X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK ws. zamiaru przejęcia Euro Banku

Opublikowano: 2018-12-07 11:55:23

Omawiane walory:

Bank Millennium złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Euro Bankiem.

Fot. materiały prasowe Bank Millenium

Wniosek wpłynął 4 grudnia, sprawa jest w toku. Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Bank Millennium wyłącznej kontroli nad Euro Bank

Na początku listopada Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,787 proc. akcji Euro Bank SA od SG Financial Services Holdings – spółki w 100 proc. zależnej Societe Generale (SG), za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium planuje zamknięcie transakcji w II kw. przyszłego roku, zaś połączenie operacyjne banków planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Euro Bank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem Euro Banku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Euro Banku wyniosły 13,8 mld zł na koniec 2017 r.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Millennium)

 • DM mBanku obniżył ceny docelowe 7 banków i zaktualizował prognozy dywidend

  W najnowszych rekomendacjach analitycy DM mBanku uwzględnili dwa nowe czynniki oraz zaktualizowali prognozy dywidend. Ogłoszone przez KNF nowe wartości bufora ST dla sektora spowodowały wzrost możliwej wypłaty w PKO BP, ale równocześnie obniżenie jej dla Pekao, Handlowego oraz Santandera.

 • WIG20 siłuje się z poziomem 2.400 pkt., w grze KGHM, CD Projekt i Millennium

  Indeks WIG20 kolejny raz próbuje zdobyć okrągły poziom 2.400 pkt. Po wynikach kwartalnych drożeją akcje Banku MILLENNIUM, a w oczekiwaniu na czwartkową publikację rośnie mBank.

 • 8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • Analiza techniczna 4 dobrze rokujących spółek z indeksu mWIG40

  Indeks giełdowych średniaków w końcu doczekał się mocnego odreagowania, a na wykresach wielu popularnych wśród inwestorów misiów pojawiły się obiecujące formacje techniczne. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przyjrzał się bliżej szansom na kontynuację listopadowo-grudniowych wzrostów na kursach akcji Budimeksu, Comarchu, Dino Polska i Banku MILLENNIUM.

 • Bank Millennium nie wypłaci dywidendy z zysku za 2018 r.

  Bank MILLENNIUM, w związku z planowanym przejęciem Euro Banku za cenę referencyjną 1,83 mld zł, nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok i uważa, że trudno na razie określić, kiedy powróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Fernando Bicho.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku