Artifex Mundi miał szacunkowo 4,13 mln zł przychodów w IV, wzrost o 59 proc. r/r

Omawiane walory:

Szacunkowe przychody ze sprzedaży produktów grupy kapitałowej Artifex Mundi wyniosły łącznie 4 134 tys. zł w kwietniu, co oznacza wzrost o 59 proc. r/r, podała spółka.

Artifex,Mundi,czat,gaming,gry

(Źródło: Spółka)

Poniesione przez Grupę koszty akwizycji nowych graczy w przedmiotowym okresie osiągnęły poziom 1 532 tys. zł.

– W ocenie zarządu spółki na wzrost przychodów w analizowanym okresie kluczowy wpływ miał wzrost przychodów w segmencie free-to-play o 2 164 tys. zł, z czego przychody z aplikacji ‚Unsolved’ wyniosły 1 908 tys. zł, a przychody z aplikacji ‚Bladebound’ wyniosły 288 tys. zł (wzrost o 131 tys. zł r/r). Wzrost przychodów z aplikacji ‚Unsolved’ jest wynikiem rozpoczęcia regularnych kampanii marketingowych mających na celu akwizycje nowych graczy – czytamy w komunikacie.

Jak wskazano, istotny wpływ na przychody grupy w miało również umocnienie złotego wobec dolara, przekładające się na spadek raportowanych w złotówkach przychodów Grupy o 8 proc.

Artifex Mundi jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. Zadebiutował na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 25,73 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Artifex)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR