nabywane na rynku regulowanym wyniesie 900 zł za jedną akcję, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

neuca, skup, akcje,

Akcjonariusze Neuki zdecydowali o skupie do 100 tys. akcji za maks. 90 mln zł

W zmienionej uchwale z maja 2020 r. było to 200 tys. sztuk za maks. 90 mln zł (maks. 450 zł za sztukę).

Ponadto NWZ zdecydowało, że podwyższa się warunkowo kapitał zakładowy spółki o kwotę nie wyższą niż 284 250 zł w drodze emisji nie więcej niż 284 250 akcji zwykłych na okaziciela serii N o wartości nominalnej 1 zł każda, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Akcje serii N będą wydawane posiadaczom warrantów subskrypcyjnych emitowanych przez spółkę w celu stworzenia
podstawy dla uzyskania stabilizacji składu osobowego kluczowej kadry menedżerskiej w dłuższej perspektywie czasowej, a także ustanowienia efektywnych mechanizmów motywacyjnych dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2%.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o NEUCA)

 • Neuca: Sieć Pratia inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union

  Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy NEUCA, inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union, największą sieć ośrodków badawczych w Bułgarii. W poniedziałek kurs akcji spółki walczy o nowe historyczne rekordy.

 • Neuca ma umowy nabycia 50,2 proc. w TU Zdrowie za 38 mln zł

  NEUCA podpisała umowy, na podstawie których ma nabyć 50,2 proc. akcji spółki Pomerania, która jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie, za 37,9 mln zł. Cena nabycia akcji może być zwiększona do maksymalnie 61,5 mln zł.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • Neuca inwestuje w MTZ Clinical Research i wchodzi w obszar badań klinicznych wczesnofazowych

  Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy NEUCA, objęła 100 proc. udziałów MTZ Clinical Research - firmy specjalizującej się w projektach z zakresu badań klinicznych faz wczesnych, onkologii i hematologii. Prowadzone przez MTZ projekty wczesnofazowe ("first-in-human") realizowane są w kilku ośrodkach w Europie i kilkunastu na świecie.

 • Neuca skokowo poprawiła zyski i zwiększyła udział w rynku

  W III kwartale giełdowy dystrybutor farmaceutyków wypracował 45 mln zł zysku netto. To wynik o ponad 60 proc. wyższy niż przed rokiem. NEUCA zwiększyła też udziały rynkowe w ujęciu rocznym o 3,4 pkt proc. do poziomu 32 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR