BNP Paribas BP przeprowadzi zwolnienia grupowe w latach 2021-2023

Omawiane walory:

BNP Paribas Bank Polska zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe, które obejmą nie więcej niż 800 pracowników zatrudnionych w centrali i sieci sprzedaży, w latach 2021-2023

BNPParibas,bank, zwolnienia,

Fot. BNP Paribas

– Zarząd BNP Paribas Bank Polska informuje, że w odpowiedzi na zmiany sytuacji rynkowej, dynamiczny rozwój technologiczny sektora bankowego oraz realizowane przez bank projekty w obszarze digitalizacji podjął decyzję o dalszej adaptacji modelu operacyjnego Banku i zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych – czytamy w komunikacie.

– Uchwała podjęta przez zarząd w dniu 25 listopada 2020 r. przewiduje przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych w latach 2021-2023 i objęcie nim nie więcej niż 800 pracowników banku zatrudnionych w centrali i sieci sprzedaży – czytamy dalej.

Zarząd banku powiadomi organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji w sprawie warunków przeprowadzania zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BNPPPL)

 • BNP Paribas BP utworzył dodatkową rezerwę wys. 101,7 mln zł na kredyty w CHF

  Zarząd BNP Paribas Bank Polska zaakceptował wysokość szacunku rezerwy na ryzyko prawne kredytów mieszkaniowych w CHF na koniec 2020 r. w łącznej kwocie 200,3 mln zł, co oznacza zwiększenie rezerwy o 101,7 mln zł w stosunku do wartości bilansowej z 30 września 2020 r. Kwota ta obciąży wynik IV kwartału 2020 r.

 • 5 banków, których akcje warto mieć w portfelu w 2021 r. Marta Czajkowska-Bałdyga z Haitong Banku w raporcie z 17 grudnia przedstawiła perspektywy polskiego rynku bankowego na 2021 r. oraz zaktualizowała rekomendacje dla 8 banków.
 • 8 nowych rekomendacji dla czołowych reprezentantów sektora bankowego

  W raporcie z 19 listopada, Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk, analitycy BM mBanku wskazali swoich faworytów w sektorze bankowym. Pośród dużych polskich banków ulubieńcem pozostaje Pekao, a wśród mniejszych BNP Paribas Polska.

 • UOKiK ukarał kolejne banki za nieprecyzyjne zapisy w aneksach do umów o kredyt walutowy

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. W związku z tym na trzy banki nałożono kary finansowe w wysokości: 26,6 mln zł dla BNP Paribas Bank Polska, 10,5 mln zł dla Banku Millennium oraz 23,6 mln zł dla Santander Bank Polska, zakazano również stosowania zakwestionowanych klauzul.

 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR