BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Omawiane walory: , , ,

W wyniku kwartalnej rewizji indeksów miejsce w składzie mWIG40 stracą spółki budowlane. Ich miejsce po sesji 20 września zajmą BNP Paribas i Ten Square Games. 

BNP, TenSquare, Games, indeks, mWIG40

BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Trakcja i Polimex Mostostal we wrześniu zamienią się miejscami z obecnymi reprezentantami sWIG80 – BNP Paribas i Ten Square Games. Obie spółki budowlane już od dłuższego czasu są w trendzie spadkowym. Tylko na przestrzeni 12 miesięcy kapitalizacja Trakcji skurczyła się o 36 proc. do 96,6 mln zł. Notowania spółki nie podniosły się po lutowym tąpnięciu, wywołanym przez doniesienia o wysokości ubiegłorocznej straty, pękających kowenantach i planowanej emisji ratunkowej. Z kolei akcjonariusze Polimeks Mostostalu na przestrzeni 12 miesięcy stracili 27 proc. Kapitalizacja grupy skurczyła się do 530 mln zł.

Nowi reprezentanci segmentu średnich spółek mają się czym pochwalić. Kapitalizacja BNP Paribas BP urosła w rok o 75 proc. i przekroczyła poziom 10 mld zł. Pod tym względem bank wyprzedza aż 6 blue chipów: Orange Polska, Play, CCC, Alior, JSW i Tauron. Od tej ostatniej BNP Paribas BP jest większy o blisko 4 razy.

Z kolei Ten Square Games na przestrzeni 12 miesięcy zwiększył swoją kapitalizację o 57 proc. Rynek wycenia producenta gier mobilnych na nieco ponad 1 mld zł, co daje mu trzecie miejsce (za CD Projektem i PlayWay) w giełdowej branży gamingowej. Wrocławski deweloper niemal co kwartał pokazuje świetne wyniki. Ich motorem napędowym jest bardzo dobra monetyzacja flagowego tytułu – Fishing Clash.

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BNPPPL, Polimexms, trakcja, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • WIG20 zjeżdża na boczny tor, w tle rekordy PlayWay i Ten Square Games Malejący strach przed koronawirusem i nowe historyczne rekordy indeksu Nasdaq poprawiają nastroje na globalnych giełdach. GPW ma jednak problemy z wpisaniem się w tę ogólnoświatową tendencję, oddając część zysków wypracowanych na otwarciu. Świetnie radzą sobie jedynie spółki gamingowe i Polnord.
 • Strach znów zagląda na giełdy, Orlen traci po wynikach

  W dobie wzrostu zachorowań i zgonów na koronawirusa było kwestią czasu aż wahadło giełdowych emocji odchyli się w stronę spadków. W Warszawie oliwy do ognia dolał Orlen, który pokazał dużo słabsze od oczekiwań wyniki kwartalne. Co gorsza, do końca dnia spadki na GPW mogą jeszcze przybrać na sile.

 • 7 najciekawszych transakcji insiderskich w styczniu

  Insiderzy uaktywnili się na warszawskiej giełdzie. W pierwszych tygodniach nowego roku osoby pełniące funkcje zarządcze lub nadzorcze w spółkach przeprowadziły kilkaset transakcji. StockWatch.pl sprawdził, gdzie szukano okazji inwestycyjnych, a gdzie realizowano pokaźne zyski.

 • Główni akcjonariusze Ten Square Games sprzedali 13,3 proc. akcji za 220 mln zł Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal - założyciele i akcjonariusze Ten Square Games - sprzedali w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) pakiet 13,31 proc. akcji za 221 mln zł. Cena jednostkowa wyniosła 230 zł i była niższa o 11 proc. od wtorkowego kursu na GPW.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR