Atlanta Poland wypłaci dywidendę o stopie bliskiej 5 proc.

Omawiane walory:

Spółka działająca na rynku hurtowego handlu bakaliami dostała zielone światło na wypłatę 0,33 zł dywidendy na akcję. Podział i wypłatę środków zaplanowano na luty 2017 r.

Akcjonariusze Atlanty Poland zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę około 2 mln zł za rok obrotowy 2015/2016. W przeliczeniu na jedną akcję daje to 0,33 zł i stopę 4,8 proc. Dzień dywidendy wyznaczono na 10 lutego, a jej wypłaty 28 lutego 2017 r. Rok wcześniej Atlanta Poland wypłaciła 3,96 mln zł dywidendy, czyli 0,65 zł na akcję. Stopa wyniosła 7,6 proc.

W roku obrotowym 2015/2016 zysk netto Atlanty wyniósł 4,5 mln zł wobec 9,7 mln zł rok wcześniej. Także w I kwartale roku obrotowego 2016/2017 (okres lipiec-wrzesień) zysk netto skurczył się z 1,4 mln zł do 140 tys. zł. To efekt 28-proc. spadku przychodów ze sprzedaży w konsekwencji znaczących spadków cen surowców, wstrzymania dostaw do Jeronimo Martins Polska oraz ograniczenia realizacji części zamówień na orzechy przetworzone w związku z prowadzoną inwestycją rozbudowy zakładu produkcyjnego. Spadek cen surowców przełożył się na silną presję cenową ze strony klientów spółki, co przyczyniło się do obniżki cen części produktów. Na koniec września środki pieniężne i ich ekwiwalenty Atalnty stanowiły w spółce 9,6 mln zł. Rok wcześniej była to kwota 4,4 mln zł

W tym roku akcje spółki straciły na wartości około 22 proc. W skali ostatnich sześciu miesięcy mamy 11-proc. wzrost. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Atlanty Poland

wykres_atlanta_poland

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atlantapl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 podwyższył bilans rajdu św. Mikołaja, w górę CD Projekt i PGE

  Główne indeksy w Europie rosły dziś w cieniu tragicznych wydarzeń w Turcji oraz Niemczech. Jeden z najlepszych wyników odnotował WIG20. W sumie od początku rajdu św. Mikołaja indeks blue chipów zyskał prawie 9 proc.

 • Ostatni dzwonek na udział w tegorocznych dywidendach

  W najbliższych tygodniach kilka znanych spółek planuje sprezentować akcjonariuszom szczodry upominek. Warto śledzić uchwały nadchodzących walnych zgromadzeń, bo potencjalnie do wzięcia będzie 1,1 mld zł na dywidendy o stopie sięgającej nawet 15 proc.

 • 7 spółek, które zimą ogrzeją akcjonariuszy dywidendą

  Splot niekorzystnych wydarzeń gospodarczo-politycznych skłania inwestorów do ucieczki w bezpieczne przystanie. Jedną z popularnych przechowalni kapitału są zdrowe fundamentalnie spółki dywidendowe. StockWatch.pl sprawdził, jakie wypłaty dywidend planowane są w najbliższych miesiącach.

 • Atlanta Poland proponuje ponad 7-proc. stopę dywidendy

  Dystrybutor bakalii chce drugi rok z rzędu płacić dywidendę i proponuje kwotę o 66 proc. wyższą niż poprzednio. Ostateczna decyzja w sprawie podziału ubiegłorocznego zysku zapadnie na grudniowym walnym.

 • 8 błyszczących gwiazd obecnego sezonu wynikowego

  Ostatnie dni należą do spółek publikujących sprawozdania finansowe. W centrum uwagi inwestorów są oczywiście te, gdzie dynamiki idą po kilkadziesiąt lub kilkaset procent w górę. StockWatch.pl wyłowił bogatą garść takich sezonowych perełek, mających za sobą skokową poprawę zysków.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR