StockWatch.pl

Akcjonariusze R22 przyklepali wypłatę pierwszej dywidendy

Omawiane walory:

Akcjonariusze R22 zdecydowali o wypłacie 4,23 mln zł dywidendy, czyli 0,30 zł dywidendy na akcję, z zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wysokości 11,6 mln zł, wypracowanego w roku obrotowym, zakończonym 30 czerwca br.

r22,dywidenda

Akcjonariusze R22 zdecydowali o wypłacie 0,30 zł dywidendy na akcję

Stopa dywidendy, według kursu zamknięcia z 7 października, wynosi 1,52 proc., a stopa wypłaty dywidendy wyniesie 36,6 proc. (względem skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej). Zgodnie z przyjętą miesiąc temu polityką dywidendową, spółka będzie wypłacać akcjonariuszom co najmniej 30 proc. zysku. Jednocześnie wartość dywidendy na jedną akcję ma systematycznie rosnąć.

– Już w okresie IPO zapowiadaliśmy chęć dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. W minionym roku wypracowaliśmy rekordowe wyniki, co pozwala nam realizować ten cel zarówno poprzez skup akcji własnych, jak i wypłatę dywidendy. Chcemy, aby w ujęciu nominalnym, wartość dywidendy systematycznie rosła każdego roku – powiedział prezes Jakub Dwernicki, cytowany w komunikacie.

>> Zobacz, kto jeszcze w tym roku wypłaci dywidendę >>> Miliard w dywidendach

Przegłosowana przez akcjonariuszy dywidenda jest pierwszą w historii R22. Dzień dywidendy został ustalony na 15 października, a dzień wypłaty dywidendy na 22 października. Wcześniej, na przełomie czerwca i lipca spółka przeprowadziła skup akcji własnych o wartości 2 mln zł. W jego ramach R22 skupiło 80 tys. akcji własnych.

W roku obrotowym 2018/2019, zakończonym 30 czerwca br. zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 11,6 mln zł i było o 70 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • R22 przedstawił rekomendację wypłaty pierwszej dywidendy

  Dostawca usług hostingu proponuje stawkę 30 groszy na akcję i zapowiada kolejne dywidendy. Uchwalona właśnie polityka dywidendowa zakłada wypłatę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

 • Norges Bank zwiększył udział w R22 powyżej 5 proc.

  Norges Bank, który zarządza norweskim rządowym funduszem emerytalnym, ujawnił się w akcjonariacie R22

 • H88 zaprasza do sprzedaży 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka

  H88 - spółka zależna R22 - ogłosiła zaproszenie do składania ofert sprzedaży nie więcej niż 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka. 

 • R22 zainwestuje w rumuński start-up Blugento

  R22 konsekwentnie rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających firmy w obecności w Internecie oraz automatyzacji procesów komunikacji, marketingu i sprzedaży. Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR