X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK ws. zamiaru przejęcia Euro Banku

Opublikowano: 2018-12-07 11:55:23

Omawiane walory:

Bank Millennium złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Euro Bankiem.

Fot. materiały prasowe Bank Millenium

Wniosek wpłynął 4 grudnia, sprawa jest w toku. Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Bank Millennium wyłącznej kontroli nad Euro Bank

Na początku listopada Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,787 proc. akcji Euro Bank SA od SG Financial Services Holdings – spółki w 100 proc. zależnej Societe Generale (SG), za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium planuje zamknięcie transakcji w II kw. przyszłego roku, zaś połączenie operacyjne banków planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Euro Bank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem Euro Banku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Euro Banku wyniosły 13,8 mld zł na koniec 2017 r.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Millennium)

 • Bank Millennium nie wypłaci dywidendy z zysku za 2018 r.

  Bank MILLENNIUM, w związku z planowanym przejęciem Euro Banku za cenę referencyjną 1,83 mld zł, nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok i uważa, że trudno na razie określić, kiedy powróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Fernando Bicho.

 • WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w centrum uwagi Bank Millennium i Krezus

  Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł kontynuację ubiegłotygodniowej wzrostowej passy, a tematem dnia jest szykowane przejęcie Euro Banku przez Bank MILLENNIUM. Kolejne dni zapowiadają się bardzo ciekawie. Wyniki spółek, seria ważnych odczytów makro, sygnały z FED-u czy wybory do amerykańskiego Kongresu to główne czynniki, które zdecydują o losach polskiej giełdy. 

 • Bank Millennium przejmuje Euro Bank za 1,83 mld zł

  Bank MILLENNIUM podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,78 proc. akcji Euro Banku od SG Financial Services Holdings - spółki z grupy Societe Generale, za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank MILLENNIUM zamierza połączyć się Euro Bankiem pod warunkiem uzyskania stosownych zgód regulacyjnych w tym względzie. 

 • Bank Millennium pracuje nad możliwością wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok

  Bank planuje jeszcze w tym roku emisję obligacji podporzadkowanych i czeka na szczegółowe wytyczne w sprawie podziału zysku za br. od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

 • Wyprzedaż na Wall Street spłoszyła inwestorów, w grze PKN Orlen i The Farm 51

  Środowa wyprzedaż akcji na Wall Street psuje nastroje i ciągnie w dół giełdę w Warszawie, jednocześnie spychając na drugi plan wyniki kwartalne PKN Orlen i MILLENNIUM. Indeks mWIG40 jest najniżej od 2 lat, sWIG80 od 5 lat, a WIG20 zbliża się do dołka z czerwca. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku