AXA TFI oraz Pioneer Pekao TFI żądają od Sygnity wcześniejszego wykupu obligacji

Omawiane walory:

AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wezwały Sygnity do wcześniejszego wykupu wyemitowanych przez spółkę obligacji o łącznej wartości 5,6 mn zł.

Sygnity otrzymało od AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, datowane na ten sam dzień, wezwania do wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych przez Spółkę, a posiadanych przez fundusze zarządzane przez odpowiednio AXA oraz Pioneer. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Sygnity

– Zgodnie z treścią otrzymanych wezwań, wskazując na przypadek naruszenia wskaźników finansowych przez Emitenta na podstawie informacji zawartych w raportach, odpowiednio jednostkowym oraz skonsolidowanym, za pierwsze półrocze roku obrotowego 2016/2017:

– AXA będąca organem AXA FIO Subfundusz Obligacji Korporacyjnych posiadacza 30 obligacji serii 1/2014 o łącznej wartości 0,3 mln zł wyemitowanych przez Spółkę wezwała Spółkę do wykupu wraz z odsetkami posiadanych obligacji w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania wezwania;

– Pioneer, działając w imieniu Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Obligacji – Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty, posiadaczy łącznie 530 obligacji serii 1/2014 o wartości 5,3 mln zł wyemitowanych przez Spółkę wezwał Emitenta do natychmiastowego wykupu i spłaty wraz z należnymi odsetkami wszystkich obligacji Spółki posiadanych przez ww. obligatariuszy – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenie przez obligatariuszy do wcześniejszego wykupu obligacji w liczbie przekraczającej 2,5 proc. liczby wyemitowanych przez Spółkę obligacji stanowi jeden z warunków naruszających zgody dotyczące postanowień umów kredytowych zawartych z Deutsche Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

Sygnity liczy na podjęcie rozmów z obligatariuszami w zakresie warunków wykupu obligacji objętych zgłoszonymi wezwaniami.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SYGNITY, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Asseco dało kopa mWIG40, rekordowo drogi CD Projekt

  Ogłoszone przez Cyfrowy Polsat wezwanie na akcje Asseco Poland to zdecydowanie temat dnia na giełdzie w Warszawie, spychając na drugi plan rynki globalne i dane z polskiej gospodarki.

 • Sygnity miało 15,93 mln zł zysku netto w r.obr. 2018/19

  SYGNITY odnotowało 15,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku obrotowym 2018/2019, zakończonym 30 września 2019, wobec 11,25 mln zł straty rok wcześniej. W pierwszej godzinie notowań kurs akcji spółki rośnie o ponad 8 proc.

 • Bogdan Zborowski od nowego roku pokieruje Sygnity

  Rada nadzorcza spółki informatycznej powołała Bogdana Zborowskiego na prezesa zarządu. Stery w SYGNITY przejmie od 2 stycznia 2020 r. Jednym z głównych zadań nowego prezesa będzie sprawna kontynuacja restrukturyzacji firmy oraz opracowanie nowej strategii rozwoju.

 • Kurs akcji Sygnity wystrzelił po wynikach kwartalnych

  Skokowa poprawa wyników SYGNITY zarówno w 3 kw. 2018/2019, jak i w ujęciu narastającym, wywindowała kurs akcji producenta oprogramowania o blisko 30 proc. Zarząd chwali się efektami restrukturyzacji i zapowiada kontynuację pozytywnego trendu.

 • Mariusz Nowak zrezygnował z kierowania Sygnity, w tle zarzuty prokuratorskie

  Mariusz Nowak zrezygnował z funkcji prezesa SYGNITY. Nowak jest jedną z osób podejrzanych w sprawie nieprawidłowości przy przetargach dla Poczty Polskiej. Kurs akcji producenta oprogramowania zareagował wzrostem o blisko 4 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR