Captor Therapeutics zadebiutuje na GPW 19 kwietnia

Omawiane walory:
Biofarmaceutyczna spółka zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w poniedziałek. Kurs odniesienia wyniesie 172 zł.

AKTUALIZACJA

Kurs akcji Captor Therapeutics wzrósł w debiucie o 1,16 proc., a kurs praw do akcji (PDA) spadł o 0,9 proc.

Captor Therapeutics pozyskał z emisji akcji ok. 150 mln zł na finansowanie rozwoju projektów badawczych oraz platformy celowanej degradacji białek. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 91,7 proc.

Oferta publiczna Captor Therapeutics jest pierwszym europejskim IPO spółki specjalizującej się w odkrywaniu leków z wykorzystaniem celowanej degradacji białek (TPD).

Oferta publiczna spółki obejmowała 871 500 nowo emitowanych akcji oraz – ze względu na znaczny popyt wśród inwestorów – sprzedaż 198 000 akcji istniejących. Spółka oraz akcjonariusze sprzedający dokonali przydziału łącznie 1 069 500 akcji, a wartość oferty wyniosła ok. 184 mln zł.

Captor Therapeutics prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym (w tym trzy znajdują się już w fazie optymalizacji związku wiodącego) oraz trzy projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej. Najbardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju leków to: CT1 – ukierunkowany na raka wątrobowokomórkowego, CT2 – celujący w nowotwory układu krwionośnego i choroby autoimmunologiczne oraz CT3 – ukierunkowany na terapie przeciwnowotworowe, przede wszystkim raka płuc, raka piersi, szpiczaków mnogich oraz chłoniaków. Rozpoczęcie I fazy badań klinicznych projektów CT1, CT2 i CT3 planowane jest w 2023 r. Kolejne dwa projekty dotyczą: opracowania i rozwoju pierwszego w klasie kandydata na lek – małocząsteczkowego degradera w terapii raka jelita grubego (CT4) oraz zastosowania technologii celowanej degradacji białek w nieswoistym zapaleniu jelit, chorobie Crohna, terapii łuszczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów (CT5). Spółka szacuje, że projekty CT4 i CT5 znajdą się w fazie I badań klinicznych między 2023 a 2025 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CAPTORTX)

 • Rośnie napięcie po nieudanej próbie wybicia WIG20, w grze Huuuge, ML System i Lotos

  Poniedziałkowa nieudana próba wybicia WIG20 górą z 3-miesięcznej konsolidacji zbiera dziś żniwo. Indeks spada pod poziom 2.000 pkt., a perspektywa wiosennych wzrostów oddala się. Słabo dziś radzą sobie również indeksy sWIG80 i mWIG40.

 • Captor Therapeutics zadebiutował bez fajerwerków

  Akcje spółki Captor Therapeutics zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 1,16 proc. i wyniósł 174 zł. Kurs praw do akcji (PDA) spadł o 0,9 proc. do 170,5 zł.

 • Captor Therapeutics sprzeda akcje w IPO po 172 zł za sztukę

  Oferta publiczna biotechnologicznej spółki spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Według najnowszych doniesień, inwestorzy zgłosili popyt po cenie maksymalnej (172 zł) wielokrotnie przewyższający liczbę oferowanych akcji w IPO.

 • Analiza IPO: Captor Therapeutics, czyli nowy kandydat na biotechnologicznego jednorożca

  Na warszawski parkiet wybiera się spółka biofarmaceutyczna, rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii degradacji białek. Ryzyko i koszty projektu są wysokie, ale i potencjalna nagroda jest sowita. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat IPO Captor Therapeutics.

 • Captor Therapeutics rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 120-150 mln zł

  Wrocławska spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych opublikowała prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz ubieganiem się o wprowadzenie akcji do obrotu na GPW. Spółka ofertuje nowe akcje oraz akcje dotychczasowych akcjonariuszy po cenie maksymalnej na poziomie 172 zł za sztukę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR