Biznesowe audiobooki pod choinkę

Jesienna aura nastraja dość nostalgicznie, a w powietrzu unosi się nieuchronny schyłek roku. Bywa to także czas przemyśleń i strategicznego planowania najbardziej szalonego okresu, jakim jest Bożego Narodzenie oraz związane z nim prezenty. Kiedy w sklepach można już kupić wszystko, a w ciągu roku znajdzie się kilka dodatkowych okazji do wzajemnej wymiany upominków, częstym problemem staje się kompletny brak pomysłu. W takich chwilach zimny pot oblewa skroń, a w głowie kołacze wyłącznie jedna, za to wyjątkowo uparta myśl.

Artykuł sponsorowany

Co podarować komuś, kto niczego nie potrzebuje?

Każdy ma przyjaciela lub członka rodziny, który – zapytany o świąteczne życzenia do Mikołaja – odpowie, że on dziękuje, ale wszystko już ma. Impas spowodowany takim stwierdzeniem potęguje jedynie frustrację, ponieważ nikt nie lubi dawać nietrafionych prezentów. Otrzymywać również nie. Pomoc w rozwiązaniu tego dylematu potrafi przyjść z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Rozwój osobisty jest jednym z wiodących tematów większości seminariów biznesowych. Wykłady, prelekcje, warsztaty, wszystko to kręci się wokół coachingu, siły oddziaływania na ludzi czy strategii finansowych. Mając do czynienia z osobą, która prowadzi własny biznes, pracuje w korporacji, zajmuje się sprzedażą lub usługami albo po prostu lubi od czasu do czasu pogłębiać swoją wiedzę (a nikt się przecież nie przyzna, że nie lubi), jesteśmy na półmetku sukcesu. Aby dotrzeć do mety, wystarczy podarować delikwentowi wykupiony dostęp do biblioteki Storytel. Nie istnieje lepsze miejsce, aby obcować z wiedzą i nauką w tak komfortowych warunkach i na własnych zasadach.

Jak rozmawiać o biznesie i w biznesie

Język, jakim posługujemy się w rozmowach służbowych odgrywa kluczową rolę dla rozwoju biznesu. Bardzo klarownie wyłuszcza to Andrzej Batko. Język perswazji, tak umiejętnie wykorzystywany przez grube ryby świata finansów, opisuje w swojej książce: „Sztuka perswazji czyli język wpływu i manipulacji”. Publikacja dostępna jest na Storytel w postaci audiobooka, dzięki czemu z pożytecznych porad oraz ćwiczeń można korzystać w czasie jazdy autem lub tuż przed ważnym spotkaniem. Pozycja niezwykle przydatna dla ludzi, którzy pragną wspiąć się wyżej w hierarchii firmy lub pasjonuje ich sposób oddziaływania manipulacji na ludzki umysł. W lektora wcielił się sam autor, co tylko dodaje tej pozycji smaczku.

Pewnego rodzaju „guilty pleasure” dla osób spragnionych wiedzy biznesowej, może stanowić inny poradnik polskiego autorstwa: „Finansowy Geniusz” Daniela Wilczka. Wartka opowieść o drodze do uzyskania pasywnego dochodu i finansowej niezależności, wskazuje też konkretne obszary, w rozwój których warto porządnie zainwestować. Masa gotowych pomysłów i rozwiązań, zbiór autentycznych porad zamiast lania wody – właśnie taka jest ta książka. Autor podkreśla, jak ważne jest skupienie na celu i konkretne działania, które prowadzą do osiągnięcia finansowego geniuszu i bezpieczeństwa. Od lektury nie sposób się oderwać, zwłaszcza, że można jej słuchać w dowolnym miejscu i czasie, a nawet w rozchodzonych już kapciach.

Dwa w jednym – Storytel o biznesie po angielsku

 Wykupienie miesięcznego abonamentu gwarantuje dostęp do wszystkich pozycji z biblioteki platformy Storytel. Mieszczą się w niej zarówno pozycje polskie oraz tłumaczenia, jak i audiobooki czytane w oryginalne, w języku angielskim. Stwarza to idealne warunki do szlifowania zdolności lingwistycznych, szczególnie jeśli sięgnąć po odrobinę bardziej wymagające tytuły. Jedną z pozycji wartych uwagi wydał Amerykanin polskiego pochodzenia – Zbigniew Brzeziński. Strategic vision: America and the Crisis of Global Power, to poniekąd ostrzeżenie przed podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji, ale i historia gospodarcza Ameryki na przestrzeni ostatnich lat. Autor bez kozery opowiada o popełnionych błędach oraz ich skutkach, a przy tym jasno wskazuje konkretny kierunek dla przyszłych działań. Dla kogoś, kto potrafi uczyć się na biznesowych wpadkach i jest w stanie odnaleźć się w językowych meandrach anglicyzmów, jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

Podarunek w postaci wykupionego dostępu do platformy Storytel to z pewnością nieszablonowy pomysł. Zamiast decydować się na jedną książkę i strzelać w ciemno, umożliwiamy obdarowanemu samodzielne poszukiwania upragnionego tytułu pośród setek innych. Wolny wybór i swoboda działania – zamiast ryby, dajemy drugiej osobie wędkę, i to nad bardzo zarybionym literacko akwenem. Storytel bezustannie powiększa swoje i tak bogate zbiory, walczy o nowości i uznane klasyki. Przyciąga tez uczciwym i życzliwym podejściem do użytkowników. Skoro więc wiadomo już, co w tym roku podarujesz innym, dobrze byłoby zadbać i o siebie. Pierwsze 14 dni od rejestracji Storytel oferuje wszystkim całkowicie bezpłatnie. To najlepsza forma sprawdzenia czy książki w postaci audiobooków faktycznie sprawdzą się w naszym przypadku. Jeśli tak (a inną opcję naprawdę ciężko sobie wyobrazić),  wygoda i komfort już na zawsze zamieszkają w naszym czytelniczym kąciku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR