Biomed ma niezbędną ilość osocza do wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2

Omawiane walory:

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrały 171,7 litrów osocza w ramach zawartych umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2. Jak dotąd przebadanych zostało 63,04 litrów osocza. Po przebadaniu pełnej puli osocza i dostawie do spółki Biomed-Lublin rozpocznie proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych.

Biomed,Lublin,koronawirus, osocze, akcje,

(Fot. Biomed Lublin/fb)

Badania kliniczne będą prowadzone w ramach projektu pn. „Otrzymanie immunoglobuliny ludzkiej z osocza ludzkiego pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2” w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych dotyczącego minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

– W związku z zebraniem przez centra niezbędnej ilości osocza do rozpoczęcia wytwarzania preparatu Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2 do badań klinicznych umowy z centrami zostały wykonane – czytamy w komunikacie.

>> Koronanadzieje – omówienie sprawozdania finansowego Biomedu Lublin po I kw. 2020 r.

Jednocześnie Biomed-Lublin ustalił z Narodowym Centrum Krwi, że pobór osocza ma być nieprzerwanie kontynuowany, zaś osocze bezpośrednio po pobraniu będzie zamrożone i nie zostanie poddane inaktywacji wirusowej, tak aby w przypadku uzyskania pozytywnych rezultatów badania klinicznego z zastosowaniem preparatu immunoglobulina anty-SARS-CoV-2 mogło zostać przekazane na podstawie odrębnych umów do Biomedu-Lublin i wykorzystane do produkcji kolejnych serii immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • Koronahossa łapie zadyszkę. Oto 6 wskazówek, jak chronić tegoroczne zyski

  Na rynku znów powiało grozą. Czwartkową sesję główne indeksy GPW zakończyły kilkuprocentowymi spadkami, a NCIndex tąpnął aż o 15 proc. Dla wielu inwestorów, którzy całkiem niedawno rozpoczęli przygodę z giełdą, dzisiejsze straty to prawdziwy szok. Podpowiadamy, jak poruszać się po rozchwianym rynku i jak chronić świeżo wypracowane zyski.

 • Biomed-Lublin podpisał umowy z 9 RCKiK w zakresie dostawy osocza

  Biomed-Lublin ma szereg umów z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi.

 • WIG20 z trudem odrabia straty, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin Silne odbicie na akcjach CD Projektu ciągnie WIG20 w górę. Bez tego, pomimo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, indeks ten testowałby poziomy z wtorkowego zamknięcia. Gorąco dziś jest też na akcjach Biomed-Lublin i CI Games.
 • Biomed-Lublin odstąpił od przeprowadzenia oferty akcji serii R

  Biomed-Lublin odstąpił od przeprowadzenia oferty akcji serii R, podała spółka. W osobnym komunikacie poinformowano, że Biomed-Lublin podpisał term sheet dotyczący 16 mln zł pożyczki z akcjonariuszami spółki - Wiktorem Napiórą, Dariuszem Kucowiczem, Investcare i Jarosławem Błaszczakiem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR