Apator chce opublikować zrewidowaną strategię nie później niż w III kw.

Omawiane walory:

Apator zakłada, że opublikuje zrewidowaną strategię nie później niż w III kw. br., poinformował członek zarządu Arkadiusz Chmielewski.

Fot. fb/Apator

– Nie rozważamy nawet takiej możliwości, żeby to było później niż na koniec III kw. – powiedział Chmielewski podczas telekonferencji prasowej.

Wskazał, że opóźnienie w publikacji nowej strategii wynika z szeregu czynników, które mogą spowodować zmiany zarówno liczb, jak i inicjatyw grupy.

– Jednym z nich jest rozwój OZE, drugim jest przesunięcie rolloutów, a także automatyzacja i skanowanie pewnych możliwości biznesowych, związanych nawet z akwizycjami – powiedział.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Dodatkowym czynnikiem jest proponowany przez rząd „Nowy Ład”.

– Chcielibyśmy się trochę bardziej zorientować, jakie będą pieniądze, jaki będzie rynek, jaki będzie kierunek rozwoju w zakresie OZE i powiązanych biznesów. Chcielibyśmy pokazać taką rewizję, która nam wystarczy na lata – podsumował Chmielewski.

Cele finansowe obecnie realizowanej strategii na lata 2019-2023 to 1,4 mld zł przychodów i 220 mln zł EBITDA na koniec okresu.

– Widzimy, że być może z racji tego, że jest pandemia, że niektóre projekty zostały wręcz zablokowane, to ten cel może nam się odsunąć w czasie, ale będziemy chcieli go zmieścić. Wyzwaniem będzie osiągnięcie 220 mln zł EBITDA i szukamy ‚kąsków’, które pozwolą nam na zwiększenie marży – dodał członek zarządu Tomasz Łątka.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o apator)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR