Analiza techniczna czterech gorących spółek po wynikach

Omawiane walory: , , ,

Na ostatniej prostej sezonu raportowego zaczęły się duże emocje. StockWatch.pl z pomocą eksperta SGH sprawdził, jak czwartkowe wyniki kwartalne przekładają się na techniczne predyspozycje do wzrostu notowań akcji kilku popularnych spółek.

Sezon wyników za III kwartał wszedł w decydującą fazę. Do poniedziałku na rynek trafi ok. 560 sprawozdań. W gąszczu wyników uwagę przyciągają te, których zyski znacząco przekraczają konsensus lub ubiegłoroczne osiągnięcia. W czwartek przykładem spółki z wysoką dynamika wyników był WDX , którego akcje drożały o blisko 5 proc.

Dawny Wandalex powrócił na wzrostową  ścieżkę. Grupa dostarczająca wyposażenie magazynów po stratach w II kwartale, kolejne trzy miesiące zakończyła dwucyfrową dynamiką zysków. W III kwartale 2015 roku spółka zwiększyła zysk netto w ujęciu r/r o 25 proc. do 1,6 mln zł, a zysk EBIT o 28 proc. do 2,04 mln zł. W tym czasie przychody urosły o 57 proc. do 33,9 mln zł. Grupie służy m in. rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Oprócz rosnącego popytu na najem tradycyjnych powierzchni magazynowych, rośnie także segment e-commerce. >> Więcej na temat wyników WDX przeczytasz tutaj

– W ostatnich miesiącach akcje WDX stały w trendzie bocznym. Teraz próbują się wybić, a kluczowe jest pokonanie oporu na 5,67 zł. Następnie pokonanie poziomu na 6,15 zł oznaczałoby zamknięcie luki bessy i klasyczny sygnał kupna. Kolejne opory znajdują się na 7,14 zł, 7,45 zł i 8,11 zł. Natomiast najbliższe wsparcia to 5 zł i 4,80 zł. Na wszystkich wskaźnikach mamy sygnały kupna, a Akumulacja/Dystrybucja pokazuje powolny napływ środków. W dłuższym horyzoncie od sierpnia 2014 r. akcje są w trendzie wzrostowym. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

WDX_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Zyski wyższe od oczekiwań pokazał odzieżowy LPP. Jednak kurs akcji ma problem z mocniejszym ruchem. Wprawdzie zysk netto o 24 proc. przebił konsensus PAP, ale z drugiej strony analitycy zwracają uwagę na rozczarowujący cash flow operacyjny oraz zapasy. Historycznie patrząc III kwartał nie jest kluczowy dla LPP. Najważniejsze są trzy ostatnie miesiące w roku. Początek tego okresu nie wypadł zbyt okazale. W październiku sprzedaż grupy wzrosła r/r o 7 proc. do 496 mln zł. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 59 proc. i była o ok. 3 p.p. niższa od marży zrealizowanej w październiku zeszłego roku. Na koniec października powierzchnia handlowa sklepów wyniosła ok. 817 tys. mkw. i była większa o 17 proc. niż rok wcześniej.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów LPP, CCC oraz PKP Cargo wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, lpp, PKPCARGO, wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.
 • CCC i LPP w górę po decyzji o otwarciu galerii handlowych

  Inwestorzy i branża handlowa z dużą ulgą przyjęli decyzję rządu o otwarciu galerii od soboty 28 listopada w zaostrzonym rygorze sanitarnym. W poniedziałek mocne wzrosty notują przede wszystkim spółki odzieżowo-obuwnicze, z CCC i LPP na czele.

 • Zielono na GPW. JSW drożeje po wynikach, a Allegro kontynuuje odbicie

  Zdecydowanie tematy lokalne zdominowały przedpołudniową część piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Oprócz kontynuującego odbicie Allegro, w centrum uwagi są spółki wynikowe z JSW na czele. We wzrostach pomaga "zielona" Europa.

 • LPP sprzeda w ABB 17 tys. akcji po 6.600 zł za sztukę

  LPP w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu otrzymała od inwestorów instytucjonalnych deklaracje popytu na oferowane wszystkie akcje, tj. 17 099 sztuk, stanowiących łącznie 0,97 proc. kapitału zakładowego oraz uprawniających do 0,55 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 6 600 zł za jeden walor.

 • Byki nie powiedziały ostatniego słowa, w grze Allegro i Wielton

  Sentyment na warszawskiej giełdzie pozostaje dobry, a inwestorzy wciąż chętnie kupują akcje. W centrum uwagi znalazły się spółki publikujące wyniki kwartalne. Furorę zrobił zwłaszcza Wielton. Pierwszy raz od 6 sesji drożeją akcje Allegro.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR