Captor Therapeutics sprzeda akcje w IPO po 172 zł za sztukę

Omawiane walory:

Oferta publiczna biotechnologicznej spółki spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Według najnowszych doniesień, inwestorzy zgłosili popyt po cenie maksymalnej (172 zł) wielokrotnie przewyższający liczbę oferowanych akcji w IPO.

Captor,Therapeutics,sprzeda,akcje,gpw,debiut,ipo,

Captor Therapeutics sprzeda akcje w IPO po 172 zł za sztukę

Zarząd Captor Therapeutics (w odniesieniu do nowych akcji) oraz oferujący (w odniesieniu do akcji sprzedawanych) w porozumieniu z globalnym koordynatorem i współprowadzącym księgę popytu, ustalili ostateczną cenę akcji na 172 zł za sztukę. W sumie oferta obejmie 1.069.500 akcji, w tym: 871.500 nowych akcji i 198.000 istniejących akcji. Inwestorzy indywidualni moga szykować się na wysoką redukcję. Spółka zdecydowała, że transza detaliczna obejmie tylko 110 tys. walorów, czyli nieco ponad 10 proc. oferty (wcześniej mowa była o 20 proc.). Reszta akcji trafi do portfeli inwestorów instytucjonalnych. Zapisy wśród instytucji potrwają od 31 marca do 6 kwietnia. Przydział akcji planowany jest na 8 kwietnia.

Całkowita wartość oferty publicznej akcji Captor Therapeutics, przy założeniu nabycia przez inwestorów wszystkich akcji, wyniesie ok. 184 mln zł. Z emisji nowych walorów spółka pozyska ok. 150 mln zł.

– Cieszy mnie tak duże zainteresowanie inwestorów pierwszą ofertą publiczną akcji spółki Captor Therapeutics. Podczas bardzo intensywnego roadshow spotkaliśmy się on-line z prawie wszystkimi krajowymi inwestorami instytucjonalnymi reprezentującymi OFE i TFI. Oferta spotkała się także z zainteresowaniem ze strony inwestorów zagranicznych, co również nas bardzo satysfakcjonuje, szczególnie że zależy nam na budowaniu międzynarodowej rozpoznawalności. W związku z bardzo dużym popytem na nasze akcje, kilkukrotnie przewyższającym liczbę akcji oferowanych, wspólnie z Doradcami zdecydowaliśmy o wyznaczeniu ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie 172 zł za akcję. Ponadto z uwagi na zgłoszony przez inwestorów w procesie bookbuildingu popyt znacząco przewyższający oferowaną liczbę akcji, dwóch akcjonariuszy sprzedających, po konsultacji z Zarządem oraz Doradcami, podjęło decyzję o sprzedaży łącznie 198.000 istniejących akcji zwykłych serii B. Sprzedaż części akcji istniejących pomoże w budowie szerokiego akcjonariatu, zwiększającego płynność akcji spółki po debiucie na GPW, co jest ważne dla polskich inwestorów instytucjonalnych i inwestorów zagranicznych. Ogromny sukces pierwszej oferty publicznej firmy Captor Therapeutics zapewnia nam zarówno środki, jak i motywację, aby przenieść firmę na wyższy poziom – mówi dr Tom Shepherd, Prezes Zarządu Captor Therapeutics.

– Widzimy także duże zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych, co należy uznać sukces ze względu na to, że branża biotechnologiczna jest trudna do analizowania w związku z dużym zróżnicowaniem podmiotów w niej działających i koniecznością wzięcia pod uwagę wielu czynników biznesowych i naukowych. Na świecie w naszym segmencie rynku biotechnologicznego tzn. w technologii celowanej degradacji białek działa kilka, może kilkanaście podmiotów, będących podobnie jak Captor na etapie rozwoju przedklinicznego lub we wczesnych fazach badań klinicznych. Wiemy, że inwestorzy porównują nas ze innymi spółkami zwłaszcza na NASDAQ. Cieszy nas rekordowa frekwencja, jaką zanotowaliśmy podczas webinaru edukacyjnego dla inwestorów i duża liczba trafnych pytań pokazujących, że inwestorzy coraz lepiej rozumieją biotechnologię. Dużą popularnością cieszył się także nasz film prezentujący działalność Captora „od kuchni”, a także liczne wywiady z przedstawicielami spółki opublikowane w prasie i internecie – mówi dr Michał Walczak, Członek Zarządu i Chief Scientific Officer, współtwórca i akcjonariusz Captor Therapeutics.

– Zależy nam na budowie wartości dla akcjonariuszy poprzez osiągnięcia w obszarze naukowym i ich optymalną komercjalizację, ale zdajemy sobie sprawę, że elementem budowy tej wartości w przypadku spółki giełdowej jest też odpowiednia komunikacja z akcjonariuszami i inwestorami, czyli wysoki poziom relacji inwestorskich. W tym obszarze będziemy korzystać z najlepszych wzorców komunikacyjnych zagranicznych oraz polskich spółek giełdowych. Będę wspierał Captor swoim wieloletnim doświadczeniem z tego zakresu zbudowanym między innymi w procesie zarządzania licznymi transakcjami pozyskania kapitału – mówi Florent Gros, członek Rady Nadzorczej Captor Therapeutics.

>> Analiza IPO: Captor Therapeutics, czyli nowy kandydat na biotechnologicznego jednorożca

Captor Therapeutics koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju przełomowych kandydatów na leki (first in class) opartych na technologii celowanej degradacji białek TPD (Targeted Protein Degradation). Celem spółki jest doprowadzenie do etapu pozyskania partnera i komercjalizacji projektów badawczo-rozwojowych w fazie przedklinicznej lub wczesnych fazach klinicznych.

To co wyróżnia Captora na tle branży, to stosowana technologia. TPD to nowoczesne podejście do poszukiwania nowych leków, które można wykorzystać w procesach odkrywania całkowicie nowych celów molekularnych, przełamujących ograniczenia klasycznych leków, a także w udoskonaleniu możliwości leczenia chorób, w przypadku których istniejące leki nie wykazują optymalnego działania. Technologia TPD jest przełomem pod względem potencjału celowania w dowolne białko, także w białka uznawane za niemożliwe do celowania terapeutycznego (Undruggable Proteome).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CAPTORTX)

 • Rośnie napięcie po nieudanej próbie wybicia WIG20, w grze Huuuge, ML System i Lotos

  Poniedziałkowa nieudana próba wybicia WIG20 górą z 3-miesięcznej konsolidacji zbiera dziś żniwo. Indeks spada pod poziom 2.000 pkt., a perspektywa wiosennych wzrostów oddala się. Słabo dziś radzą sobie również indeksy sWIG80 i mWIG40.

 • Captor Therapeutics zadebiutował bez fajerwerków

  Akcje spółki Captor Therapeutics zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 1,16 proc. i wyniósł 174 zł. Kurs praw do akcji (PDA) spadł o 0,9 proc. do 170,5 zł.

 • Captor Therapeutics zadebiutuje na GPW 19 kwietnia Biofarmaceutyczna spółka zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w poniedziałek. Kurs odniesienia wyniesie 172 zł.
 • Analiza IPO: Captor Therapeutics, czyli nowy kandydat na biotechnologicznego jednorożca

  Na warszawski parkiet wybiera się spółka biofarmaceutyczna, rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii degradacji białek. Ryzyko i koszty projektu są wysokie, ale i potencjalna nagroda jest sowita. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat IPO Captor Therapeutics.

 • Captor Therapeutics rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 120-150 mln zł

  Wrocławska spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych opublikowała prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz ubieganiem się o wprowadzenie akcji do obrotu na GPW. Spółka ofertuje nowe akcje oraz akcje dotychczasowych akcjonariuszy po cenie maksymalnej na poziomie 172 zł za sztukę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR