CCC miało wstępnie 96 mln zł EBITDA w IV kwartale roku obrotowego 2020/2021

Omawiane walory:

CCC odnotowało 96 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. roku obrotowego 2020/2021, tj. w okresie październik 2020 r. - styczeń 2021 r., wobec 276 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie wyniosły 1 983 mln zł wobec 1 974 mln zł rok wcześniej.

ccc,emisja,akcje

Fot. CCC

Strata na działalności operacyjnej w tym ujęciu wyniosła 90 mln zł wobec 58 mln zł zysku rok wcześniej, podano w komunikacie.

– Spadek marży brutto o 1,5 p.p. związany głównie z wyższym udziałem e-commerce w sprzedaży. Wzrost kosztów o 14 proc. wynikający przede wszystkim z wyższych kosztów kanału online (dynamika istotnie niższa od tempa wzrostu przychodów). EBIT 4-miesięcznego Q4’20/21 obciążony wynikami stycznia, zwyczajowo najsłabszego sprzedażowo miesiąca – w tym roku dodatkowo pod wpływem administracyjnego zamknięcia większości sklepów stacjonarnych – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przychody sieci detalicznej w IV kw. spadły o 40 proc. r/r do 797 mln zł, zaś przychody z e-commerce w tym czasie wzrosły o 84 proc. r/r do 1 094 mln zł, w tym w przypadku eobuwie.pl – o 69 proc. r/r do 919 mln zł. Udział online w sprzedaży Grupy CCC wyniósł 55 proc.

Sprzedaż w ujęciu porównywalnym (like-for-like) w detalu CCC spadła o 44 proc. r/r w IV kw. r.obr.

Grupa odnotowała też przyrost powierzchni handlowej o 1 proc. r/r do 684 863 m2 według stanu na 1 stycznia br. Jednocześnie liczba sklepów zmniejszyła się łącznie o 24 w ujęciu rocznym do 1 029.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR