Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK ws. zamiaru przejęcia Euro Banku

Opublikowano: 2018-12-07 11:55:23

Omawiane walory:

Bank Millennium złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Euro Bankiem.

Fot. materiały prasowe Bank Millenium

Wniosek wpłynął 4 grudnia, sprawa jest w toku. Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Bank Millennium wyłącznej kontroli nad Euro Bank

Na początku listopada Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,787 proc. akcji Euro Bank SA od SG Financial Services Holdings – spółki w 100 proc. zależnej Societe Generale (SG), za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium planuje zamknięcie transakcji w II kw. przyszłego roku, zaś połączenie operacyjne banków planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Euro Bank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem Euro Banku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Euro Banku wyniosły 13,8 mld zł na koniec 2017 r.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Millennium)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku