Archicom szykuje emisję obligacji Przeprowadzi ją do końca lutego

Omawiane walory:

Wrocławski deweloper planuje wyemitowanie w terminie do 28 lutego 2020 roku obligacji w ramach programu z 2016 r. Szczegółowe warunki emisji, w tym jej wartość i oprocentowanie, zostaną ustalone podczas budowy księgi popytu.

Archicom, obligacje, emisja

Archicom planuje wyemitowanie w terminie do 28 lutego 2020 roku obligacji w ramach programu z 2016 r.

– Archicom informuje, że planuje wyemitowanie w terminie do 28 lutego 2020 roku obligacji. Podstawą emisji obligacji jest umowa programowa dotycząca Programu Emisji Obligacji do maksymalnej wartości nominalnej 250.000.000 zł z dnia 17 czerwca 2016 r. wraz z późniejszymi zmianami zawarta przez spółkę z mBankiem S.A. z siedzibą w Warszawie – czytamy w komunikacie.

Obligacje będą obligacjami zwykłymi, niezabezpieczonymi. Będą emitowane jako obligacje na okaziciela nie mające formy dokumentu. i zostaną zaoferowane w sposób niewymagający publikacji prospektu lub memorandum informacyjnego podlegającego zatwierdzeniu przez KNF. Warto zauważyć, że na marzec przypada wykup obligacji spółki o wartości 49,5 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Szczegółowe parametry obligacji, w tym wartość emisji oraz wysokość oprocentowania zostaną ustalone w procesie budowania księgi popytu – zapowiedziała także spółka.

Grupa Archicom pochwaliła się również wynikami – sprzedała w 2019 r. 1.462 lokale i był to wynik o prawie 7 proc. wyższy od 1.370 lokali sprzedanych w 2018 r. W ostatnim kwartale nabywców znalazło 295 lokali, w stosunku do 361 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2018 r. W całym 2019 r. klienci podpisali 1382 notarialne umowy przeniesienia własności i sprzedaży lokali, czyli o 4 proc. więcej od 1.329 zawartych w 2018 r.

– Miniony rok podsumowujemy z dużą satysfakcją. Zrealizowaliśmy zakładane cele sprzedażowe i przekazań aktami notarialnymi, osiągając tym samym rekordowe w naszej historii wyniki. Z optymizmem patrzymy też na 2020 rok, jednocześnie cały czas uważnie obserwując sytuację rynkową i analizując możliwe scenariusze – komentuje Tomasz Ślęzak, wiceprezes zarządu Grupy Archicom.

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Grupa od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem, realizującym projekty we Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 484,47 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT archicom, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Wartość wykupów obligacji deweloperów mieszkaniowych przekroczyła wartość nowo pozyskanych środków

  Według raportu Domu Maklerskiego Navigator sytuacja na rynku obligacji wygląd dziś dobrze, choć cały czas odbiega od tej sprzed afery GetBack. W 2019 r. wartość wykupów obligacji deweloperów mieszkaniowych przekroczyła wartość nowo pozyskanych środków, co jest sytuacją wyjątkową.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR