StockWatch.pl

BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Omawiane walory: , , ,

W wyniku kwartalnej rewizji indeksów miejsce w składzie mWIG40 stracą spółki budowlane. Ich miejsce po sesji 20 września zajmą BNP Paribas i Ten Square Games. 

BNP, TenSquare, Games, indeks, mWIG40

BNP Paribas i Ten Square Games wejdą w skład indeksu mWIG40

Trakcja i Polimex Mostostal we wrześniu zamienią się miejscami z obecnymi reprezentantami sWIG80 – BNP Paribas i Ten Square Games. Obie spółki budowlane już od dłuższego czasu są w trendzie spadkowym. Tylko na przestrzeni 12 miesięcy kapitalizacja Trakcji skurczyła się o 36 proc. do 96,6 mln zł. Notowania spółki nie podniosły się po lutowym tąpnięciu, wywołanym przez doniesienia o wysokości ubiegłorocznej straty, pękających kowenantach i planowanej emisji ratunkowej. Z kolei akcjonariusze Polimeks Mostostalu na przestrzeni 12 miesięcy stracili 27 proc. Kapitalizacja grupy skurczyła się do 530 mln zł.

Nowi reprezentanci segmentu średnich spółek mają się czym pochwalić. Kapitalizacja BNP Paribas BP urosła w rok o 75 proc. i przekroczyła poziom 10 mld zł. Pod tym względem bank wyprzedza aż 6 blue chipów: Orange Polska, Play, CCC, Alior, JSW i Tauron. Od tej ostatniej BNP Paribas BP jest większy o blisko 4 razy.

Z kolei Ten Square Games na przestrzeni 12 miesięcy zwiększył swoją kapitalizację o 57 proc. Rynek wycenia producenta gier mobilnych na nieco ponad 1 mld zł, co daje mu trzecie miejsce (za CD Projektem i PlayWay) w giełdowej branży gamingowej. Wrocławski deweloper niemal co kwartał pokazuje świetne wyniki. Ich motorem napędowym jest bardzo dobra monetyzacja flagowego tytułu – Fishing Clash.

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BNPPPL, Polimexms, trakcja, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR