StockWatch.pl

AXA TFI oraz Pioneer Pekao TFI żądają od Sygnity wcześniejszego wykupu obligacji

Omawiane walory:

AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wezwały Sygnity do wcześniejszego wykupu wyemitowanych przez spółkę obligacji o łącznej wartości 5,6 mn zł.

Sygnity otrzymało od AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, datowane na ten sam dzień, wezwania do wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych przez Spółkę, a posiadanych przez fundusze zarządzane przez odpowiednio AXA oraz Pioneer. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Sygnity

– Zgodnie z treścią otrzymanych wezwań, wskazując na przypadek naruszenia wskaźników finansowych przez Emitenta na podstawie informacji zawartych w raportach, odpowiednio jednostkowym oraz skonsolidowanym, za pierwsze półrocze roku obrotowego 2016/2017:

– AXA będąca organem AXA FIO Subfundusz Obligacji Korporacyjnych posiadacza 30 obligacji serii 1/2014 o łącznej wartości 0,3 mln zł wyemitowanych przez Spółkę wezwała Spółkę do wykupu wraz z odsetkami posiadanych obligacji w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania wezwania;

– Pioneer, działając w imieniu Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Obligacji – Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty, posiadaczy łącznie 530 obligacji serii 1/2014 o wartości 5,3 mln zł wyemitowanych przez Spółkę wezwał Emitenta do natychmiastowego wykupu i spłaty wraz z należnymi odsetkami wszystkich obligacji Spółki posiadanych przez ww. obligatariuszy – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenie przez obligatariuszy do wcześniejszego wykupu obligacji w liczbie przekraczającej 2,5 proc. liczby wyemitowanych przez Spółkę obligacji stanowi jeden z warunków naruszających zgody dotyczące postanowień umów kredytowych zawartych z Deutsche Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

Sygnity liczy na podjęcie rozmów z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu obligacji objętych zgłoszonymi wezwaniami.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SYGNITY, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR