Betacom proponuje dywidendę o stopie przekraczającej 7 proc.

Omawiane walory:

Informatyczna spółka szykuje się od wypłaty piątej z rzędu dywidendy. Tegoroczna rekomendacja zakłada wypłatę 0,80 zł na akcję we wrześniu.

Zarząd Betacomu zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 1,616 mln zł z zysku za rok obrotowy 2015/2016. W przeliczeniu na jedną akcję daje to 0,80 zł i stopę w wysokości 7,2 proc. Proponowany dzień dywidendy to 14 września, a termin jej wypłaty 29 września 2016 r. Poprzednią dywidendę spółka płaciła w 2015 r. Było to 0,75 zł i stopa w wysokości 6,3 proc. W ostatnich czterech latach dywidenda mieściła się w przedziale 0,60-1 zł.

W zakończonym 31 marca roku obrotowym 2015/2016 spółka wypracowała 105,1 mln zł przychodów, poprawiając się o 12 proc. r/r. Na poziomie EBIT pojawił się wzrost o 13 proc. do 2,2 mln zł, a netto progres sięgnął 7 proc. do 1,62 mln zł. W zakończonym roku obrotowym Betacom rozwijał kompetencje w zakresie oferowania rozwiązań w chmurze, w tym platformy usług informatycznych na żądanie, a także w rozwoju aplikacji do zarządzania procesami z zakresu miękkiego HR.

Roczne przepływy operacyjne Betacomu wyniosły 2,6 mln zł wobec minus 4,3 mln zł. Na koncie spółki było 7,4 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów. Rok wcześniej na koniec marca była to kwota 8,8 mln zł. Zobowiązania krótkoterminowe były na stabilnym poziomie ponad 20 mln zł. W tym roku akcje Betacomu wzrosły o 27 proc. Gorzej wygląda 12-miesięczna stopa zwrotu, która jest na 5-proc. plusie.

wykres_betacom

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Betacom, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Szansa na jeszcze 3,5 mld zł dywidendy z 8 ciekawych spółek

  W końcówce sezonu dywidendowego na GPW parkietowe maluchy dzielnie rywalizują z blue chipami na stopy wypłat. StockWatch.pl zestawił najważniejsze wydarzenia i terminy w kalendarium dywidendowym na resztę roku.

 • Betacom wypłaci dywidendę ze stopą ponad 6 proc.

  BETACOM to kolejna spółka z branży informatycznej, która w tym roku szczodrze nagrodzić swoich akcjonariuszy. Prawo do dywidendy w stołecznej spółce będzie można nabyć za niespełna tydzień, a wypłatę zaplanowano na druga połowę października.

 • W kwietniu WIG ma apetyt na wzrost rzędu 5 proc.

  Główny indeks naszego rynku ma apetyt by po chudszym miesiącu znów przybrać na wadze. Z sondy przeprowadzonej przez StockWatch.pl wynika, że spodziewane kwietniowe wzrosty ma napędzać poprawa wyników oraz przymiarki do wypłat znaczących dywidend.

 • Betacom dalej w górę po świetnych wynikach kwartalnych

  W minionym kwartale informatyczna spółka powiększyła przychody o 50 proc., a zysk netto o ponad 70 proc. BETACOM z wypracowanego zysku chce wypłacić dywidendę. Lepsze wyniki nakręcają kurs BETACOMu do dalszych wzrostów.

 • 5 muskularnych spółek, chętnych do rajdu św. Mikołaja

  Niemrawy początek nowego miesiąca jeszcze nie przekreśla szans na rajd św. Mikołaja. Kursy akcji niektórych spółek aż palą się do wzrostów. Rozważając pozytywny scenariusz, warto poznać pięciu kandydatów do świątecznych fajerwerków, wytypowanych przez eksperta od analizy technicznej z SGH.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR