CCC chce rozpoczynać rok obrotowy w lutym

Omawiane walory:

CCC proponuje akcjonariuszom, aby rok obrotowy i podatkowy spółki rozpoczynał się 1 lutego, a nie 1 stycznia jak dotychczas. Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym 26 września.

ccc, rok, obrotowy,

Zarząd CCC złożył projekt uchwały dot. zmiany roku obrotowego i podatkowego. Według projektu, rok 2020 będzie okresem przejściowym i będzie miał 13 miesięcy, ponieważ rozpocznie się 1 stycznia 2020 r. i potrwa do 31 stycznia 2021 r. Natomiast pierwszy rok obrotowy i podatkowy spółki zgodny z nowym projektem rozpocznie się 1 lutego 2021 r. i zakończy 31 stycznia 2022 r.

Dla inwestorów przesunięcie roku z pewnością wprowadzi nieco chaosu. Co ciekawe, zarząd uzasadnia zmianę chęcią dopasowania roku obrotowego i podatkowego do sezonów modowych i wskazuje tu m.in. kwestię sezonowości oraz rozliczeń kolekcji. Według zarządu, poszczególne elementy sprawozdania finansowego będą wówczas w większym stopniu odzwierciedlały cykl życia następujących po sobie kolekcji.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR