BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Omawiane walory: , , ,

W wyniku kwartalnej rewizji indeksów miejsce w składzie mWIG40 stracą spółki budowlane. Ich miejsce po sesji 20 września zajmą BNP Paribas i Ten Square Games. 

BNP, TenSquare, Games, indeks, mWIG40

BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Trakcja i Polimex Mostostal we wrześniu zamienią się miejscami z obecnymi reprezentantami sWIG80 – BNP Paribas i Ten Square Games. Obie spółki budowlane już od dłuższego czasu są w trendzie spadkowym. Tylko na przestrzeni 12 miesięcy kapitalizacja Trakcji skurczyła się o 36 proc. do 96,6 mln zł. Notowania spółki nie podniosły się po lutowym tąpnięciu, wywołanym przez doniesienia o wysokości ubiegłorocznej straty, pękających kowenantach i planowanej emisji ratunkowej. Z kolei akcjonariusze Polimeks Mostostalu na przestrzeni 12 miesięcy stracili 27 proc. Kapitalizacja grupy skurczyła się do 530 mln zł.

Nowi reprezentanci segmentu średnich spółek mają się czym pochwalić. Kapitalizacja BNP Paribas BP urosła w rok o 75 proc. i przekroczyła poziom 10 mld zł. Pod tym względem bank wyprzedza aż 6 blue chipów: Orange Polska, Play, CCC, Alior, JSW i Tauron. Od tej ostatniej BNP Paribas BP jest większy o blisko 4 razy.

Z kolei Ten Square Games na przestrzeni 12 miesięcy zwiększył swoją kapitalizację o 57 proc. Rynek wycenia producenta gier mobilnych na nieco ponad 1 mld zł, co daje mu trzecie miejsce (za CD Projektem i PlayWay) w giełdowej branży gamingowej. Wrocławski deweloper niemal co kwartał pokazuje świetne wyniki. Ich motorem napędowym jest bardzo dobra monetyzacja flagowego tytułu – Fishing Clash.

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BNPPPL, Polimexms, trakcja, TSGAMES)

 • Trakcja miała wstępnie 65 mln zł straty netto w 2020 r.

  TRAKCJA miała 652,75 mln zł przychodów ze sprzedaży, -18,61 mln zł wyniku brutto ze sprzedaży, -32,09 mln zł EBITDA i -64,93 mln zł wyniku netto w 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Przecena na GPW nabiera tempa, w grze PGNiG, Ten Square Games i banki

  PGNiG, CCC, Ten Square Games i AmRest to niektóre z notowanych w Warszawie spółek, które w środowe przedpołudnie znalazły się w centrum uwagi inwestorów. W tle pozostają natomiast banki. Niesłusznie, bo to one prawdopodobnie dziś rozstrzygną o losach sesji.

 • Cena sprzedaży akcji w procesie ABB Ten Square Games wynosi 500 zł/szt.

  Akcjonariusze Ten Square Games - Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal zakończyli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) skierowany do wybranych inwestorów, w wyniku którego cena sprzedaży jednej akcji sprzedawanej spółki została ustalona na 500 zł, a łączna liczba akcji sprzedawanych na 710 436, co stanowi 9,78 proc. akcji w kapitale zakładowym oraz tyle samo głosów.

 • Główni akcjonariusze Ten Square Games znów sprzedają akcje w ABB

  Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal chcą sprzedać w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu do 9,78 proc. akcji Ten Square Games. Podobna transakcja z udziałem założycieli spółki miała miejsce rok temu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR