Biuro maklerskie liczy na dobre wyniki i sowitą dywidendę Eurotela

Omawiane walory:

Spółka obsługująca sieć salonów sprzedaży T-Mobile i Play otrzymała wysoką rekomendację od DM IDM z wyceną o 28 proc. przewyższającą cenę rynkową. Biuro spodziewa się po spółce dywidendy ze stopą w przedziale 7-8 proc.

We wtorek akcje spółki Eurotel zyskują na wartości kilka procent. Wsparciem dla notowań okazała się odtajniona własnie rekomendacja autorstwa DM IDM. Biuro podniosło zalecenie dla spółki z trzymaj do kupuj i wycenę jednej akcji z 18,90 zł do 20,40 zł. Raport wydano przy kursie 13,84 zł. Analitycy spodziewają się dobrych wyników kwartalnych Eurotelu w najbliższych w tym roku i nie wykluczają opcji wysokiej dywidendy. Ich zdaniem, stopa dywidendy brutto może wynieść w okolicach 7-8 proc.

Eurotel znany jest hojnego dzielenia się zyskiem. W ostatnim okresie wypłacał dywidendy wysokości prawie całego zysku netto. Stopa dywidendy za 2011 rok wyniosła 10 proc., zaś za 2012 rok 9 proc.

Spółka jeszcze nie publikowała wyników za IV kwartał 2013 r. Uczyni to 21 marca prezentując raport roczny. Grupa po trzech kwartałach zeszłego roku miała na koncie 99,1 mln zł przychodów i 4,4 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 90,8 mln zł i 6,1 mln zł. Przepływy z działalności operacyjnej wzrosły z 1,8 mln zł do 8,5 mln zł, a stan środków pieniężnych ich ekwiwalentów zwiększył się z 1,7 mln zł do 3,2 mln zł.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 1,59 przy średniej dla sektora 2,85. >> Zobacz szczegółową analizę wskaźnikową Eurotela przed wynikami za IV kwartał 2013 r.

Pod koniec zeszłego roku spółka kupiła konkurencyjną sieć iTerra, autoryzowanego sprzedawcę sprzętu Apple. Wartość transakcji to 3,093 mln zł. Przejęte salony będą działały pod marką iDream. Emitent pod tą marką buduje siec salonów Apple. Eurotel współpracuje przede wszystkim z operatorami telefonii komórkowej T-Mobile i Play poprzez obsługę sieci salonów sprzedaży. Grupa posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie ponad 300 salonów sprzedaży.

We wtorek akcje spółki zyskują na wartości i kontynuują wybicie zapoczątkowane w połowie lutego. Wcześniej notowania zaliczyły kilkumiesięczną przecenę tracąc 35 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT EUROTEL, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali akcje Vistuli, Neuki, Asseco BS, EUROTELa i JSW. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Grupę Azoty, Inter Cars i Alior Bank.

 • DM BOŚ dodał Inter Cars, Alior, KGHM, Play, PlayWay i Eurotel do ‚top picks’

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Inter Cars, Alior Bank, KGHM, Play, PlayWay i EUROTELa. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Unimot, Budimex, Azoty, LiveChat, Agorę i Medicalgorithmics.

 • 12 najhojniejszych propozycji dywidendowych czerwca

  W najbliższych tygodniach akcjonariusze kilkudziesięciu spółek notowanych na GPW spotkają się na corocznych walnych i zdecydują o losach dywidend. Do podziału są kwoty idące w dziesiątki a nawet setki milionów złotych. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał dwanaście najciekawszych ofert.

 • 9 spółek dywidendowych, które sypną groszem na wakacje

  Lipcowa fala dywidend to świetna okazja na podreperowanie wakacyjnego budżetu. StockWatch.pl z kalendarium wypłat wybrał dziewięć najciekawszych ofert. Znalezione przez nas spółki na dniach wypłacą swoim akcjonariuszom blisko 1,4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR