Analitycy DM BZ WBK obcieli wycenę dla akcji LPP

Omawiane walory:

Analitycy DM BZ WBK, w ubiegłotygodniowej rekomendacji, obniżyli cenę docelową dla akcji LPP i jednocześnie podtrzymali zalecenie kupuj.

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podtrzymali rekomendację dla akcji LPP nadal zalecając kupuj, obniżyli jednak cenę docelową z 9 211 zł do 8 439 zł, wynika z raportu biura z 14 lipca br. Rekomendację wydano przy kursie 6 955 zł za akcję.

– Podtrzymujemy rekomendację „kupuj” dla LPP i wyznaczamy nową 12-mies. cenę docelową na poziomie 8.439 zł z uwagi na spodziewaną wysoką dynamikę wyników za II kw. 2017 i jej kontynuację w II półroczu. Działania naprawcze, które LPP podjęło w ubiegłym roku w celu poprawy jakości swoich kolekcji, wreszcie przynoszą długo oczekiwane owoce – napisano w uzasadnieniu raportu.

Zdaniem analityków, znaczny skok marży brutto i stabilny wzrost sprzedaży LfL na wysokim jednocyfrowym poziomie powinny zwiększyć zysk EBITDA w roku 2017 o 82 proc. do 870 mln zł, natomiast zysk netto o 102 proc. do 458 ml zł , porównując rok do roku. Maklerzy oczekują, że rok 2018 przyniesie dalsze pozytywne efekty ubiegłorocznej reorganizacji. Zwracaja uwagę na fakt, że LPP wdraża obecnie nową politykę zarządzania kapitałem obrotowym, co powinno korzystnie wpłynąć na zasoby gotówkowe netto spółki mimo wyższych dywidend i większych nakładów inwestycyjnych na logistykę.

Według analityków, spółka LPP jest obecnie notowana ze wskaźnikiem EV/EBITDA na lata 2017–18 na poziomie 14x i 12x, co oznacza, że jest relatywnie tańsza niż CCC, gdzie wskaźnik wynosi odpowiednio: 18x i 15x.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR